Michael-O

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  219
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Michael-O

 • Ranga
  Newsroom gram.pl
 1. Kamil, podpisuję się pod Twoim apelem wszystkimi kończynami. Split-screen to absolutna podstawa, a zwłaszcza w grach wyścigowych. Nie wyobrażam sobie także "Gearsów" i kilku innych strzelanin bez tego trybu...
 2. @Oscar_Oks - skandal, no nie? ;) Właśnie takim "wyznaniom" miał służyć ten tekst. Nie ma recenzenta, który dałby radę zagrać we wszystko. Możesz być jednak spokojny - na pewno na gram.pl nie zobaczysz recenzji nowego Baldura, o ile taki powstanie, która byłaby napisana przeze mnie. Za gry, których "nie czuję" po prostu się nie biorę. To samo tyczy się innych członków redakcji. @Silvaren - "ci sami ludzie" to oczywiście pewne uproszczenie, które zastosowałem. Oba wspomniane tytuły wywodzą się z jednej stajni, a dodatkowo są przedstawicielami tego samego gatunku. Co by tego było - także pod względem gameplayu są do siebie bardzo zbliżone. W tekście też mogłem posłużyć się cudzysłowem, mea culpa. @pawbuk - nie wiem czy twoje pytanie było ogólne, czy bezpośrednio do mnie jako autora tekstu, ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć. Jestem zagorzałym graczem konsolowym. Moje ulubione gatunki to action/adventure, TPSy,FPSy, skradanki, gry muzyczne, wyścigowe oraz wszelkiego rodzaju eksperymenty. Te ostatnie uwielbiam pochłaniać ostatnimi czasy na urządzeniach mobilnych.
 3. @Ssseth - dzięki za newsa. Nawet jeśli projekt żyje, to prawdopodobnie jest teraz w zaawansowanej śpiączce. Wielka szkoda. Co do reszty ogłoszonych sequeli/rebootów. Mam zasadę, że nie mówię o nich nic złego, dopóki nie zobaczę ukończonego filmu. Pożyjemy zobaczymy ;)
 4. Michael-O

  Taśma #49 - Nowy Bond i film Minecraft

  > Oczywiście W F4 musieli wpakować Murzyna, bo taka moda. Były już setki dyskusji. Zarówno > Marvel Multiverse, jak DC Multiverse maja setki czarnych superbohaterów. Po co na siłę > zmieniać rasę istniejącym? Jakoś nikt nie zrobił nigdy białej Storm. Chcą mieć czarnego > superbohatera? Niech nakręcą Black Panther, Blade''a, albo kolejnych X-menów z większym > udziałem Storm. Albo Luke''a Cage''a. Falcona. Brother VooDoo, Coś z Bishopem, tym nowym > Spider-manem 1. Kapitanem Ameryka, tym Murzynem z korpusu Zielonych Latarni. Sorry, ale > Sue Storm jest SIOSTRĄ Johnny''ego Storma. Biologiczną. Jak w filmie wyjaśnią, ze rodzeństwo > z jednego ojce i matki to Biała blondynka i Murzyn? W szpitalu ich pomylili? Większość czarnoskórych bohaterów, o których wspomniałeś doczeka sie swoich filmów lub seriali w najbliższym czasie. Zmiana koloru skóry lub narodowości nie jest tak naprawdę niczym nowym. Pamiętajmy, że Nick Fury początkowo też miał białą skórę, natomiast chyba nikt nie narzeka na to, że w MCU mamy do czynienia z jego zrebootowaną wersją ze świata Ultimate odgrywaną przez Samuela L. Jacksona. A co do Human Torcha z nowej Fantastycznej Czwórki - myślę, że Johnny Storm będzie adoptowanym bratem Sue (lub na odwrót). Jest to po prostu zabieg w pewien sposób uwspółcześniający koncept tej superbohaterskiej ekipy (coraz więcej rodzin rekonstruowanych, coś co w latach 60., kiedy to powstał komiks o Fantastycznej Czwórce, nie miało zupełnie miejsca). Samemu filmowi mocno kibicuję.
 5. > Warner Bros szykuje Pinokia? A ja głupi myślałem, że prawa należą do Disneya... Disney szykuje swoją wersję ;)
 6. @Ring5 W pełni zgadzam się z Tobą odnośnie punktu numer 3. Też jestem za tym, aby nowy Star Trek obrał właśnie taki kierunek. Dwa ostatnie Treki od Abramsa były świetne, ale brakowało w nich wątków eksploracji kosmosu. Mocno trzymam kciuki za to, aby w "trójce" uległo to zmianie.
 7. Nieoficjalna adaptacja "Szybkich i wściekłych 7" ;)
 8. Jakub, w pełni się z Tobą zgadzam. Przeliczanie ilości godzin rozgrywki na złotówki to w jakiś sposób krzywdzenie samego siebie i sztuczne wzbranianie się przed świetnymi tytułami. Na cały problem trzeba też spojrzeć w drugą stronę - czy darmowy Tetris, w którego można grać bez końca jest w takim razie najlepszą grą w historii?
 9. > Jednak, nie przesądzając - prosiłbym o opinię kogoś, kto grał wcześniej w serię Forza, > a teraz ogrywa Driveclub. Czy wrażenia z rozgrywki są porównywalne? @Headbangerr - sam grałem i w Forzę i w Driveclub. Mrocz napisał, że Driveclubowi znacznie bliżej jest klimatem do Project Gotham Racing. W pełni się z nim zgadzam. Nie ma tutaj otwartego świata, tuningu i setek samochodów do wyboru. Jest za to techniczny model jazdy, który nie wybacza błędów i kapitalna oprawa graficzna. Zmienne warunki pogodowe naprawdę robią różnicę. Warto.
 10. Michael-O

  Gra tajemnic - recenzja filmu

  > "Całość nie zakłamuje historii umniejszając rolę Polaków w tej operacji." > > Jak umniejsza udział Polaków w operacji złamania enigmy to jednak zakłamuje. @Straszliwy - w tym zdaniu chodzi o to, że film nie zakłamuje historii umniejszając role rodzimych matematyków. Innymi słowy nie przedstawia ich historii, ale jednocześnie nie neguje wkładu polskich uczonych
 11. Michael-O

  Premiery kinowe - co obejrzymy w styczniu?

  > Tzn że świetny = każdy, który będzie wyświetlany w styczniu w kinie? Ciekawe,,, @Herr_Pietrus - "świetnie zapowiadający się" nie oznacza tego samego co "świetny". To zupełnie tak samo jak z grami. Ocenę tym filmom wystawimy dopiero po ich obejrzeniu. Swoją drogą, to wcale nie wszystkie produkcje jakie trafią, lub już trafiły, do kin w styczniu.
 12. Michael-O

  Premiery kinowe - co obejrzymy w styczniu?

  12 świetnie zapowiadających się filmów w styczniu to mały wybór? Chłopaki, każdy weekend (pełny!) w tym miesiącu można przesiedzieć w kinie, a wy mówicie, że to mało. Trudno wam dogodzić ;)
 13. Michael-O

  Interstellar - recenzja filmu

  > Wymagam efektów, patosu i dobrej gry Matthew''a. Dostanę to? Tak. Cóż więcej chcieć? Matthew po prostu jest Cooperem, efekty wyglądają lepiej niż bardzo dobrze, a patos zawarto w scenariuszu w zdrowych ilościach. Jest go mniej niż więcej.
 14. Michael-O

  Interstellar - recenzja filmu

  > Autor nie zawiódł się na powstającym rycerzu? :< Nie, nie zawiódł się. Powiem więcej - chyba podobał mi się on najbardziej z całej trylogii. A co do ocen. Też wspomniałem, że ten obraz trudno jest ocenić. Fani Nolana z pewnością się nie zawiodą. Kto lubi dobre SF też wyjdzie z kina zadowolony. Niemniej, nie jest to produkcja, która spodoba się wszystkim. Nie jest też ona wolna od błędów, chociaż ja kupuję nolanowską wizję taką, jaką widziałem w kinie.
 15. @sosniasty Bat-trylogia Nolana zostanie zamkniętą całością. Gacka po raz kolejny zobaczymy w "Batman v Superman: Dawn of Justice", ale nie będzie to ten sam Batman, co u Nolana. Tutaj grać go będzie Ben Affleck. Przy okazji - sam film ma być fundamentem pod kinowe uniwersum DC Comics.