JackReno

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  105
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O JackReno

 • Ranga
  Przodownik
 1. Dziękuję za wyróżnienie. Sam przyznam, że nie jestem wielbicielem fabularyzowanych recenzji, ale taka forma tekstu wydała mi się odpowiednia do tej gry. No i doszła do tego niepohamowana chęć wybicia się z własnych schematów i spróbowania czegoś innego. :)
 2. Legendę i dodatki przeszedłem po kilka razy. Mroczną Siłę też pewnie ukończę wielokrotnie. Tak to jest, jak jakaś formuła przypadnie do gustu. Wiadomo - chciałoby się jakichś większych zmian i nowego silnika, ale będzie na to miejsce w pełnoprawnej "dwójce" o ile powstanie. Na razie to co otrzymuję, sprawia mi sporo radochy.
 3. W te gry właśnie świetnie gra się po angielsku, sceny z ukrytymi obiektami mogą nauczyć wielu nowych słówek.
 4. JackReno

  Deadly Puzzles: Toymaker - recenzja

  Zajęliście się grą Toymaker, produkcją skierowaną raczej tylko do wielbicieli ukrytych obiektów, a recenzji świetnego Grim Legends jak nie było, tak nie ma. Czemu?
 5. W moim odczuciu, recenzja to opinia autora oparta o analizę gry. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek "czy". Żeby recenzja była przekonująca, trzeba zamieścić argumenty. Recenzent nie będzie w stanie ich przedstawić, jeśli produkcji nie przeanalizuje. Musi mieć w głowie masę punktów odniesienia do innych tytułów i trendów aktualnie panujących na rynku.
 6. JackReno

  Blackguards - recenzja

  "Fabuła w Blackguards nie jest szczególnie innowacyjny" Tam się jakiś chochlik wkradł :) A gra mi się bardzo podobała, choć niestety twórcy nie ustrzegli się kilku potknięć. Szkoda, że różnorodność broni i elementów zbroi jest tak niewielka. Z tego co mi Daedalic pisał, DLC będzie darmowe tylko dla tych, którzy kupili Blackguards Contributor's Edition, a nie dla wszystkich, którzy zakupili tytuł w Early Access, bo było kilka edycji do wyboru.
 7. A nie powinno być równo 50 tytułów? Przeglądałem listę na innych stronach i było 50, nie 46 gier.
 8. Polecam, gra jest naprawdę interesująca. Poza tym demo jest bardziej obszerne niż niejedna gra wydawana w dzisiejszych czasach :)
 9. Grę wspominam bardzo miło, ale liniowość i niezbyt ciekawe etapy w pomieszczeniach zamkniętych niestety mocno zadziałały na minus. Mam nadzieję, że dwójka będzie bardziej otwarta.
 10. > Fajno, ale gdyby zmodyfikowali jakoś draw spelle, bo to zniszczyło ten tytuł i sztucznie > go wydłużało. Przynajmniej tak żeby się nie wyczerpywały przy użyciu :( Poza tym bardzo > dobry Final, znacznie lepszy od brzydkiej i przecenianej VII. Od czarów są zdolności GF-ów pozwalające na zmianę przedmiotów w magię (Refine). Komenda Draw jest rewelacyjna, można szybko zdobyć kilka sztuk danego czaru, by go po prostu mieć, a nie ciągnąć każdy spell do pełnej setki, co jest najzwyklejszą stratą czasu.
 11. Gra nie tylko jest zabugowana. Jest po prostu nieciekawa, etapy "chodzone" są strasznie nudne, interfejs i mapa nieintuicyjne a czcionki nieczytelne. Handel to jakieś nieporozumienie. Błędy błędami, da się je wyeliminować, to jest po prostu zła produkcja. Gdybym nie musiał tego recenzować, rzuciłbym to w cholerę.
 12. Poczekajmy na informacje odnośnie faktycznej sprzedaży gry. Z pewnością będzie ona wysoka - pytanie tylko jak bardzo. Niestety, ale rynek gier wideo zaczyna się cofać w rozwoju. Furorę robią tytuły nie wnoszące nic wartościowego dla branży. Nieliczne produkcje niezależne, które zdołają się wybić na tle gigantów, nie zmienią tej sytuacji.
 13. JackReno

  Iesabel - recenzja

  Chyba powinienem wysłać maila do producenta z podziękowaniem, że jednak nie przysłał mi gry do recenzji. Tyle wygrać :)
 14. JackReno

  Turbo: Super Stunt Squad - recenzja

  > > Naprawdę myślicie, że autor marzył o tym, żeby napisać recenzję takie tworu? Dostał > taki > > przydział i musiał zrecenzować. > > Czy aby na pewno? Gdybym ja dostał do recenzji np. Fifa 14 to od razu dałbym jej 3/10 > z prostego powodu - nienawidzę gier sportowych (a 3/10 dlatego, że nawet najgorsza chała > zasługuje na ocenę 3, w końcu ktoś nad tym pracował, często ciężko). Chodziło mi o osoby narzekające na to, że gra X jest recenzowana, a gra Y jeszcze nie.