sebogothic

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  262
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O sebogothic

 • Ranga
  Brygadzista
 1. To świetna wiadomość. Co z tego, że Piranie były niezależne skoro nie dysponowały zbyt wysokim budżetem i nie mogły rozwinąć do końca skrzydeł? A i tak mimo to trylogia Risen oraz Elex to bardzo dobre gry. Liczę więc, że pod skrzydłami takiego wydawcy będą tworzyć lepsze i bardziej dopracowane gry. Być może inne studia THQ zasilą PB technologią (czas wreszcie wymienić Genome Engine na którym wydają gry od czasu G3) i będą wspomagać je przy elementach, które przeważnie w ich grach kulały, jak animacje czy system walki. THQ wydaje się raczej rozsądnym wydawcą i raczej nie popełnią błędów JoWoodu. Może na E3 czy gamescomie Piranha Bytes zapowie kolejną grę, bo od Elexa minęły 2 lata a w temacie ich kolejnej produkcji cisza. Tylko Bjorn z żoną wypuszczają jakieś filmiki na YT poruszające zagadnienia produkcji gier. :P
 2. Ot kolejna gra Ubi zrobiona od sztancy. Szkielet pewnie będzie ten sam jak we wszystkich grach Ubi od 10 lat. Mechanikę podbojów z AC Odyssey zamienią na bunty, zdobywanie obozów zamieni się na zdobywanie kryjówek dilerów, a orła zastąpi dron. Do tego oczywiście sklepik z pierdyliardem nowych skórek i inne tego typu kwiatki. I voila! Mamy kolejną grę-usługę!
 3. O qrwa, pokaźny ten obóz. Trzy namioty, kilkunastu ludzi szykuje się rozmach rodem z GoT. :D
 4. Jprdl, niedługo okaże się, że Bastion to transwestyta. 
 5. sebogothic

  Gry wiecznie modne - Gothic

  > Ja w sumie zainstalowałem kiedyś mod Mroczne Tajemnice. Zapowiadał się naprawde nieźle, > ale ostatecznie go wyłączyłem. Nie z powodu, że był słaby. Po prostu denerwowała mnie > rzecz, która była nie do ominięcia, a mianowicie zlewanie się oryginalnego tekstu z nowym, > a tym samym - jedna część mówiona, jedna pisana. Dubbing był tam tam świetny i klimatyczny, > że nagłe wyrwanie i konieczność czytania mnie zniechęciły. Jest to jakaś bolączka, ale można się do tego przyzwyczaić. Do Mrocznych Tajemnic powstał dubbing, ale nie jest zbyt dobrej jakości. Jest jednak kilka modów w których dubbing wyszedł nieźle albo i dobrze, jak na amatorski oczywiście. Z polskich są to Złote Wrota. Z zagranicznych: Z życia złodzieja, Velaya - historia wojowniczki (niemieckie, jeśli nie odstrasza ciebie ten język :P) oraz Dark Saga (rosyjski). A to tylko te w które grałem. Są to całkowicie odrębne historie, więc oryginalny dubbing nie przeplata się z tym amatorskim. Polecam zainteresować się powstającym modem Dzieje Khorinis gdzie udział mają wziąć profesjonalni aktorzy głosowi z Tomaszem Marzeckim (Xardas) na czele. Oczywiście ich ilość będzie zależeć od funduszy. Pod koniec września mają zostać wypuszczone materiały z prezentacji świata oraz pierwszych nagrań dubbingu. Wtedy też będzie można projekt wesprzeć co sam zamierzam zrobić, bo modyfikacja zapowiada się niezwykle profesjonalnie. Link do strony moda: http://soulfire.worldofgothic.com/ >Nie zmienia to jednak faktu, że w oryginały gram zawsze z miłą chęcią. No, może w > Gothica 3 nieco mniej, ale to chyba > przez głupie bugi. Ale moja ukochana jedyneczka wciąż jest w moim sercu. :) Sam jako fan serii, który dwie pierwsze części wraz z dodatkiem przeszedł spokojnie po kilkanaście razy, "trójkę" ukończyłem tylko raz. Może jeszcze kiedyś wrócę do gry wzbogaconej Quest Packiem 4.0 oraz Content Modem.
 6. sebogothic

  Gry wiecznie modne - Gothic

  Geralt z Biedronki wylewa swoje frustracje dnia powszedniego. :D "Jak to tak? Komuś podoba się coś innego niż mi?! Nikt tu nie modli się do Wiedźmina a śmie zachwycać się jakimś tam Gothikiem? Zdrajca! Pewnie miał dziadka w Wermachcie, że mu się niemiecka gra podoba, a nie polskie dobro narodowe! Przed Trybunał Stanu ich!!! Albo od razu pod ścianę!" Tylko, że wiesz... ten tego... ciężko by było zrobić artykuł z tej serii o Wiedźminie, bo do Wiedźminów nie powstało zbyt wiele wartych uwagi modów. A na pewno nie takich jak te do Gothiców z nowymi światami i fabułami na jakieś kilkanaście/kilkadziesiąt godzin.
 7. sebogothic

  Gry wiecznie modne - Gothic

  Oj, tak seria Gothic to gry wiecznie żywe, które swoją żywotność zawdzięczają m.in. modom, choć i bez nich można do nich wracać wielokrotnie, gdyż zawierają duże replayability. Ciekawą sprawą jest fakt, iż większość modów do Gothica to najczęściej całkowicie nowe historie w nowych światach. Do Skyrima takie modyfikacje można policzyć na palcach jednej ręki, a przecież te wymienione powyżej to wierzchołek góry lodowej. Bo są jeszcze m.in. Podróżnik, Velaya - historia wojowniczki, Odyseja - w imieniu króla, Returning 2.0, Z życia złodzieja i wiele, wiele innych. A do tego w produkcji są sequele Złotych Wrót i Dark Sagi, a także Dzieje Khorinis, które zapowiadają się bardzo profesjonalnie. W dubbingu mają udział wziąć aktorzy, którzy użyczali głosu w Gothicach jak chociażby Tomasz Marzecki.
 8. Na moim pececie też nie powinna ruszyć, a chodzi w nisko-średnio-wysokich w rozdzielczości 1360:768 z włączoną większością post-procesów i jest najładniejsza gra jaką uruchomiłem na swoim PC. Naprawdę pięknie to wszystko wygląda. Choć ja tam akurat jakoś niewielką uwagę do grafiki przykładam. Bez problemu mogę po sesji z W3 uruchomić pierwszego Gothica i nie zwrócić uwagi na przepaść graficzną. Owszem, widzę różnicę, ale nie przeszkadza mi to we "wczuwce", bo w jeśli o grafikę w grach chodzi to przede wszystkim zwracam uwagę na jej styl, klimat, lokacje. Technikalia są na drugim albo i trzecim miejscu. W końcu wyobraźnia sporo potrafi do gry dodać. Jestem pewien, że gdy za kilka lat uruchomię W3 na ultra to nie dostrzegę jakiejś ogromnej różnicy. A co do platform to każdy gra na tym co ma albo na tym na czym lubi, a że w ludziach jest jakaś potrzeba usprawiedliwiania zakupu, chęci myślenia, że ma się to co najlepsze, więc powstają jakieś głupie platformowe wojenki. Mnie tam cieszy, że W3 świetnie się sprzedał i nie interesuje mnie jakie były proporcje sprzedaży gry na poszczególne platformy.
 9. Symulator wścibskiego sąsiada.
 10. Gabe Newell wyhodował 3 podbródki! HALF-LIFE 3 CONFIRMED!!!!
 11. Na pewno jedna będzie czarna a druga będzie lesbijką. Parytety muszą być.
 12. Dobrze, że daliście 9. Adrian nie uznaje niższych not.
 13. Goście za nimi przysypiają takie to fascynujące. Ja też przy trzeciej minucie zacząłem ziewać.
 14. To Skyrim miał jakieś błędy?! Przecież to ósmy cud świata!!!! Wszyscy oceniali go na 10!!!! Bez obaw, przy okazji recenzji TES VI dowiemy się, że tak naprawdę Skyrim był średniakiem, co najwyżej dobrą grą, ale nie arcydziełem, bo tym arcydziełem jest TES VI właśnie. A przy recenzjach TES VII dowiemy się, że "szóstka" nie była wcale arcydziełem, bo jest nią "siódemka", itd. itd..