PGS_Ethan

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O PGS_Ethan

 • Ranga
  D-Link PGS
 1. Głównym powodem zmian jest gospodarcza zawierucha. Co raz więcej firm przedstawia kiepskie dane makroekonomiczne, rośnie frustracja w całym społeczeństwie. Zmiany dotyczą także branży IT oraz e-sportu, który jest z nią bezpośrednio związany. Sytuacja rynkowa ma swoje odzwierciedlenie w naszych działaniach. Podjęliśmy szereg działań mających na celu restrukturyzację finansów zespołu, aby zwiększyć rentowność drużyny oraz zachować pozycję rynkową, aby móc rywalizować na wiodących scenach e-sportowych w Polsce. Czy uda nam się rozwiać kryzysowe chmury przekonamy się w najbliższych tygodniach.
 2. Projekt PGS Cribs został zawieszony, gdyż została zawieszona współpraca z Wojtkiem "Krog" Haremzą, który był autorem tego projektu. Obecnie szukamy redaktora, który byłby w stanie kontynuować projekt. Wojtek postawił poprzeczkę bardzo wysoko.
 3. Zarówno konkursy jak i turnieje są stałą pozycją w naszym serwisie. W tym miesiącu zorganizujemy duży turniej na platformie Trackmania, w przyszłym miesiącu pojawi się konkurs niespodzianka i będzie dużo dobrej zabawy. Dodatkowo realizujemy projekt Liga Typerów F1, w którym to uczestnicy mają możliwość dyskutować na temat tego, co dzieje się w wielkim świecie F1 oraz typować wyniki i wygrywać gadżety zespołu oraz nagrody ufundowane przez naszych sponsorów np. wysokiej klasy peryferia gamingowe firmy Razer.
 4. Obserwując to, co się dzieje w gospodarce światowej jestem przekonany, że poważne turbulencje nie ominą polskiej gospodarki. Obecna sytuacja rynkowa ma wpływ na nasze zachowania zakupowe oraz cięcia, jakie wprowadzamy w domowych budżetach i ma duży wpływ na rozwój e-sportu. Branża e-sportowa na początku roku została wstrząśnięta przez szereg niepokojących informacji dotyczących upadłości dużych zagranicznych zespołów. Wiele drużyn rozwiązało umowy z graczami, którzy inkasowali wysokie pensje. Odwołane zostały lub przesunięte liczne imprezy zagraniczne, które były stałym punktem w e-sportowym kalendarzu. Na początku roku PGS Gaming rozwiązał kilka kontraktów, gdzie nie udało się porozumieć z zawodnikami, co do warunków finansowych. Redukcja kosztów stałych podjęta z wyprzedzeniem przez Nasz zespół pozwoli przejść przez trudniejszy okres i realizować strategię zespołu w 2009 roku.
 5. ad1. Przebudowa dywizji wiązała się z koniecznością zwiększenia konkurencyjności poszczególnych platform. Niestety przy stosunkowo niewielkiej ilości menedżerów nie da się efektywnie zarządzać zespołem liczącym 10 dywizji. Rozważamy przyjęcie jednej nowej dywizji w 2009 roku, oraz wzmocnienie posiadanych dywizji, tak aby mogły być dużo bardziej konkurencyjne. ad2. Poza działalnością e-sportową, współpracujemy z różnymi wydawcami gier, firmami, organizujemy mecze pokazowe, turnieje oraz liczne konkursy. Na pewno powtórzymy akcję wzorowaną na tej z okresu EURO 2008 podczas zbliżającego się finału Ligi Mistrzów. Przygotowaliśmy dodatkowo pewną niespodziankę dla naszych użytkowników, ale o tym dowiecie się więcej odwiedzając nasz serwis. ad3. Kwoty są zróżnicowane i stanowią dodatkowy zastrzyk gotówki do miesięcznych budżetów młodych zawodników.
 6. Ostatni rok wiele nas nauczył. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, które skrupulatnie wykorzystujemy przy budowie nowego serwisu, o którym wspomniał w wywiadzie Piotrek "w4rlike" Tokarczyk. Relokacja środków oraz nakładów pod nowy serwis faktycznie spowodowała zaniedbanie obecnego serwisu zespołu. Stan ten jednak nie potrwa zbyt długo i w wakacje zostanie oddany do użytku nowy serwis zespołu. Zmiany te są podyktowane naszą długofalową strategią, gdzie najważniejszym ogniwem są nasi kibice. Potrzeby kibiców i ich oczekiwania są głównym punktem wyjścia w procesie przebudowy naszego serwisu oraz innych elementów zespołu.
 7. Cieszę się, że podobał Ci się projekt PGS Cribs. Jest to autorski projekt Wojtka "Krog" Haremzy. Na pewno projekt będziemy kontynuować. Na ten moment, nie potrafię powiedzieć, czy Wojtek wróci do naszego zespołu. Wszystko wyjaśni się do końca bieżącego miesiąca.
 8. Czy dany zawodnik jest gwiazdą, czy też nie jest to sprawa mocno dyskusyjna. Dla fanów jednej platformy dany zawodnik może być gwiazdą, dla fanów innej zwykłym graczem. Podani przez Ciebie zawodnicy to ex-gracze D-Link PGS. Na przełomie ostatnich lat udowodniliśmy, że potrafimy promować zawodników. Obecność zawodników w mediach to w dużej mierze efekt ciężkiej pracy, którą wykonują menedżerowie D-Link PGS. To także efekt pracy jaką wykonali w PGS Filip Kasprowicz oraz Marcin Sieczkowski. Naszym celem jest promowanie e-sportu oraz zapewnienie zawodnikom różnych platform możliwie najlepszych warunków rozwoju. Zawodnicy, którzy zostali okrzyknięci gwiazdami, bardzo szybko podnoszą swoje gaże, które w żaden sposób nie są adekwatne do ich wkładu oraz zaangażowania w grę. W interesie zespołu jest racjonalne zarządzanie finansami, wspieranie całego zespołu, a nie wybiórcze zadania realizowane na rzecz wybranych jednostek. Z doświadczenia wiem, że płacenie bananowych pensji poszczególnym zawodnikom uwstecznia cały zespół i odcina inne możliwości promocji oraz rozwoju.
 9. ad1. Na dzień dzisiejszy zespół D-Link PGS liczy 50 osób, w tym graczy, redaktorów oraz menedżerów. ad2. Za materiały video odpowiadał w naszym serwisie Wojtek "Krog" Haremza. Niestety ze względu na sytuację osobistą Wojtka, projekt został zawieszony. Liczymy, że Wojtek wróci do naszego zespołu i będzie mógł kontynuować rozpoczęte projekty.