Hrathen

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Hrathen

 1. Jednym słowem gra sprzedała się bardzo dobrze i widać, że kolejne części pójdą w jej ślady. Bo to, że mówią, że sprzedaż nie spełniła oczekiwań, nie oznacza, że sprzedaż była rozczarowująca czy też, że gra przyniosła straty. Ponad 7 milionów kopii to na jak dzisiejsze standardy bardzo dobry wynik. To, że w prognozach analitycy wrzucili 8 - no cóż, zdarza się. Jeśli tylu ludzi kupiło produkt, znaczy, że się podoba. Jak ludzie chcą faktycznych zmian — nie kupować. Jakby zamiast 7.3 było 1 - to mamy pewność, że nagle EA stałoby się bardziej prokonsumenckie:) Aczkolwiek znając takich gigantów, to najpierw zamknęliby DICE, dali serie pod inne skrzydła, a dopiero po kolejnej porażce zaczęli się zastanawiać czy może problem nie leży po ich stronie. Ogólnie: hejt, wylewanie żali w takich przypadkach nic nie da. Jedyna droga do zmian to przez ich konta bankowe - puste.
 2. Kompleetnie nie rozumiem tej dramy... Gry to biznes. Produkcja kosztuje miliony, więc byłoby fajnie jakby się zwróciły. Kto wie - może po umowie z Epic już się zwróciło? Już widzę jak każdy z narzekających, będący w podobnej sytuacji, odrzuca taką ofertę - dla "dobra" graczy, którzy bez Steam'a już sobie świata nie wyobrażają;) To też dobrze pokazuje jak bardzo Steam "wżarł" się ogólną świadomość. Jeszcze kilka lat temu częste były nazekania, że kupujemy grę fizycznie, ale do grania i tak potrzebujmey Steama etc. etc. Dziś, jak widać, gra bez Steama się nie liczy. I rozumiem, że Steam, jako platforma, oferuje większe spektrum możliwości niże taki Epic Store. Ale przecież sama gra się nie różni. Niczym. Wieć wszelkie biadolenie "no-steam-no-buy" to tylko oznaka uzależnienia. Bo jak widać kupuje się dla launchera, a nie dla gry. 
 3. Poczekamy. Na samą Black Mesa czekaliśmy kilka lat, więc co to jest kilka miesięcy w tą czy w tą:)
 4. Hrathen

  Recenzja drugiego sezonu Stranger Things

  Sean Stin - najmniej znany aktor z "Lord of the Rings", nawet nie ma swojej strony na IMDB;)
 5. Karcianka w świecie Fallout lub Elder Scrolls:)
 6. O KOTOR 3 zapomnij, bo Disney nie da licencji. Podobnie wątpliwe aby Bethesda dała komuś robić Fallouta.
 7. No cóż - gdyby wydano skończony produkt, to pewnie i odbiór byłby lepszy.
 8. Widzę, że mamy tu pełno ekspertów, którzy taką grę zrobiliby w pół roku:)  Tego co chce zrealizować Roberts NIE DA się zrobić szybko. Liniowe Call of Duty powstaje 2-3 lata, to chyba sensowne, że stworzenie sporego, otwartego wszechświata z planetami na których można lądować, bazami itp.  zajmie trochę czasu. Myślę, że gra będzie w produkcji spokojnie jeszcze 2-3 lata. I nie - nie wsparłem gry na KS i nie czuję się zobligowany aby jej z tego powodu bronić - ot widzę, że Roberts chce zrobić coś na co inne studia ( a raczej wydawcy, bo bardziej tu chodzi o spore finansowanie, które do tego byłoby potrzebne) nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić. Owszem - mnie też głowa boli jak słyszę, że ludzie kupują w tej nie dokończonej grze statki za prawdziwe, i to spore pieniądze - ale z drugiej strony, co mi do tego na co wydają swoje pieniądze, prawda? Za to jak wyjdzie i spełni chociaż 1/3 swoich obietnic to na pewno zakupię.
 9. > Demo zrobiło na mnie naprawdę dobre wrażenie - fakt, zagadki są bardzo proste (liczę > na to, że w pełnej wersji poziom trudności będzie tylko rósł), ale za artyzm przedsięwzięcia > i znakomity nastrój panujący podczas zabawy muszę ekipę OhNoo pochwalić. Brawo. > > Jeśli już miałbym się czegoś przyczepić - cóż, nie spodziewałem się, że Tormentum okaże > się przygodówką tak bardzo zbliżoną do produkcji typu "hidden object". Byłoby miło, gdyby > figurka postaci jednak miała możliwość dreptania po ekranie. Ale w sumie co złego w grach HO? Osobiście dziwię się, że tak mało o nich w growych mediach. Jak dla mnie ten gatunek przejął częściowo schedę po "klasycznych" przygodówkach, jednocześnie będący łatwiejszy w portowaniu na rożne platformy mobilne, gdzie myszki nie uświadczysz i trzeba maziać ekran. I stąd pewnie brak postaci "tuptającej" w grze. Mogę przeżyć taki brak:) A jak wiadomo - więcej platform -> więcej kasy i szansa, że studio nie padnie. Wracając do HO - ich jakość jest czasami niesamowita, może na samym początku były to proste gierki ze statycznymi ekranami, ale niektóre do naprawdę rozbudowane, długie, profesjonalne ( wstawki FMV z aktorami) gry z ciekawymi fabułami.
 10. > No z wypuszczeniem dema faktycznie się spieszyliśmy i może mieć błędy ale z zagadkami > już nie. Powstały o wiele wcześniej niż samo demo. Wierz mi nie robiłem ich na kolanie. > Opinie są podzielone, jednym się podoba, drugim nie. W naszym kolejnym projekcie tego > typu zagadek będzie już o wiele, wiele mniej, więc może bardziej Ci podpasuje. Poza tym > zapowiada się zmiana klimatu o 180 stopni :) Jednorożce i tęcze? :)