Randall

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  231
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Randall

 1. Randall

  SimCity (2013) - Temat ogólny

  Kolejny "oszukany"... Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Blizzard nakłamał twierdząc, że do grania w WoWa musisz być podłączony do sieci. Tymczasem gdyby trochę popracować przy kliencie, również dałoby się grać offline (choć rozgrywka byłaby okaleczona). Od samego początku było wiadomo, że nowe SimCity będzie nastawione na grę w multi: współpracę między graczami i rynek globalny. Dziwi mnie więc ta histeryczna reakcja niektórych graczy.
 2. Randall

  SimCity (2013) - Temat ogólny

  Trzeba poczekać do 21-go marca ( https://help.ea.com/article/simcity-something-extra).
 3. Randall

  SimCity (2013) - Temat ogólny

  Znajdzie się jeszcze miejsce :)? Nick: DashedMoxie.
 4. Randall

  DOTA 2.0 od Valve

  Już nieaktualne :).
 5. Randall

  DOTA 2.0 od Valve

  Gdyby ktoś przypadkiem dysponował zbędnym kluczem i miał ochotę się go pozbyć, to chętnie przyjmę (mój nick na Steam''ie: DashedMoxie). Z góry dzięki :).
 6. Być może nie tyle darmowym miesiącem, co jeszcze "early accessem". Ale do grania po 20-stym trzeba będzie stworzyć subskrypcję.
 7. http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/3424796294?page=1#13
 8. Nie… Problem w tym, że to Ty nie jesteś w stanie zauważyć że wywierasz wpływ na ludzi z krwi i kości, którzy angażują się w rozgrywkę tak podobnie jak Ty (a często pewnie nawet i bardziej). Odnoszę wrażenie, że z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny nie umiesz postawić się na miejscu osoby, którą oszukujesz, dzięki czemu nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji i kompletnie bagatelizujesz całą sprawę. Jestem ciekaw, czy zmieniłoby się Twoje zdanie, gdybyś trafił na serwer, na którym wszyscy - bez wyjątku - postępują w taki sam sposób. Wielu ludzi ma tendencję do uważania się za cwanych, ale zawsze znajdzie się ktoś „lepszy”. Nagle zostajesz zmuszony do płacenia sporych pieniędzy (tak, dla przeciętnego gracza to dużo) za loot, który w normalnych warunkach dostałbyś za darmo… Chodzenie po instancjach już zabiera wystarczająco dużo czasu, a szansa na drop większości przedmiotów jest niewielka. Bez podstaw? Czym się różni oszukiwanie ludzi przez kabel, od robienia tego „IRL”? Bez przesady… ale to nie znaczy, że nagle pozwolę sobie na traktowanie innych jak śmiecie, tylko dlatego, że nie stoją bezpośrednio przede mną. Powszechnym zjawiskiem jest to, że internauci czują się bezkarni i nieświadomi swoich czynów, gdy siedzą naprzeciwko monitora. To błąd. Jest różnica między tymi, którym zdarzyło się popełnić coś złego, ale wyciągnęli z tego wnioski, a tymi, którzy nadal popełniają owe „złe uczynki” i nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.
 9. Gdybyś tak zwracał uwagę na każdą niedokładność i drążył jej temat w równie uparty sposób, to obawiam się, że nie miałbyś czasu na nic innego :<. Pomyśl przez chwilę: jakiemu promilowi wszystkich graczy różnicę robi 1GB miejsca na dysku?
 10. Randall

  Warhammer Online - forumowa gildia

  Wystarczy wrzucić "Malleus Maleficarum" do wyszukiwarki na WoW Armory, by przekonać się, że nazwa wcale nie jest tak unikalna ;). Z innych, ciekawych np: "The Dominion".
 11. Wszyscy rogale i druidzi po stronie hordy oraz ich partnerzy z aren mają :P.
 12. Faktycznie, nie doczytałem Blue Posta ;)... ale martwi mnie to: "A new Human racial will be tested in its place." Niestety humana - to pewne. Na szczęście są w becie ludzie, którzy starają się dbać o nasze interesy: ( http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=9679403850&sid=2000) Jak widać, Blizzard stara się faworyzować rasę ludzką :P: Human Supremacy (Racial Passive) "The dominance of Humanity is evidenced by having one more racial bonus than normal. Actually, make that two counting this one."
 13. Nie... ponieważ abonament kosztuje 45zł :<.
 14. To, co ostatnio Blizzard wyprawia na testowych serwerach WotLK wprawia mnie w osłupienie. Perception dostało porządnego nerf''a - i bardzo dobrze. Tymczasem "Ludzie" dostają na pocieszenie ogromnego lizaka w postaci nowych raciali: "Every Man for Himself" i "The Fall of Humanity". http://www.wowinsider.com/tag/every-man-for-himself/ Chociaż tyle dobrego, że "Every Man for Himself" dzieli CD wraz z trinketem PvP. Mimo wszystko "Ludzie" dostają wolny slot na kolejny trinket. Poza tym Feign death? Według mnie kompletny absurd. I zaczynają się nerfy dla Ferali... Ja można osłabiać coś, co już jest słabe :P.
 15. Pięknie! Gram Feralem nastawionym przede wszystkim na areny więc dla mnie to wiadomość dnia :D. Niestety, zbyt często się zdarzało, że Perception decydował o wyniku walki :/. Generalnie ta specjalizacja zmieni się niesamowicie w WotLK (pod warunkiem, że wcześniej Blizz nie zacznie nerfować)... Poprawa systemu kalkulacji odległości dla różnych modeli (może wyeliminuje to w końcu "range bug''a"), oraz zmiany w talentach - przede wszystkim ulepszony Furor, Berserk i Infected Wounds. Tylko dlaczego tak późno?!
 16. I myślisz, że kogoś to usprawiedliwia?! Jeżeli tak, to powiem wprost: jesteś naiwny. W kwestii piractwa komputerowego (do czego również zaliczamy powstawanie pirackich serwerów do WoWa) warto odnosić się do analogicznych przykładów, choć jak znam życie to część ludzi i tak stwierdzi, że "to nie to samo, a więc mam to w #@!". Podam więc przykład: istnieje problem kradzieży samochodów i "się od tego nie ucieknie". No przecież nie każdy ma kasę, żeby kupić sobie np. Aston Martin''a. Według rozumowania, które przedstawiłeś, człowiek, który nie ma wystarczająco dużo pieniędzy by sprawić sobie taki samochód powinien wyjść teraz na ulicę, zatrzymać pierwszego napotkanego kierowcę Astona, walnąć mu "z bani" - bo dobrowolnie pewnie go nie odda - i wypróbować jego samochód. Znajdą się pewnie tacy, którzy powiedzą - "no przecież nie robię nikomu krzywdy, co złego jest w okradaniu bogatych, którzy i tak pewnie nie zauważą drobnej straty w ich gigantycznych zyskach?!". To już kwestia wypaczonej moralności - moim zdaniem tacy ludzie nie mają prawa egzystencji w normalnym społeczeństwie. Ich działalność nie przynosi nikomu pożytku, jedynie straty. Tyle. Jak widać udało mi się trochę głębiej poruszyć kwestię problemu - może zbyt bardzo - ale gdy widzę, że ludzie wypisuję takie rzeczy, to robię się bardzo wylewny.
 17. Randall

  Nowa matura ;/

  Przed ustnymi był największy stres, a jednak poszły mi najlepiej ;): z angielskiego 80%, a z polskiego 100%... A teraz wakacje! ^^
 18. Widzę, że gnomy wzięły sobie Ciebie za cel raidów :P. >squeglee napisał: >OMG, elf to tylko zlepek wielokątów, nie trzeba wyrabiać sobie o nim zdania, np. że jest gejem. Pewnie, że nie trzeba - ale też nikt tego nie zabrania. W końcu to RPG, wczuwanie się w rolę jest nawet wskazane ;). A NE faktycznie są trochę nieteges :P. Pamiętam jak kiedyś jeden wlazł do Orgrimmaru i zaczął tańczyć bez spodni o.O.
 19. xD Jak wspomniał Sth`Devilish, to właśnie jedne z fajniejszych momentów w tej grze. W takiej sytuacji powinieneś zawołać swoich kolegów i po chwili mamy jatkę, o której głośno we wszystkich stolicach :P. Raczej bym się nie przyznawał do tego, że "zaciukała" mnie grupka gnomów ;).
 20. Randall

  Nowa matura ;/

  Ja się męczę do wtorku, czyli do ustnej z polskiego =| . Mam nadzieję, że pójdzie gładko... Po ostatnich dwóch rozszerzeniach (matmie i fizyce) mam nieco zszargane nerwy ;).
 21. Tfu, w sensie "ostateczne" ;).
 22. Co oznacza tyle, że nie warto się śpieszyć ;). Oficjalna wersja pewnie będzie dostępna na dzień/dwa przed premierą na FilePlanet lub GameSpot.
 23. Patch 2.0.12 -> 2.1.0 (w wersji europejskiej oczywiście) do ściągnięcia na: http://wowpatches.de/wowpatches
 24. Teoretycznie tak :). Po prostu wrzucasz pierwszego - system dodaje ci go do listy subskrypcji widocznej w Account Management ("Billing Information"). Od tej pory nic mu się nie może stać tzn. nie można tego przerwać lub anulować. Dodanie kolejnego po prostu wydłuży twoją listę subskrypcji - Twój drugi pre-paid będzie czekał w kolejce na wykorzystanie przez system. Analogiczne z kolejnymi.