sodolis

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2582
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O sodolis

 • Ranga
  Sekretarz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. sodolis

  Manga i Anime - temat ogólny

  Claymore 14-15 Pytanie do tych co czytali mangę ;-)
 2. sodolis

  Sztuki Walki

  Muahaha nie dobijajcie mnie takimi pytaniami xD Chyba faktycznie przydałoby się zorganizować taką Gramową Konfrontację Sztuk Walki, wtedy poczulibyście moc Chi mojego bokkena na swoich dupskach xD Edit: gramatik ;-p
 3. sodolis

  Fallout 2 - temat ogólny

  Na powierzchni jest chyba 10 wieżyczek ;-D Wychodź na powierzchnie i stój przy schodach jak już będziesz się wykrwawiał to zejdź na dół i się podlecz, potem znowu do boju ;-D Edit: jeśli chodzi o wieżyczki to wal do niej z broni o dużym zasięgu np. snajperka ( 10 pól ) wieża ma chyba 8 lub 9 z tego co pamiętam, także będziesz poza zasięgiem.
 4. Najpierw pouczenie apropos pisowni ;-) Szczerze pierwsze zdjęcie mi się nie podoba, kompozycja jest ładna ale cały efekt psują te opony ( jakby był tam niski żywopłot to co innego :-) ) i ta bramka też się rzuca w oczy. Drugie ma klimat :-) bardzo bogate nie wiem czy nie za bardzo, wygląda jakby były dwa pierwsze plany ;-) może mi się wydaje, ale czy barwy nie są trochę niebieskawe? balansem bieli można by się pobawić ;-)
 5. sodolis

  Sztuki Walki

  Najbardziej popularne jest kendo, jednak jest to usportowiona sztuka walki ( ograniczone strefy trafień, walki na punkty, hałas itd. ) i nie każdemu pasuje. W iaido z kolei nie ma praktycznie niż z rywalizacji, treningi polegają głównie na ćwiczeniu typu kata, czyli powtarzaniu układów kroków cięć itd. ( tylko dla cierpliwych ). Jak jesteś z większego miasta możesz poszukać szkoły battodo jest to ( w dużym skrócie ) urealnione iaido, uczy techniki ale większą uwagę poświęca na skuteczność. PS. Od razu uprzedzam, że w dobrej szkole nie pozwolą Ci trenować mieczem innym niż drewniany bokken, i to nawet przez lata.
 6. sodolis

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Wszyscy piją tylko się nie przyznają ;-P Chyba, że nie oglądają meczy, nie grillują, nie jeżdżą nad morze latem lub zimą w góry (grzaniec), nie chodzą do pubów i/lub clubów, nie mają znajomych ( nawet na n-k ;-P ). Oczywiście nie dziwię się jeśli ktoś jest z Poznania, i nie pije miejscowego piwka ;-D
 7. sodolis

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Ja lubię te słodsze kukurydziane np. Jim Beam albo Jack Daniel''s chociaż Ballantines-em też bym nie pogardził ;-) Mimo że mój brat jest doświadczonym barmanem, to kolorowe w drinkach tylko z Colą robię ;-) Martini robisz takie jak Bond? :-) W "Casino Royal" podał chyba przepis na drinka, ciekawe jak smakuje ;-) Kiedyś widziałem program o angielskich barmanach jak kantuja klientów ;-D wlewają do miksera tanią łychę wrzucają parę landrynek i sprzedają jako droższą, bo z reguły słodsze są droższe ;-) Budo Wódeczka dobra z powerkiem, świetnie wchodzi i na parkiecie pomaga, tylko ciśnienie podobno bardzo podnosi, ale cóż, nie ma róży bez kolców ;-P Jak byłem młody i głupi to zamówiłem gin, kelner się pytał czy z tonikiem, ja twardo że czysty ;-D cały wieczór ślęczałem przy jednej szklance i oczy mi łzawiły jak brałem to świństwo do ust ;-P
 8. sodolis

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Szkoda, że wątek zamknięto, bo nie zdążyłem Cię naprostować w kwestii alkoholu i tłustych potraw ;-) A żeby offtopa nie robić ciekawy jestem jakie alkohole preferują tutejsi moderatorzy? ( oprócz walgierza bo to oczywiste ;-) ) PS. Ty pewnie sake ;-P
 9. Widać że zdjęcia robione po drodze, sorki ale nie widzę w tych ujęciach nic ciekawego, ani tematu ani kompozycji. Takie fotki można pykać, jak chce się sprawdzić czy aparat działa ;-) Też jestem amatorem, ale to razi, sorki. Jak to się mówi trening czyni mistrza :-) Proponowałbym najpierw znaleźć jakieś ciekawsze miejsce, potem zabierać się za strzelanie, lub pobawić się w makro ;-)
 10. sodolis

  Planescape: Torment

  Specjalnie po przeczytaniu książki jeszcze raz zagrałem, żeby upewnić się czy aby na pewno wykorzystałem wszystkie opcje dialogowe z Fhjullem. W książce był przedstawiony jako fons et origo całej historii, natomiast w grze występuje jako drugorzędny NPC, trochę to dziwne, ale książki już po pierwszym rozdziale nie traktowałem jako uzupełnienie lub rozszerzenie historii z gry, tylko jako słabą powiastkę w świecie Planescape ;-(, a mogło być tak pięknie ;-) Tego akurat nie pamiętam, ale zastanawiało mnie czemu tak łatwo można było od niego wydobyć wszystkie przedmioty i informacje, wiem, że jest podane wyjaśnienie ( klątwa ) ale może chciał on pomóc "nam" w wypełnieniu zobowiązania ;-). Coś mi się wydaje, że twórcy gry mieli w planie nadanie Fhjullowi większego znaczenia, ale w procesie obróbki się rozmyślili ;-(. Kurcze jakbym miał więcej czasu na myślenie o PT, to rozwinąłbym wiele wątków :-) zresztą pewnie nie tylko ja ;-) sig. To zabrzmiało prawie jak podwaliny nowej teorii istnienia, podoba mi się :-) Jednak to nie wyjaśnia przyczyny, nie tracenia pamięci w trakcie Naszej gry ;-). Wiemy, że z każda śmierci osłabia nasz umysł i to jest powód utraty pamięci, i że proces ten postępuje, poza tym dzienniki pisaliśmy już wcześnie ( jeden nam nawet Anna kiedyś ukradła ;-) ). Wydaje mi się, że w grze było wyjaśnienie jednak nie pamiętam w którym miejscu, czy po naszej pierwszej śmierci w grze a może Morte lub Skryba coś o tym wspominał, w każdym razie wydaje mi się, że to było gdzieś na początku gry.
 11. sodolis

  Manga i Anime - temat ogólny

  Nowe epizody Naruto S. są na podstawie mangi czy znowu przerwa na filery?
 12. sodolis

  Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

  HotU automatycznie podwyższy poziom twojej postaci do poziomu 15 ( o ile nie osiągniesz więcej w podstawce ). Co prawda teoretyczny poziom jaki można uzyskać z podstawki lub SoU to 20, jednak realnie uzyskasz 15-17 level w zależności czy będziesz zaliczał qesty poboczne i czy będziesz korzystał z pomocy najemnika.
 13. sodolis

  Divine Divinity 2: Ego Draconis

  W Divine Divinity grałem z 5 lat temu, bardzo przyjemna gra, nie wiedziałem, że zrobili/robią następną część, może masz jakieś linki, albo więcej informacji o tej produkcji?
 14. Widzę, że Szczecin nie śpi :-) Życzę wszystkim miejscowym, Nocnym markom, oraz mniej doskonałym gramowiczom Wesołych Świąt :-D Edit: Wracam do patroszenia ;-)