lukassssssss

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  151
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O lukassssssss

 • Ranga
  Przodownik
 1. lukassssssss

  Baldur's Gate

  Czyli trzeba udać się tam od razu na początku, żeby przyłączyć te postacie? Inaczej przepadają?
 2. lukassssssss

  Baldur's Gate

  Gram w Bg TuTu. Po wyjściu Candlekeep nie poszedłem od razu do gospody "Pod Pomocną Dłonią" tylko udałem się do Naskhel. Udałem się po Khalida i Jaheire dopiero po osiągnięciu 3-ciego rozdziału (co nie trwało długo, wystarczyło wykonać quest z kopalnią żelaza), niestety gdy tam doszedłem okazało się, że Khalida i Jaheiry nie ma w gospodzie, po porstu zniknęli. Ktoś wie jak naprawić ten bug?
 3. lukassssssss

  Zagadki

  No i oto mi chodziło. +1 Xanax
 4. lukassssssss

  Zagadki

  Można jakieś uzasadnienie prosić? To chyba nie jest takie oczywiste ;) Co się tyczy wagi wagonów, przyznaje się bez bicia, że nie wspomniałem o tym, że jest ona pomijana, ale wydawało mi się, że to jest raczej oczywiste, bo przecie wtedy zagadka nie miała by większego sensu. pozdrawiam.
 5. lukassssssss

  Zagadki

  Dla każdego n mamy a(n)>0 więc na każdym wagonie ładunek jest dodatni :)
 6. lukassssssss

  Zagadki

  Dawno mnie tu nie było. Mała zagadka: Pociąg ma nieskończenie wiele wagonów. Na n-tym wagonie znajduje się ładunek ważący a(n) kg. Dla każdego n mamy a(n)>0. Maksymalny uciąg pociągu wynosi 200 ton. Zaproponuj ciąg a(n) tak aby pociąg ruszył z miejsca. Wydaje mi się, że zagadka jest dosyć prosta :)
 7. lukassssssss

  Matematyka

  Przeprowadzimy rozumowanie nie wprost. Niech A będzie zbiorem wszystkich zbiorów jednoelementowych. Niech teraz X będzie zupełnie dowolnym zbiorem! Udowodnimy iż lXl<=lAl funkcyja bijektywna działającą ze zbioru X na podzbiór A ma postać: f(a) = {a} elementowi a przyporządkowany jest zbiór jednoelementowy zawierający element a, czyli {a}. Tak więc wzór lXl<=lAl jest prawdziwy dla każdego zbioru, w szczególności dla zbioru potęgowego zbioru A - P(A). Mamy więc: l P(A) l<=lAl. Poza tym zachodzi lAl<=l P(A) l (ta oczywista nierówność jest spełniona dla każdego zbioru). Na mocy tych dwóch nierówności, z twierdzenia Cantora-Bernsteina mamy lAl=l P(A) l, czyli A jest równoliczny ze swoim zbiorem potęgowym, co daje sprzeczność z twierdzeniem Cantora. Po więcej informacji na temat wykorzystanych twierdzeń odsyłam do Wikipedii, jest tam wszystko przyzwoicie opisane.
 8. Zaczynam sumiennie (w miare) czytać posty i odnosze się do Twojej interpretacji. Cuż, wydaje mi się ona troche naciągana, może dlatego, że nie znam za dobrze ST i nie znam innego fragmentu z którego możnaby było wywnioskować iż zwrot "żadnego obrazu" w tym przykazaniu oznacza "żadnego obrazu pomniejszego bożka". Różnica jest ogromna, prawda? Jeszcze jedno pytanie dla znawców religii mojżeszowej: jak odnosili się do tego nakazu sami Żydzi? Czy mieli całkowity zakaz tworzenia jakichkolwiek obrazów, czy ograniczali się tylko do "pomniejszych bożków"? Pytam, bo wydaje mi się, że to dosyć ważna kwestia w tej sprawie.
 9. Faktycznie, przyznaje się, że nie wiedziałem, że w KKK jest to przytoczone. W takim razie mój poprzedni post jest po części nieaktualny.Tylko dlaczego każdy kościół jest wypełniony obrazami tego typu i ludzie biją im pokłony?
 10. Przeczytałem twój post, skanu nie czytałem, ponieważ miałem okazje zapoznać się z tym tekstem już jakiś czas temu i nie rozwiewa on moich wątpliwości bynajmniej. Czyli uważasz, że przykazanie nr. 1 z Dekalogu katolickiego to dokładny odpowiednik wersetów Wj 20, 3-6? Czy to jest <b>dokładnie</b> to samo? Jeszcze kilka uwag do przykazania nr. 3, w Piśmie Świętym jest mowa tylko o sobocie. Przypominam, że to są słowa samego Boga, czyż nie? Dlaczego więc nie czcimy soboty? Czyżby Bóg zmienił upodobania, czy jak? No jako katolik chyba pownieneś wiedzieć takie rzeczy, czyż nie?
 11. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego Dekalog katolicki nie zawiera przykazania o zakazie tworzenia wszelkich podobizn, zamiast tego ostatnie przykazanie w sposób sztuczny zostało podzielone na dwie części? Nie słyszałem jeszcze wytłumaczenia dlaczego "Bóg tak chciał". pozdrawiam.
 12. lukassssssss

  Matematyka

  Witam wszystkich. Ostatnio myślałem troche o funkcjach w 3d i stwierdziłem, że można za pomocą takowych ciekawe wykresy tworzyć, weźmy taką na przykład: f: R -> RxR f(x)=<log(x+1)*sinx ; log(x+1)*cosx> D=[0,+nieskończoność) Zna ktoś dobry program do wklepywania tego typu wykresów?
 13. lukassssssss

  Zagadki

  >Dzięki temu, że ostatnie Ostatnie kwatery nie są nieskończenie daleko - nie ma czegoś takiego jak ostatnie kwatery. Pokręcone jest to twoje rozwiązanie, trudno mówić o ostatnich elementach nieskończonego ciągu. Istnieje dużo bardziej przejrzyste rozwiązanie tej zagadki, które nie polega na tym, że się powtarza tę samą czynność nieskończenie wiele razy. Pozdrawiam. P.S. W gruncie rzeczy zapomniałem dodać, że kwater w hotelu jest nieskończoność przeliczalna, to dosyć istotne . Znaczy to tylko tyle, że można wszystkie pokoje ponumerować liczbami naturalnymi: 1,2,3,4... itd. To już duża podpowiedź.
 14. lukassssssss

  Zagadki

  Jest dużo rozwiązań tej zagadki, wydaje mi się, że to też jest dobre. +1 Jarys Teraz mała modyfikacja zadania: co ma zrobić recepcjonista hotelu, tak aby zakwaterować nieskończenie wiele oczekujących klientów i jednocześnie uzyskać niekończenie wiele wolnych kwater.
 15. lukassssssss

  Zagadki

  Pewien hotel ma nieskończenie wiele kwater, w każdej z nich może zamnieszkać tylko jedna osoba. Recepcjonista ma pewien problem ponieważ wszystkie pokoje są zajęte, a tu nieskończenie wiele nowych klientów chce zatrzymać się na noc. Co ma zrobić recepcjonista aby nie musiał odprawiać z kwitkiem nieskończenie wiele klientów?