Req

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Req

 • Ranga
  Obywatel
 1. Req

  X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

  W sumie to dosyć logiczne, bardzo dziękuję :)
 2. Req

  X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

  Witam, mam pytanie odnośnie dalszej części fabuły:
 3. Req

  Mass Effect 3

  Moim zdaniem krytyka wobec Bioware jest grubo przesadzona. Obserwując dyskusję nie tylko na tym forum wielokrotnie spotkałem się z opiniami, wedle których Bioware ogólnie jest fatalne a ME3 stanowi jedynie tego potwierdzenie ("zakończenie? przecież to Bioware, czego oczekiwaliście?") Ja, a piszę to z punktu widzenia osoby, która od kilkunastu lat pogrywa i skończyła setki tytułów, uważam, że gra jest wspaniała. "Epicka" w najlepszym tego słowa znaczeniu fabuła, niesamowite i całkiem sensowne wrażenie decydowania o losach galaktyki, muzyka którą już wrzuciłem na stałe do swojej playlisty i reżyseria poszczególnych scen dorównująca najlepszym hollywoodzkim produkcjom w połączeniu z najlepiej ze wszystkich części zrealizowaną walką sprawiły, że tą grę zapamiętam do końca życia. Grę skończyłem kilka dni temu, a do dzisiaj o niej myślę, do dzisiaj słucham muzyki i oglądam fragmenty na youtube. A zakończenie ? ALE nawet, jeżeli nie, to wielki szacunek dla Bioware- stworzyli bowiem grę niesamowitą. Nie wiem kiedy ostatnio skończenie części trzeciej gry skłoniło mnie do rozpoczęcia od nowa pierwszej, a tak jest. I smutno mi tylko, że ta historia się skończyła.
 4. Req

  Dragon Age II

  Gra jest świetna! Na pewno jest to innego rodzaju doświadczenie niż "jedynka", ale na pewno nie gorsze! Walki szybsze, dynamiczne, trochę co prawda chaotyczne ale bardzo efektowne. Rozwój postaci i umiejętności- uproszczone, mniej wszystkiego, ale za to jakby bardziej logiczne i przemyślane. Nie podoba mi się kwestia doboru ekwipunku- nielogiczne powiązanie niektórych postaci z jedną bronią, nielogiczne ograniczanie określonej rzeczy tylko do naszej postaci. Grafika jak dla mnie jest ok. Wprawdzie modele postaci mogłyby być bardziej szczegółowe, ale jeżeli chodzi o otoczenie to zupełnie nie mam się do czego przyczepić. Natomiast to co już BARDZO mi się podoba to narracja oraz "reżyseria" poszczególnych scen. Pod tym względem "dwójka" bije poprzednią część na głowę. Fabuła jest przedstawiona ciekawie (i sama w sobie jest sensowna) a ukazanie poszczególnych spotkań czy rozmów jest wręcz "filmowe". Duży plus. Podoba mi się "oprawa artystyczna"- wygląd menu, ikonek, czy też takie detale jak ekrany ładowania pomiędzy poszczególnymi obszarami. Ostrożnie polecam fanom pierwszej części. Ostrożność nie wynika z mojej oceny gry, która jest jak najbardziej pozytywna, ale z tego że rzeczywiście jest inna. Kwestia gustu. Poza tym- ja wiem, że soczyste i radykalne oceny fajnie wyglądają ale nazywanie tej gry prostacką czy "slasherem z dialogami" jest bardzo niesprawiedliwe. Pozdro!
 5. Co prawda po przejściu demka mniej więcej takich reakcji się spodziewałem (tj biadolenia że prymitywne, prostackie, slashowe), ale nadal im się trochę dziwię. Po 1. jak się zdaje dokładnie tak tą grę od dawna zapowiadano, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie, po 2. wielu osobom, mieniącym się znawcami crpg dosyć łatwo przychodzi zjechanie tego tytułu wyłącznie po krótkich etapach skoncentrowanych na walce, po których niespecjalnie dało się poznać fabułę. A czy to nie o fabułę właśnie głównie chodzi. ? No cóż, kwestia gustu. Dragon Age I uwielbiam i uważam, że to jeden z najlepszych Crpg jakie powstały na PC . Do dwójki podchodziłem z dużą rezerwą, właśnie z uwagi na wspomniane zapowiedzi, wedle których miało być mniej "oldschoolowo" a bardziej dynamicznie. No i właśnie może przez takie podejście mi się bardzo spodobało ! Grafika prosta, ale miła dla oka. Walka dynamiczna i efektowna, ale dzięki aktywnej pauzie nie zrobiła się z tego siekanka. System rozwoju również wstępnie mi się spodobał. O fabule trudno cokolwiek napisać, ale nowe postacie na pierwszy rzut oka wydały mi się ciekawe. Także reasumując bardzo mi się podobało i jestem już całkowicie zdecydowany na zakup :)
 6. Co prawda po przejściu demka mniej więcej takich reakcji się spodziewałem (tj biadolenia że prymitywne, prostackie, slashowe), ale nadal im się trochę dziwię. Po 1. jak się zdaje dokładnie tak tą grę od dawna zapowiadano, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie, po 2. wielu osobom, mieniącym się znawcami crpg dosyć łatwo przychodzi zjechanie tego tytułu wyłącznie po krótkich etapach skoncentrowanych na walce, po których niespecjalnie dało się poznać fabułę. A czy to nie o fabułę właśnie głównie chodzi. ? No cóż, kwestia gustu. Dragon Age I uwielbiam i uważam, że to jeden z najlepszych Crpg jakie powstały na PC . Do dwójki podchodziłem z dużą rezerwą, właśnie z uwagi na wspomniane zapowiedzi, wedle których miało być mniej "oldschoolowo" a bardziej dynamicznie. No i właśnie może przez takie podejście mi się bardzo spodobało ! Grafika prosta, ale miła dla oka. Walka dynamiczna i efektowna, ale dzięki aktywnej pauzie nie zrobiła się z tego siekanka. System rozwoju również wstępnie mi się spodobał. O fabule trudno cokolwiek napisać, ale nowe postacie na pierwszy rzut oka wydały mi się ciekawe. Także reasumując bardzo mi się podobało i jestem już całkowicie zdecydowany na zakup :)
 7. Req

  Dragon Age

  Witam, Kupiłem wczoraj Dragon Age''a i oczywiście mam problem. Instalacja przebiega bez problemu, ale kiedy próbuję uruchomić grę pojawia się komunikat: "Nie udało się przeprowadzić autoryzacji dysku. Włóż prawidłowy dysk i spróbuj ponownie" W pierwszej chwili myślałem, że sprawa sprowadza się do nadgorliwości wydawcy w tworzeniu zabezpieczeń i że zainstalowany Deamon Tools gierce przeszkadza. Skasowanie Deamona jednak nie pomogło, usunięcie wpisów w rejestrze również. W końcu sprawdziłem grę na innym komputerze (na którym nigdy nie był ten program instalowany) i jest dokładnie to samo. Poszperałem trochę w necie i zainstalowałem wersję ENG i okazało się, że działa. Nasuwałby się więc oczywisty wniosek, że tak jak sporo innych osób zakupiłem uszkodzony egzemplarz ALE: - inne są objawy - gra się instaluje bez problemów, nie działa dopiero przy uruchamianiu, - kupiłem w Empiku- z tego co wyczytałem to skopana partia do MM była wysyłana, - spolszczenie gry po instalacji wersji ENG, czyli wgranie plików lokalizacyjnych prosto z płyty i zmiana parametrów w pliku konfiguracyjnym gry nie pomaga- po zmiane na pl pojawia się wyżej wymieniony komunikat, po powtórnej zmianie na eng znowu działa. Czy ktoś ma pomysł o co tu może chodzić ? Jechać do sklepu próbować wymienić czy coś jeszcze da się wykombinować ? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi! Cały weekend sobie zarezerwowałem na grę a siedzę już drugi dzień nad próbami uruchomienia :(