Kaplan_Iselor

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kaplan_Iselor

 1. Kaplan_Iselor

  APEL DIABLO!

  CD PROJEKT JUŻ DAWNO POWINIEN WYDAĆ DIABLO I HELLFIRE W EXTRA KLASYCE! JAK DOTĄD TEGO NIE ZROBIŁ, WIĘC APELUJĘ: WSZYSCY FANI DIABLO NIECH NAPISZĄ DO CDP MAIL Z PROŚBĄ O WYDANIE PIERWSZEGO DIABLO WRAZ Z DODATKIEM HELLFIRE W SERII NOWA EXTRA KLASYKA!MOŻE SIĘ UGNĄ! POZDRAWIAM!
 2. Kaplan_Iselor

  Literatura Fantasy

  Polecam książki Terrego Goodkinda z cyklu Miecz Prawdy (pierwszy tom: Pierwsze Prawo Magii),oczywiście Tolkiena i Salvatore''a - Trylogia Mrocznego Elfa autorstwa Salvatore''a to jedno z największych arcydzieł fantasy!Warto poczytać książki Piekary ("Sługa Boży", "Młot na Czarownice", Miecz Aniołów"), Sapkowskiego, Allana Colle''a i Chris''a Bunch''a (np. "Opowieść Wojowników"). Ogólnie polecam cykl Forgotten Realms (choć nie wszystkie książki z tego świata to perełki) i Ravenloft.
 3. Kaplan_Iselor

  Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

  Operowe wycie? Uważam że jest jeden gatunek ciekawszy niż metal: klasyka/symfonia. Za Within Temptation nie przepadam, ale Nightwish lubię (zwłaszcza płyty Oceanborn i Century Child). Bez obrazy, chóry są ciekawsze niż "darcie ryja". Nie mówię że nie lubię growla, ale dla mnie to musi być growl "wymieszany" z kobiecym wokalem lub być naprawdę...hmmm....spokojny i ponury (np. Theatre of Tragedy, Tristania) a nie napierdalankowy.
 4. Heroes of Might & Magic 3 to najlepsza część serii i zarazem najlepsza gra wszechczasów a Disciples nie dorasta mu do pięt! Niestety, część piąta, to zupełnie nowy świat a w dodatku w 3D co w przypadku "Hirolsów" jak i innych gier, jeśli wyjdą w 3D (np. Baldurs Gate 3, Diablo3) oznaczać będzie zanik klimatu, a co za tym idzie grywalności. Najlepsza jest stara, dobra szkoła 2D...
 5. Kaplan_Iselor

  Wspominki starszych graczy ;)

  Kto pamięta stare RPG? Ishar, Eye of the Beholder, Realms of Arkania, Might & Magic, Stonekeep, Dungeon Master, ADOM, Betrayal at Krondor, Daggerfall, Diablo i Hellfire...Ech...Po 1999 roku jedynie Morrowind i drugi Baldurs mnie nie zawiodły, wcześniej tak długi grałem tylko przy siódmej części Might & Magic i drugim Diablo...A w Red Alerta mogę grać non stop - to samo tyczy się StarCrafta, Total Annihilation i Dark Colony. Kiedyś gry były lepsze.;(
 6. Kaplan_Iselor

  Extra Klasyka Next - czego brakuje? [m]

  Dungeon Siege 1 jest wydany przez bodajże Cenege w jakiejś tam serii, więc CDP wydać jej nie może. Dziwne jakby jedna gra miała dwóch dystrybutorów, choć w naszym kraju wszystko jest możlliwe:) A RA nigdy nie był na żadnym Cover CD - aczkolwiek ja Red Alerta mam kupionego w wersji oryginalnej za starych dobrych czasów, gdy był w sklepach...;) Osobiście zobaczyłbym Stonekeep, wszstkie części Might & Magic (chodzi o cykl RPG), cykl Wizardy albo Curse of the Monkey Island i Larry.
 7. Kaplan_Iselor

  Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

  Theatre of Tragedy to na mojej liście zespół numer 2 po Tristanii, ale słucham jedynie płyt "Velvet Darkness..." i "Theatre of...". Pozostałe to kiszka, choć w dziwnych okolicznościach zakupiłem płytę "Assembly" i żałuję bo jest żałosna...Jedynie trzech pierwszych utworów da się słuchać...A Liv Kristine ze swoim LE niech się schowa, choć to nie jej wina że Teatr zszedł na psy. Za Cradle of Filth nie przepadam (ale szanuje), jednak Nyphetamine to utwór genialny. I jeszcze ja zaapeluje: ludzie! wszyscy słuchamy METALU, nieważne czy to heavy,gotyk, black,trash czy coś innego! Wystarczy że "zwykli ludzie" i inne subkultury na nas psioczą - nie musimy jeszcze nawzajem skakać sobie do gardeł!
 8. Kaplan_Iselor

  Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

  Najlepsza była trójeczka + dodatki. Moje ulubione miasta to Dungeon (Lochy) i Fortress (Cytadela, czyli bagienne miasto).Czwórka to kicha, bez klimatu, dwójeczka i jedynka były nawet fajne.
 9. Kaplan_Iselor

  APEL DIABLO!

  Pierwsze Diablo w serii Bestsellera?:/ Ciekawe gdzie i kiedy je widziałeś...
 10. Kaplan_Iselor

  APEL DIABLO!

  Co się zbłaźniłeś zaraz?! Pisałem do CDP i odpisała mi pewna miła Pani, która mówi że to nad jakimi grami trwają rozmowy nie leży w jej rękach! Ok, nie musi to być NXK ale np. Bestseller Series w którym jest StarCraft! 49,90 zł to przywoita cena...Zrozumcie, nie mam stałego dostępu do neta, żeby ciągle obserwować aukcje na allegro...Posiadam wszystkie RPG oryginalne (około 30 tytułów) i bardzo mi zależy na tej grze i po prostu dziwię się że CDP nic nie robi w tej sprawie...:(:(:(
 11. Kurde, nie ma opcji porawki posta:) Zapomniałem że założyłem nowe konto: iselor86@poczta.fm
 12. Kaplan_Iselor

  Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

  Heh, ja słucham Tristania, Theatre of Tragedy, Nightwish, Therion, Rhapsody, Apocalyptica, Iron Maiden, Judas Priest, Blind Guardian,Lacrimosa (tylko pierwsza płyta) i wybranych utworów Draconian, Samael, Trail of Tears, Pagans Mind. Jeśli ktoś zna jakieś dobre zespoły gotyckie, gotic/doom lub power speed niech pisze!
 13. Ups, słowo "wymieniło" miało brzmieć "wymieniłem". Za literówkę sorx.:)
 14. Niestety! Mało jest ostatnio gier które mnie zadowalają...Wynika to chyba z faktu że gram już około 10 lat (sam mam 19) i najlepiej wspominam połowę i początek lat 90...Dopiero gdy uruchomiłem Morrowinda poczułem się tak jak kiedyś - przy siódmej części Might & Magic, przy Ancient Domains of Mystery, Daggerfallu, Diablo...Kiedyś gry były lepsze...Kto Pamięta takie tytuły jak Eye of the Beholder, Ishar, Stonekeep, Realms of Arkania? Ludzi z Łodzi którzy lubią stare gry proszę o kontakt mailowy! Jestem za tym żeby oprócz gier które wczoraj wymieniło CDP dał składankę starych gier, nie tylko RPG, np. Dark Colony, Settlers, Red Alert, Total Annihilation (szlag! TA mam, przyznaje, pirata, i nigdzie nie mogę zdobyć oryginału!:().Pozdrawiam fanów starych, dobrych gier, które uważam za lepsze od tego nowego chamu, który teraz wychodzi!
 15. A może by tak pierwsza część Diablo z dodatkiem Hellfire?! Tyle gier dają a o klasyce zapominają!Argh!!! A seria Might & Magic to co? Też gówno? A Curse of the Monkey Island? A Atlantis? A wcześniejsze części Warhammera?! Obecnie mamy coraz więcej miłośników klasyki a te tytuły z pewnością znakomicie by się sprzedawały! Pozdrawiam Iselor