Primo3001

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  136
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Primo3001

 • Ranga
  Przodownik
 1. Jeśli wczytasz się w wszystkie regulaminy w grach, to dowiesz się, że to wcale nie jest "produkt" tylko raczej "usługa"
 2. Gra wielu kontrastów jak dla mnie. Z jednej strony świetna grafika, z drugiej strasznie powtarzalna i często nudna. Mechanika walki dynamiczna i ciekawa, z drugiej strony często długie i łatwe walki z masą identycznych przeciwników. Z jednej strony fabularnie jest świetnie, a z drugiej fabuła zdaje się być momentami ograniczana przez mechanikę i "styl" gry. Gra ma z jednej strony sporo ciekawych i oryginalnych pomysłów (najbardziej zapamiętałem poziom w którym trzeba było podążać w ciemnościach, niesamowite doświadczenie) z drugiej strony gra momentami naprawdę bardzo mnie nudziła. Mogę ją polecić, bo mi się ogólnie rzecz biorąc podobała, ale na pewno już nigdy do niej nie wrócę.
 3. Primo3001

  Cyberpunk 2077 będzie FPS-em

  Dla mnie widok pierwszoosobowy zawsze bardzo poprawia immersję. W takim Fallout od 3 w górę też mamy domyślnie widok z 1 os. Podobnie z TESami. Jeśli Cyberpunk 2077 również będzie oferował tylko tą kamerę, to ja będę zadowolony. Mam też nadzieję, że będzie można pozostać przy tej kamerze także w cutscenkach, chociaż takie coś pewnie ciężkl zrealizować.
 4. Mam nadzieję, że nie będzie to kolidować z grą. Mam też nadzieję, że autor nie będzie odklejał pomidora od ściany i nie będzie na siłę robił kontynuacji tylko pod powstający serial.
 5. Ile w Was ludzie jadu i zawiści. Artykuły są zawsze merytorycznie poprawne, a Wy czepiacie się drobnych błędów i robicie wszystko by autorka tekstów straciła pracę. Baaardzo musicie tym sobie zapewne podnosić samoocenę.
 6. Woda na młyn krucjaty przeciwko grom
 7. Ja bym powiedział, że może jest odwrotnie i gra buduje moralność. Jakiś czas temu stworzyłem u siebie piękny mechanizm, który sprawiał, że gdy tylkokrowa dorastała, automatycznie była zabijana przez ogień, przez co bardzo szybko wzbogacałem sie o od razu usmażone mięso krowy. Jakis czas ten mechanizm działał, ale mimo, ze krowa w Minecraft to tylko kilka pikseli, zacząłem mieć wyrzuty sumienia i ostatecznie maszynę zniszczyłem, a krowy żyją sobie na wolności.
 8. Gorzej jeżeli film okaże się totalną klapą, wtedy będzie przypał.
 9. System zapisywania jest nieciekawy. Musiałem gdzieś wyjść, więc wyszedłem z gry myśląc, że jest w niej coś takiego jak "exit save". Tym bardziej, że odnoszę wrażenie, że podczas tutorialu dostałem informację, że w grze cos takiego jest. Trochę se zdziwiłem gdy wróciłem do gry a zapisu nie było. Wtedy uznałem, że mod na zapisywanie kiedy się chce będzie jak znalazł. Gra od razu zrobiła się przyjemniejsza, jednak mimo zainstalowanego moda staram się nie spamować zapisami.
 10. W skrócie RPG nie ma nic o kształtowaniu roli, a tylko o jej odgrywaniu. Odgrywamy narzuconą nam rolę i tyle. W grach gdzie w ogóle nie można decydować o przebiegu dialogów itp. (GTA, Tomb Raider, Need For Speed i wile innych) nie może być mowy o Role Play'u, choć oczywiście są wyjątki. Tam postać naprawdę odgrywa się sama a gracz ogląda to jak film. Natomiast nie rozumiem dlaczego gry takie jak Wiedźmin czy Skyrim nie mogą być nazywane RPG'ami. Mogą i są nimi. W Wiedźminie odgrywamy rolę Wiedźmina i możemy to robić na kilka sposobów. W Skyrimie odgrywamy postać, którą sami sobie wymyślimy, lub odgrywamy siebie samych. Możemy podejmować decyzje zgodne z naszymi przekonaniami lub przekonaniami naszej postaci. Inna sprawa, że czasem niestety mamy "wybory" typu: >You will die >You will die painfully A czasem wręcz nie można podjąć wyboru bo opcja jest tylko jedna. 
 11. Na początku zastanawiałem się czy w ogóle w to zagrać. Później zastanawiałem się czy pobrać pirata czy kupić oryginał. Teraz zastanawiam się czy kupić wersje pudełkową czy Steamową. Jest w ogóle wersja pudełkowa?
 12. Mam nadzieję, ze będzie podobna. Fabularnie gra była bardzo dobra i wręcz prosiła się żeby zrobić z niej film :D
 13. Z TES VI to nigdy nie wiadomo. Niby mają najpierw wypuścić dwie inne gry (nie koniecznie nowe ip. Może to przeciez byc spinoff itp) ktore powstają jednoczesnie, ale z drugiej strony zaburza to ich kanon wydawniczy. No i po co tak długo z tym czekać. Niezależnie od jakosci gra na pewno się sprzeda co nie jest takie oczywiste w przypadku nowego ip czy spin-offu. Ja tam niie moge się doczekać. Skyrim to jedna z moich ulubionych gier a Fallout 4 też nie był grą złą.
 14. Zarabianie na ukazywaniu przemocy domowej w filmie? OK! W książkach? OK! W grach? "- Przemoc domowa nie powinna być częścią gier wideo, niezależnie od motywów. Przemoc domowa to nie gra i nie powinno się jej trywializować." A kto mówi o trywializowaniu? Nie widziałem tego trailera, ale to że coś jest grą, to nie znaczy, że od razu jest dla dzieci i że nie może ukazywac poważniejszych tematów.