darsz

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  471
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O darsz

 • Ranga
  Delegat
 1. Ależ nie  tragedie, tylko takie zabawne historie to sobie czasami oglądam znajdując zagonione na śmierć sarny, którym dosłownie pękło serce ze strachu przed grupą takich malutkich milusich piesków, filmik z kamery pułapki na którym dorosły samiec jelenia broni się przez 6 godzin przed uroczymi pieskami i uradowanego psa sąsiada przynoszącego swojemu panu "wielkanocnego zajączka". Naprawdę ubaw po pachy, boki zrywać. Najbardziej rozbawiła mnie historia ciężarnej łani, która wpadła do jadącego autobusu uciekając przed uroczymi pieskami i dziwnie czerwonego z wściekłości weterynarza, który miał wielką ochotę urwać coś właścicielom tych kochanych piesków.
 2. Bambusek wielu "właścicieli psów" zasługje na to samo, pozowalając oddalić się swoim "pupilom" na kilka "...metrów".
 3. Hedvigis Dei gracia regina Polonie, necnon terrarum Cracovie, Sandomirie, Siradie, Lancicie, Cuiavie, Pomoranieque domina et heres  - Jadwiga z Bożej łaski królowa Polski, a także pani i dziedziczka ziem krakowskiej, sandomierskiej, sieradzkiej, łęczyckiej, kujawskiej i pomorskiej Pełny tytuł po koronacji. Historia się kłania. Proponuję wrócić się do klasy podstawowej albo popatrzec w poczet KRÓLÓW Polski. Jadwiga została koronowana na króla Polski. Zresztą nawet w filmiku cywilizacji jest, że król tylko autorka newsa wklepała bez myślenia. Nie obchodzi mnie co tam gadają dzisiaj w szkołach skoro to jest jej oficjalny tytuł z dokumentów sprzed kilkuset lat... Nie obchodzi mnie również nazwa "poczet królów polskich" , której nie zmienią bo w historii była jedna królowa. Tym bardziej nie obchodzi mnie, że ktoś kto zapewne nie wie gdzie w ogóle jest Polska, dał w filmiku "król"... No chyba nie jedna, po Jadwidze, podobnie było w 1575 z Anną Jagiellonką...
 4. darsz

  Literatura Fantasy

  Czy ktoś może coś polecić nowego (jakiś nowy autor lub cykl)? Wegner przeprasza ale 4 część jeszcze nie prędko.
 5. https://mmh7.ubi.com/en/factions/haven nawet 4 jeżeli wierzyć...
 6. darsz

  X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

  A to bardzo ciekawe co piszesz, 70% nie daje takiego powodzenia, ale ba wyobraź Sobie, że oponentom (chudzielcom) powodzenie dało już 30%. Wybacz sześciu gości strzela do chudzielca, w tym snajper 2x (ten to miał nawet 85%) i żaden nie trafia. Sprawdziłem i rzeczywiście mam dwa uda :)) Trochę tylko się pożaliłem, żeby mnie "nerw" odpuścił :] Pozdrawiam SiDi Nie wczytywałem autosave''ów, by 7 razy próbować trafić jednym "snipem", tylko tak jak opisałem powyżej... Pozdrawiam również Numenpl Sprawdzałem, wszystkie za i przeciw. Dzięki wszystkim za odpowiedź
 7. darsz

  X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

  Witam. Czy ktoś z grających dotarł do sposobu obliczania prawdopodobieństwa trafień w XCOM? Bo moim zdaniem coś tu jest naciągane, jeżeli oddaję 7 strzałów ( każdy z prawdopodobieństwem powyżej 70%) i nie trafiam... A teraz jakiś worek bokserski z twarzą..., kto tam był głównym programistą, Casey O''Tool?
 8. Jeden pocisk niszczył 4 mechy? Czy miało być (jak na załączonym obrazku) "ponad 12,5 miliarda pocisków"?
 9. > Tak z ciekawości wszedłem na sklep ubisoftu i okazuje się, że bonusów jest więcej więc > tutaj nie kupię Cieni... Tylko cena o 50 PLN wyższa...
 10. http://gry.interia.pl/newsy/news-nowy-wlasciciel-licencji-na-strategie-w-swiecie-warhammera-4,nId,943135 , czyżby koniec Dawn of War?
 11. darsz

  Piłka Nożna

  Poprzedni ekspert twierdził, że sędzia w 4 kontrowersyjnych sytuacjach, 3 razy podjął decyzję na korzyść Realu i tylko raz na korzyść MU. Pal licho czy była to słuszna decyzja, ale w meczu o taką stawkę, każda decyzja dająca przewagę jednej z drużyn, pozostawia niesmak... Pozdrawiam
 12. darsz

  Piłka Nożna

  W cytowanej już tu wypowiedzi, Damian Picz mówi o czterech kontrowersjach w meczu, które w ostatecznym rozrachunku wypadły 3 (nie podyktowany karny za faul na Evrze, czerwona kart dla Naniego, brak takowej i karnego za faul Lopeza) :1(braku czerwieni i karnego za zagranie ręką Rafaela) na korzyść Realu. Jak skończyłby się ten mecz, gdyby w 27 minucie wyleciał Lopez (a grał, że palce lizać)? Pozdrawiam PS: A Mecz... może więcej takich w TV.
 13. darsz

  Piłka Nożna

  To "rozumiem" doskonale, Klopp ściąga Lewego, bo ten nie angażuje się w grę reprezentacji. Super, Klopp na trenera Polaków. Znaczy co, będą grali w 10-kę, bo zmiennik Mariusz niczym nie zachwycił.
 14. darsz

  Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

  Wczoraj, ponawiane kilkukrotnie próby zalogowania sie do Uplay''a przyniosły niespodziewny sukces. Po kilkukrotnych zmianach "pasłordów" i ponawianych loginach udał mi się dokończyć scenariusz na własnym koncie. Może warto spróbować ponawiać logowanie do swojego konta. Acha, miało to miejsce po godzinie 23:00!