Lorv3th

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Lorv3th

 • Ranga
  Obywatel
 1. Borderlands i ta charakterystyczna "kreska".
 2. Gratuluje zwycięzcom :) Trzeba nadesłać do was, do gram.pl, dane adresowe, abyście wysłali nagrodę ? Czy sami o to poprosicie?
 3. Perun. Najpierw powiem dlaczego nie inne. Vuislane- dość trudne w wymowie i w odmianie mimo, że na upartego można to wymawiać jak "Wiślanie" :). Dla polaków ta nazwa nie będzie raczej zbyt sympatycznie brzmiała. Dla wielu tych co nie są najlepsi z angielskiego może być problem w czytaniu, a jak wiadomo to polski serwer ma być. Striga- Nic na to nie poradzę, że kojarzy mi się ze...stringami :) Tak na poważnie to, ta nazwa to nic innego jak strzyga, brzmi bardzo podobnie. Dlatego się pytam - To Wiedźmin czy Runes of Magic? Na to pytanie niech sobie każdy odpowie. Svarog- Kojarzy mi się to z mitologią nordycką, a nie powinno, bo to ma być polski serwer :). W dodatku w S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl mieliśmy detektor (wykrywacz), który się nazywał "Svarog detector". No i polakom nazwa "Svarog" może kojarzyć się z twarogiem, czyli z czymś dalece odbiegającym od gry i wgl od jakiejś wyjątkowości, która mogłaby uczynić z twarogu nazwę jednego z polskich serwerów do ROM. Weles- (wołos - bóg słowiański) ta nazwa będzie według mnie na drugim miejscu, zaraz po Perunie. Ów bóg, Wołos, to bóg przede wszystkim magii, a jak wiadomo w Runes of Magic jej nie brakuje. Jest też bogiem rzemiosła(crafting - wytwarzanie, kojarzy się z grą? - no jasne) i kupców (romowych handlarzy :)). Dlatego m.in Weles ma u mnie drugą pozycję. W dodatku łatwo się to wymawia i nie żadnych "v" "c" (czytanych jako "k", "q" i innych anglojęzycznych znaków. Weles jest, jak już napisałem, bogiem słowiańskim, czyli powinno nas to bardziej interesować, gdyż my, Polacy, jesteśmy narodem słowiańskim (Słowianie Zachodni dokładnie) i posługujemy się takim językiem - słowiańskim. Tak, polski język należy do słowiańskich. Perun- To właśnie tak powinien nazywać się 3 polski serwer do gry Runes of Magic. Otóż Perun był bogiem słowiańskim (tak jak i Weles), bogiem piorunów, błyskawic i grzmotów( świetnie te słowa kojarzą nam się z Runes of Magic, a magom i kapłanom już w szczególności). Do dziś istnieje kult Peruna. Został on odnowiony przez Polski Kościół Słowiański z siedzibą w Ciechocinku oraz Rodzimy Kościół Polski z siedzibą w Warszawie. Okazuję się bowiem, że podstawą doktrynalną obu kościołów jest wiara w "istnienie jednego boga", czczonego pod różnymi imionami: Perun, Rygiel, Swarożyc a także Weles. To tyle tej całej otoczki "historyczno - religijnej". Za tą nazwą przemawia również prostota jej wypowiadania, żaden kłopot dla tych nieznających wgl angielskiego. Samo słowo "Perun" kojarzy mi się też z piorunem, bardzo fajne skojarzenie, prawda? Łatwo się odmienia to słowo i ogólnie wydaję się takie sympatyczne w wymowie i czytaniu. Dlatego właśnie wybrałbym tą nazwę i miło by było gdyby faktycznie tak nazywał się polski serwer w Runes of Magic. Dziękuje za uwagę.
 4. Nie chce nic mówić, ale złe hasło wysłałeś :)
 5. To czy jest liera "n" musisz sam zweryfikować :) A hasło ma bite 15 liter, a nie znaków - to duża podpowiedź. Zreszą na stronie konkursowej tak nawet piszę, a niektórzy męczą o to. I litery się powtarzają, już nawet wiadomo jakie. Jeśli nie wiesz to czytaj komentarze pod artykułami.
 6. Mam 8, ale tej 9 za nic w świecie znaleźć nie mogę. Jest wgl w tym artykule, na filmach, obrazkach..? Bo jedni mówią, że tak, drudzy, że nie, a tu ciężko jest to zauważyć