karvaialka

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  321
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez karvaialka

 1. Ogłoszenie, że następny TW zostanie osadzony w starożytnych Chinach było dla mnie mocno rozczarowujące, bo liczyłem na Medievala 3. Ale od tego czasu dojrzałem na tyle, że jest to przeze mnie najbardziej wyczekiwany TW ever. Zdążyłem już poznać epokę, historię pańsw Wu, Wei i Shu, bohaterów, motywy ich działania, ich afiliacje i legendarne wydarzenia z ich udziałem. Chyba nie zdążę przeczytać Romansu, za to jestem przy 70 odcinku serialu, który bardzo dokładnie odtwarza całą historię (w sumie jest ich 90-kilka, dostępny w całości na YT https://youtu.be/GcZ2zq82ebA Serial dobrze oddaje też klimat "romanse mode", do którego początkowo podchodziłem jak do jeża. Jeszcze tylko miesiąc!
 2. Wygląda to pięknie, aż trudno uwierzyć, że wobec poprzednich TW zmiany mogły pójść tak daleko w dobrym kirunku. Chyba nigdy nie byłem tak bardzo nakręcony na żadnego TW. Mam tylko nadzieję, że wymagania sprzętowe nie będą zbyt wygórowane. Oczekiwanie do marca można sobie umilić filmami o epoce, np: https://youtu.be/8thrwjK_DgQ  
 3. Mam za sobą pierwsze przejście, Roberteh Brucem na poziomie król, maratonem, na dużej mapie zajęło mi około 12 godzin. Nowe elementy są świetne, zarówno te, które wystkakują dwa, czy trzy razy w czasie rozgrywki (interwencje), jak również te, które są obecne na stałe (złote/ciemne ery). Nie zdążyłem przyjrzeć się dokładnie gubernatorom, nie chciało mi się szukać ich optymalnego zastosowania, ale fajnie, że nie mają takich drzewek rozwoju, gdzie wybranie jakiegoś perka blokuje inny, dzięki temu awanse robi się bez poczucia rezygnowania z czegoś. Natomiast nie zgodzę się, że późny etap gry jest nudny, wtórny, etc. Podczas mojej sesji, gdy Szkoci spokojnie dążyli do wysłania misji na Marsa, to Trajan niezauważenie zbliżył się do zwycięstwa kulturowego. Więc trzeba było spacyfikować Trajana, tyle że wypowiedzenie wojny bez casus belli oznaczało automatycznie wojnę z 3/4 świata. Ale Tajan miał jakieś porachunki z Australijczykami, na których postanowił zrzucić atomówkę. No i zaczęła się jatka, bo gra zaproponowała interwencję przeciwko Trajanowi. Muszę przyznać, że po raz pierwszy walka w epoce atomu była dość wymagająca, przeciwnicy mieli zróżnicowane jednostki i dobrze je wykorzystywali (przed dodatkiem zdarzało się, że pod koniec gry nadal biegali ze swoimi unikatowymi jednostkami np. z epoki średniowiecza) - a grałem zaledwie na "królu". Zabawa przednia. O dodatku można byłoby napisać dużo więcej, ale imho najważniejszy jest wniosek - to jest bardzo dobry dodatek, dzięki któremu bardzo udana Szóstka jest jeszcze lepsza.
 4. karvaialka

  Creative Assembly zapowie Total War: Rome III?

  Yup, też obstawiam Medieval III... a gdyby tak obejmował okres od V do XV wieku, to na premierę biorę cały zaległy urlop, powinien wystarczyć na zbudowanie 1000-letniego imperium :)
 5. Jak zrobią trzeciego Medievala, to biorę rozwód, rzucam robotę i zaszywam się w piwnicy na co najmniej rok z kompem :)
 6. Pomiając, że atry nie są najwyższej jakości, to akcja sama w sobie może miałaby sens, gdyby dotyczyła kwietniowego numeru Playboya. Robienie czegoś takiego na czerwiec, czyli po ponad miesiącu od wydania gry, może być jedynie powodem do drwin, czego podtytuł newsa jest najlepszym (i w pełni uzasadnionym) przykładem.
 7. Recki to jedno, ale wystarczy samemu obejrzeć gameplay na youtube. Jest dużo materiału z PS4 i PC, gdzie widać dużo bugów, a samo oglądanie nudzi po nie więcej jak 10 minutach. Z otwartym światem też lipa, bo co to za otwartość, gdzie można mieć aktywną tylko jedną misję i cała zabawa ogranicza się do możliwości wejścia w strefę misji z różnych kierunków. Do tego brak coopa i wystarczy, żeby odbuścić sobie zakup, przynajmniej do jakiejś przeceny o połowę, czyli jakieś trzy/cztery miesiące.
 8. Sorry, ale już od dłuższego czasu BioWare to nie to samo BioWare, które kochałem... szkoda.
 9. Pre-order gry CI Games? Po tych wszystkich poprzednich "hitach"? Są chyba jakieś granice naiwności..
 10. Oświeci mnie ktoś, jaki jest sens robienia betatestów, które kończą się tydzień przed premierą? To już nie lepiej nazwać to weekendem demo lub coś w tym stylu?
 11. Kup grę za 150 pln, a dostaniesz dodatki, które po premierze będą kosztowały 130 pln? Coś tu śmierdzi.
 12. Na filmikach z bety wygląda fantastycznie. W stosunku do wersji z akcji "zniszczenia serwerów" grafiki kart zostały poprawione, animacje złotych kart cieszą oko, interface/menu wygląda na wygodne, sklep i w ogóle sposób robienia zakupów też. Szkoda, że sam nie załapałem się jeszcze na klucz, ale na FB padła obietnica, że każdy kto się zapisał do bety będzie do niej dopuszczony... tylko kiedy? Drugie pytanie, to co stanie się z kupionymi kartami po zakończeniu bety, jeżeli ktoś zdecyduje się na skorzystanie ze sklepu? Na oficjalnym forum Gwinta Marcin Momot zapewnił, że gracze, którzy skorzystają ze sklepu nie zostaną poszkodowani, ale nie zapadła jeszcze decyzja, czy zostaną zachowane kupione karty, czy będzie to jakaś inna forma rekompensaty. Czekam na swój klucz.
 13. karvaialka

  Sid Meier''s Civilization VI - Temat Ogólny

  Posiadanie tej samej religii polepsza stosunki dyplomatyczne, nawrócenie miasta może stanowić casus belli "święta wojna", mając religię dającą bonusy np. do pól pustyni można zaszkodzić przeciwnikowi nawracając jego miasta nie mające pustyni (zmniejszając jego dochód w kulturze, religii, czy produkcji) i co oczywiste - nawracanie jest konieczne do zwycięstwa religijnego.
 14. karvaialka

  Sid Meier''s Civilization VI - Temat Ogólny

  Ja zapytam tylko, który geniusz wpadł na pomysł, żeby umieścić przycisk "dodaj post" tuż nad oknem do edycji posta, a przycisk "dodaj swój post" daleko poniżej????? Nikt nie wpadł na to, że ktoś może nie przewinąć okna niżej i nie zauważyć niższego przycisku, a po odruchowym wciśnięciu górnego treść posta znika.... szczerze mówić do dupy zostało to zaprojektowane. Jestem właśnie po 30 godzinnym maratonie z CIV6, skończyłem przed godz. 4.00 i właśnie takie coś mi się przydarzyło. Nie chce mi się pisać drugi raz długiego posta, więc w skrócie... AI ma swoje braki, ale ogólnie gra jest zajebista.... i tu była długa, aczkolwiek rzeczowa lista rzeczy, które mi się podobały, a która zniknęła dzięki zajebistemu przyciskowi "dodaj posta" [dziękuję ci projektancie strony].
 15. Rozważałem Deluxe, ale cena znacząco wyższa i pewnie nie za wszystkie z czterech zapowiedzianych DLC chciałbym taką cenę zapłacić, np. nie za scenario pack''i, czy zestawy map. Jeżeli w DLC będą kolejne cywilizacje, to rozważę zakup takiego dodatku (oczywiście Polskę biorę w ciemno). Na zakupy DLC poczekam do przecen przy okazji rozszerzeń rozmiarów Gods&Kings, czy BNW. Zobaczymy, czy takie podejście się opłaci, czy może przekombinowałem ;)
 16. Zwykłą. Ciekawe, że w wymaganiach stoi o 12 GB, a predownload ma niecałe 4 GB... no ale zawsze to o 4 GB mniej do ściągnięcia piątek.
 17. Właśnie przyszedł do mnie klucz z CDkeys - pre-order wyszedł za ok. 125 pln, full legal, właśnie ciągnie się na Steamie :)
 18. No właśnie w kwestii "nastawionych głównie na multiplayer gigantów". Czy na WGW padły jakieś konkretne, stanowcze oświadczenia co do multiplayera? Bo w dyskusjach na FB devowie wiją się jak piskorze, piszą, że "skupiają się na jak najlepszym singlu", ale konkretnej odpowiedzi na pytanie o multi nie ma, a dla mnie jest to dość istotne, zwłaszcza jeżeli gra dryfuje w kierunku mainstreamowej strzelanki.
 19. karvaialka

  Sniper Ghost Warrior 3 na WGW 2016

  Pytanie jest tylko jedno: czy będzie multiplayer? Odpowiedź w stylu "teraz skupiamy się na singlu" jest całkowicie niezadowalająca. Bez kręcenia, tylko konkretnie - "tak", czy "nie"?