p_p

Gramowicz(ka)
  • Zawartość

    81
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O p_p

  • Ranga
    Przodownik
  1. p_p

    Mass Effect 2

    Ja też mam rozgrywkę w ME2 za sobą. W każdym razie humor to twórcy mają. Spam na poczcie komandora ownz the crap. I reklamy - Elkorski Shakespeare z cytatem Horacego zmiażdżył mnie ekspresją werbalną :D I hanarski Brudny Harry - Enkindle THIS! <gunshot> lol XD
  2. Ew. były nacje, którymi w ogóle nie dawało się grać (vide IG czy Eldarowie). Dla przeciwieństwa w DoW2 Kosmiczne Elfy IMHO są przynajmniej grywalne (jak się ma Warlocka i szybko Wraithlordów :>). Ogólnie nie jestem znawcą tematu, ale w dwójce (w porównaniu z jedynką) najbardziej chyba irytuje autocover, a tak to nie mam zastrzeżeń (przynajmniej w 3 minucie rozgrywki nikt nie raszuje Cię szarymi, albo po 6 minutach nie masz termosów przeciwnika w swojej bazie).
  3. Mimo wszystko miałbym kopię pracy w dziesięciu miejscach. Backup to podstawa, a ze wszystkich urządzeń komputera HDDeki są najbardziej zawodne ;).
  4. CPU nie wydaje dźwięków (!). Dźwięk pewnie pochodzi z płyty głównej, albo innego urządzenia. Ja na pierwszy rzut obstawiłbym kartę dźwiękową (jeśli masz zintegrowaną - wyłącz ją w BIOSie i sprawdź czy dalej piszczy). Czy na pewno jest to wysoki ton czy może raczej coś przypominające klikanie/klekotanie (whatever)?
  5. A próbowałeś poruszyć kablem zaraz przy wtyczce (nie poruszasz wtyczką, ale za nią kablem - zarówno po stronie monitora jak i karty graficznej). Kiedyś miałem sytuację w której kabel był uszkodzony zaraz przy dojściu do wtyczki i też monitor świecił mi wszystkimi kolorami tęczy a przy kopnięciu w biurko wszystko wracało do normy (ew. na odwrót ;)). Ew. najprostszym sposobem na sprawdzenie jest podłączenie monitora - komputera innym kablem.
  6. No nie wiem czy wyłączanie pliku wymiany jest dobrym rozwiązaniem, bo może to kiepsko wpłynąć na stabilność systemu (szczególnie przy mniejszych ilościach pamięci RAM) - poza tym niektóre aplikacje potrafią się bez niego wykrzaczać, albo się nie uruchamiają (zresztą systemy z serii NT potrzebują pliku wymiany, ale to już inna dyskusja i historia). Co do wielkości to jest to, jak zauważyłeś, problem na dłuższą debatę - nie ma jednego ustawienia, które będzie zadowalać wszystkich. Wartość 1.5x czy 2.5x jest wartością orientacyjną - np. stare książki UNIXowe podawały, żeby swap ustalać z mnożnikiem 2.5x w razie jakbyś kiedyś chciał upgradować RAM (dziś RAM i przestrzeń dyskowa nie są tak drogie jak kiedyś, więc ta porada nieco się zdezaktualizowała). Dlaczego napisałem 1.5x? Bo to domyślna wartość. Tak naprawdę musiałbyś spędzić tydzień z narzędziami do monitorowania obciążenia pamięci RAM przy normalnym użytkowaniu kompa (surfowanie/edycja plików/grafiki/granie) i sam wyciągnąć wnioski. Problemem w wypadku tworzenia pliku stronicowania na partycji rozruchowej jest to, że OS wykonuje wiele zadań zapisu/odczytu na tej partycji przez co procesy związane z pikiem stronicowania "konkurują" z innymi procesami in/out systemu. Rozwiązanie na dwóch partycjach - tak, ale pod warunkiem, że na dwóch fizycznych dyskach - jest dobrą opcją, przy uwzględnieniu następujących założeń: 1) tworzysz mały, (np. 256MB) plik stronicowania na partycji BOOT, 2) na drugim HDD jako pierwszą partycję tworzysz partycję na plik stronicowania (wielkość możesz ustalić sam, ale przy dzisiejszym koszcie przestrzeni dyskowej ustawienie pliku stronicowania na 4-6GB nic nie boli), 3) przeznaczasz ją w całości na plik stronicowania, Windows sam ustala, który plik stronicowania wybrać (wybiera najszybszą lokalizację). Zresztą po takich ustawieniach (ani żadnych innych związanych ze stronicowaniem) nie możesz się spodziewać efektów typu wzrost klatek na sekundę w GTAIV, albo ładowanie plansz w 10 sekund - przede wszystkim zwiększy się stabilność systemu i być może szybkość niektórych operacji aplikacji. Tak czy siak, nic nie zastąpi dodatkowej kości RAM w kompie.
  7. Jeśli chodzi o plik stronicowania to powinieneś wiedzieć następujące rzeczy: zalecana wielkość pliku wymiany to 1.5x wielkości Twojej pamięci RAM, przy czym należy pamiętać, że maksymalny rozmiar tego pliku nie może przekroczyć 4GB (dla x86) - poza tym domyślne położenie pliku nie jest za szczęśliwe jeśli mogę tak się wyrazić. Przede wszystkim nie powinien on się znajdować na partycji systemowej, tylko na jakiejś osobnej (najlepiej stworzyć dla niego osobną partycję w systemie FAT) przeznaczonej tylko i wyłącznie na ten plik (chodzi głównie o problem fragmentacji tego pliku).
  8. Trzy myśli: a) odłącz dysk z aktualnym systemem, podłącz ten który chcesz formatować, sformatuj go z poziomu instalatora Windowsa; b) upewnij się, że podczas formatowania z poziomu systemu masz pozamykane wszystkie okna eksploratora/pliki; c) musisz przestawić zworkę.
  9. p_p

    Ride to Hell - Temat Ogólny

    Uuu świetna tematyka! Czuję, że gra będzie godna - pod względem muzycznym szczególnie! PS. Na stronie głównej na artworku jeden koleś to istny Lemmy z Motorheada ;>
  10. A próbowałeś wpisać adresy na komputerze z ręki? Jakie masz rezultaty kiedy wpiszesz sobie adres sieciowy 192.168.1.x, z bramą w postaci APka? Przede wszystkim sprawdź czy pobiera Ci się z DHCP adres IP, bo wydaje mi się, że te WR543G nie działają w trybie transparentnym i Twój komputer nie może pobrać adresu IP z DHCP. No chyba, że wkleisz mi tu ipconfig /all przy włączonym DHCP i adresy będą takie jak masz skonfigurowane na W8901G :P
  11. EDIT: Jak nic nie pomoże to zrób reset BIOSu (sztuczka z bateryjką).
  12. A masz ustawiony BIOS, żeby piszczał na błędach wykrywania klawiatury? Klawiatura jest USB czy PS? Migają na niej diody przy uruchamianiu komputera, czy jest zupełnie ciemna do uruchomienia systemu? Oczywiście zrobiłeś backup starego BIOSu? Jeśli masz możliwość podłączenia innej klawy (albo tej co masz do innego komputera) to podłącz i zobacz jak się zachowa komputer przy akcji DEL przy starcie komputera. Wtedy wykluczymy problem z zepsutą klawiaturą. Jeśli klawiatura jest USB to możesz zrobić tzw. reseat kabla i wpiąć go do innego gniazdka, a jak mieszałeś coś w ustawieniach BIOSu to możesz spróbować przywrócić ustawienia domyślne. Ja przy zmianie Intelowych procków nie zmieniałem zazwyczaj ustawień BIOSu. Zainstaluj tylko aktualne sterowniki dla OSu dla tej płytki.
  13. Cytując kolesia z jednej z aukcji z mojego linku wyżej (bracket za ok. 15zł) "Ramka stanowi również zamiennik oryginalnego koszyka od płyty głównej i umożliwia montaż dowolnego coolera z systemem instalacji za pomocą bocznych "łapek". Jest to idealne rozwiązenie, gdy np. oryginalna ramka ulegnie uszkodzeniu." Jeśli masz wątpliwości to polecam skontaktowanie się ze sprzedawcą części i podaniem modelu płyty głównej plus rodzaju chłodzenia, ale na moje oko to standardowy cooler powinien pasować w środkowe ząbki.