Catra

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  89
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Catra

 • Ranga
  Przodownik
 1. Mylisz się. To, że nie zarabiają na tym nie ma nic do rzeczy. Popatrz sobie jak skończył MiddleEarth Roleplaying Project.
 2. > A co użytkownik > zrobi z tą zakupioną zawartością w zakresie własnego użytku, to już jest jego prywatna > sprawa. > Nie do końca masz rację. Software jest oddzielnym przypadkiem prawa autorskiego. Właściwie własny użytek nie dotyczy software`u . Licencja jaką obłożony jest każdy program jasno stwierdza, że użytkownik ma prawo do korzystania z niego ale nie jest jego właścicielem. Twój jest tylko nośnik. > Bardziej łopatologiczny przykład - możesz kupić kurtkę skórzaną i ozdobić sobie ją jakimiś > naszywkami z logami zespołów rockowych czy metalowych. Ale nie możesz kupować kurtek, > ozdabiać ich naszywkami i puszczać w dalszy obieg - bo to już jest "łamanie licencji", > jak to określiłeś. > Natomiast możesz kupić kurtkę, naszywki, i np. zrobić wideo-poradnik "Jak ozdabiać kurtkę > XX naszywkami". > I ten mod taką funkcję spełnia: to nie jest przekonwertowana zawartość (=to nie jest > gotowa kurtka z już przyszytymi naszywkami), tylko narzędzia automatyzujące konwersję > zawartości z jednej gry do drugiej (=wideo-poradnik pokazujący jak naszyć loga na kurtkę). > Bardzo zły przykład, bo kurtka i naszywki to nie program cyfrowy i chroni je zupełnie inne prawo. Nie czytałem ostatnio ani EULA Morrowinda ani Skyrima, więc nie powiem ci czy to do końca legalne. Normalnie ingerowanie w zawartość programu jest zabroniona, więć o ile zawartość nie została udostępniona przez producenta do celów moderskich, to nie masz legalnie prawa do korzystania z nich. Oczywiście wszystko zależy od właściciela praw autorskich, czyli producenta i jak sam zauważyłeś niektórzy przymykają oko na to.
 3. > Niepodobało im się "Middle Earth" i wydarzenia z władcy pierścionka itp. Tylko, że było > to powiązane z Tolkienem. Mnie interesuje jak wygląda sprawa z morosem (Dragonborn notabene). Wszystko zależy od Zenimax. Jak będą chcieli to zlikwidują projekt w kilka dni. Różne studia różne podejścia.
 4. Nie jestem żadnym bojownikiem anymoderskim. Ba ! Ja uwielbiam mody. Jednak pisanie, że autorom nic nie grozi, bo nie biorą za to kasy jest pisaniem błędnym. Tworzenie dużego moda opartego na jakiejś IP to stąpanie po cienkim lodzie. O czym dosadnie przekonali się ludzie od MiddleEarth RPG Project.
 5. > mógłby ktoś zrobić fallouta 2 na silniku 3 i NV Chyba sobie żartujesz ? Nigdy w życiu ! A co do legalności to pogadajcie z ludzmi od Middle-Earth Roleplaying Project i jak się skończyła ich walka o darmowego moda.
 6. Catra

  Rozdajemy klucze do bety SimCity

  8UN6-EJMX-NT9D-K87L-F2MB mój !! :D:D:D
 7. Catra

  Rozdajemy klucze do bety SimCity

  5 minut ? Śmiech na sali, po minucie nic nie było :)
 8. Catra

  Rozdajemy klucze do bety SimCity

  utorrenta wyłącz :P
 9. Catra

  Rozdajemy klucze do bety SimCity

  Głodny jestem, a tu klikać trzeba :P
 10. A kogo obchodzi ten 0,5 % graczy z Polski ? Licza się ludzie z USA i UK/Francja/Niemcy . No i własnie wiekszosc z tych ludzi juz pre ordery ma nie mowiac o pełnej wersji. To nie jest hurraoptymizm. To są fakty. Wystarczy przypomnieć sobie co sie działo jak właczyli gildie jakieś pół? roku temu. Więc możecie sobie narzekać dalej. Bo nie ważne jak według was ta gra będzie marna, na zachdozie i tak odniesie sukces. A przeciez to sięliczy. EDIT @Vojtas Gdyby nie cena ? Przeczytaj dokładnie artykuł który komentujesz. 1 dnia poszła połowa pre orderów. Ci ludzie którzy zamówili pre order mają gdzieś ze ta gra bedzie kosztowała 160 zł. I tak ją kupią.