jadam

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1007
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O jadam

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. jadam

  Windows 10 - temat ogólny

  Witam Od kilku dni w Update wyświetlane są komunikaty o dostępnych sterownikach do zainstalowania ale nie ma możliwości ich zaktualizownia. W ustawieniach zaawansowanych mam zaznaczone automatyczne aktualizowanie sterowników przez Update. Ostatnia poprawka widoczna w historii jest z 1-10-2015 (aktualizacja zbiorcza dla 10-tki --xx3266) Czy u Was coś było już zaktualizowane po tej dacie, czy to u mnie coś się kaszani?
 2. jadam

  Windows Seven - Temat Ogólny

  Przepraszam za drugi post ale znalazłem wyjaśnienia na dobrych programach.
 3. jadam

  Windows Seven - Temat Ogólny

  Mam W8.1 i komp nachalnie domaga się podniesienia do W10. Jakiś czas temu były gadki o ewentualnych kłopotach (mikropłaności itp związane z W10 i nowym MS Office-m) Chce mi wrzucić na kompa 3GB danych i zastanawiam się czy coś wiecie na ten temat?
 4. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Właśnie jest on zbyt dobry. Trzeba nałożyć na swoją postać najlepsze ochrony, krzyki obronne a do ręki wziąć słaby mieczyk bez specjalnych dodatków.
 5. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  To bug. Miałeś za dobrą broń, powinieneś wziąć coś gorszego, Mirak musi mieć szansę spokojnie wchłonąć te 2 smoki i ukryć się na koniec w którymś ze źródeł a tam ... Coś się stanie.
 6. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Na samym początku nie masz retoryki, więc kasa kttórą dostaniesz za znalezione przedmioty stanowi nieznaczny ułamek wartości przedmiotów, np. skórzana zbroja cesarska warta jest 75 monet a ty dostaniesz ok. 7. Oprócz tego możesz przeliczać wartość na 1kg obciążenia. Moja rada: na początku zbieraj rzeczy które wykorzystasz (sprzęt, żarcie, mikstury, skóry, ruda żelaza, składniki alchem., kamienie, pierścienie) lub wartościowe przy małej wadze (np. kaptur maga - 1kg a ponad 100 monet itp. Na początku i tak najlepiej zarabiać w tartakach na rąbaniu drewna opałowego więc nie bierz zboi i mieczy których nie będziesz używać. Zobacz fotkę, gram także w inne gry
 7. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Dzięki wszystkim za odpowiedź. Myślałem podobnie ale nie znając dokładnie specyfiki pisania tego typu dodatków wolałem się upewnić. Jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi.
 8. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  W Skyrim gram od lat i oficjalne wydania nie dają już niczego nowego. Czy zastanawialiście się nad bezpieczeństwem w modach umieszczanych m.in. na Nexusie. Chciałbym spytać o Wasze przemyślenia: czy instalowanie modów z Nexusa wiąże się z ryzykiem, że ściągniemy sobie jakiegoś trojana? Wprawdzie Nexus jest renomowanym serwisem ale czy są w stanie przejrzeć wszystko? Jak podchodzicie do tej sprawy? Czy kierujecie się dużą ilością pobrań (ewentualne kłopoty odbiłyby się na modzie)? Nie chciałbym dla gry ryzykować konta bankowego itp
 9. Witam. Wprawdzie ten temat jest bardziej związany z rozbudową kompa ale niedawno szukałem tu porady i wtedy nie zwróciłem uwagi na głośniki. Czy miałbyś jakiś pomysł na ciekawe głośnik 5.1 lub ewenualnie 7.1 ? Mam dobrą kartę ale moje stare Cambridge Soundworks (5.1) mają już ok. 10 lat i ostatnio mi padły całkowicie. Wskazane, choć niekoniecznie, aby satelitki były małe. Szukałem w necie ale na razie nie mam żadnego pomysłu na konkretny model. Chyba poszukam jakiegoś Creative?
 10. Witam kupiłem zestaw wg Twojej specyfikacji ( z SSD Evo 250Gb, W8.1, NOD Smart 2lata) za 4.600. Nie wiem czy nie przepłaciłem ale mam przynajmniej dobry serwis w pewnym sklepie. Maszyna jest super. Obecnie z bardziej wymagającyh graficznie gier mam tylko Skyrim ale efekt jest niesamowity. Dzięki
 11. Dzięki. Postaram się jak najszybciej zamówić a potem tylko cieszyć się z nowego sprzętu
 12. Witam! Pod koniec kwietnia zestawiłeś mi komputerek, który bardzo mi się podobał. Jednak w tym czasie wyczytałem, że w maju mają wyjść nowe technologie (procki i płyty główne itd.), które zmieniają w bardzo dużym stopniu wydajnosci kompa. Czy mógłbyś jeszcze raz postawić mi zestaw na poprzednich warunkach. Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: * 3500zł Sprzęt będzie służył do: * Grania, obróbki grafiki/filmów, internetu Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem * Monitor Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ? * System, antywirus, dźwięk, Jestem Absolutnym Fanboyem: * Wolę Nvidię i Intela Jeżeli to będzie uzasadnione mogę wyskrobać jeszcze 500zł.
 13. Dzięki za poradę. Obecnie nie mam zamiaru podkręcać sprzętu. Gra na najwyższych ustawieniach nie jest dla mnie najważniejsza, chociaż ładna grafika zawsze sprawia dużo frajdy. Dla mnie oprócz dobrego sprzętu liczy się także dobre oprogramowanie. Z Twoich dodatkowych wskazówek przekonuje mnie lepsza karta i procek (przyszłościowo) oraz dysk SSD. Zobaczę jak to wszystko wyjdzie, jeśli dostanę po łapkach to odbije się na programach. Jeszczę raz dziękuję i niech Procesor będzie z Tobą.
 14. Witam. Planuję zakup nowego sprzętu i szukam porad osób, które orientują się w tym temacie. Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: * 3500zł Sprzęt będzie służył do: * Grania, obróbki grafiki/filmów, internetu Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem * Monitor Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ? * System, antywirus, dźwięk, Jestem Absolutnym Fanboyem: * Wolę Nvidię i Intela Jeżeli to będzie uzasadnione mogę wyskrobać jeszcze 500zł.
 15. jadam

  The Elder Scrolls V: Skyrim

  Faktycznie. Oba dadatki przechodziłem jednocześnie i dlatego zadania oraz postacie zlały mi się w jedną całość.