Rokuto

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  811
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Rokuto

 • Ranga
  Delegat
 1. Rokuto

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Spróbuj tego http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2084217 Czyli nie ma go w Steam/bin? Dziwna sprawa. U mnie też prosi o uprawnienia, ale włącza się tylko przy instalowaniu nowej gry, a nie za każdym razem. Możliwe, że się źle zainstalował. Możesz spróbować ponownej instalacji całego Steama (o ile tego wcześniej nie robiłeś). Obawiam się, że usunąć się nie da, a nawet jeśli Ci się uda, to wywali całego Steama. A jak zablokujesz uruchamianie, to zapewne nie zagrasz. PS. Fajnie, że chociaż edycja działa normalnie na tym forum.
 2. Rokuto

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  O ile mi wiadomo, to steamservice sprawdza czy masz zainstalowane potrzebne dodatkowe oprogramowanie (np. DirectX). Co do ciągłego proszenia się o pozwolenie, to spróbuj tego http://steamcommunity.com/app/205100/discussions/0/522728181031202224/?l=polish
 3. Wiem, ale czy podniesienie VATu dało jakiekolwiek korzyści dla budżetu? http://biznes.pl/kraj/dochody-z-vat-u-sa-tak-zle-ze-o-obnizeniu-stawek-w-2017-roku-nie-ma-co-marzyc/05vrp0 http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wplywy;z;vat;jeszcze;nigdy;nie;byly;tak;niskie;rzad;sie;mylil,69,0,1477189.html
 4. http://www.leszczyna.info/wp-content/uploads/2011/12/program_wyborczy_po7-ebook.pdf Program PO z 2007 roku, strona 28. Serio jeszcze ktoś wierzy PO, że będzie obniżało albo zmieniało system podatkowy? Przecież oni nawet VATu nie potrafili przywrócić do poziomu 22%...
 5. Rokuto

  Europa Universalis IV

  Nowy dodatek zatytułowany "The Cossacks" http://www.europauniversalis4.com/news/cossacks-are-coming-europa-universalis-iv
 6. Rokuto

  Piłka Nożna

  Holandii będzie brakowało tylko ze względu na "markę", nie na grę, bo nic prezentowali. Zawiodłem się totalnie na Niemcach. Wiem, że trzon kadry odszedł, ale to nie powinno mieć AŻ tak wielkiego wpływu. Z pozytywnych: Polacy, Irlandczycy, Słowacja (nie przypuszczałem, że aż tak dobrze im pójdzie) i nawet Anglia (za 10 zwycięstw w grupie i komplet punktów).
 7. Nie od dziś wiadomo, że Blizz nie potrafi nerfić. Zawsze coś zniszczy. Jestem ciekaw co będzie następne.
 8. Rokuto

  Europa Universalis IV

  M. in. przyprawy, herbata, ogólnie dużo surowców na handel, co przekłada się na wielkie zyski oraz dodatkowych kupców. China mają dużo regionów z dużym base tax, więc warto ich zaorać. Indonezja to głównie surowce do handlu, Indie też. Ważne, żeby zając cały Ceylon (ważny ośrodek handlu). Też kiedyś ignorowałem Azję, ale odkąd dowiedziałem się jak bogata jest Azja, to jestem tam stałym bywalcem. :)
 9. Nadchodzi nerf dla Warsong Commander Warsong Commander now reads: Your Charge minions have +1 Attack. http://www.hearthpwn.com/blue-tracker/topic/13973-upcoming-balance-change-to-warsong-commander
 10. Rokuto

  Europa Universalis IV

  Najlepiej, to pierwsze wszystkie wyspy na Karaibach, a potem całe wybrzeże Ameryki Północnej. Środek Ameryki jest "pusty", ale lepiej żeby tylko gracz miał do niego dostęp. Warto również zająć się Meksykiem (dużo złota). Co do Ameryki Południowej, to nie wiem. Zawsze ją olewałem (i pod koniec gry dochodziłem do wniosku, że to był błąd), bo skupiałem się na północy i środku. Niemniej stawiałbym na Andy, okolicę Brazylii oraz południe Południowej Ameryki. W Afryce najlepsze tereny to takie, z których dostaniesz się do Indii, czyli południe (dodatkowo zablokujesz na długo drogę do Indii innym nacjom), oraz tereny bliskie ośrodków handlowych (żeby nie tracić zysków).
 11. Rokuto

  Piłka Nożna

  Ze Szkocją Polacy potrafili kontrolować grę, a dokładniej to chodzi mi o pierwszą połowę. Byłem pod wielkim wrażeniem. Zabrakło tego w meczu z Irlandią. Teraz Nawałka będzie miał więcej czasu, żeby przećwiczyć schematy, a może nauczy ich kontrolować rywala. Mecze towarzyskie: 13 listopada Stadion Narodowy Polska-Walia 17 listopada Wrocław Polska-Czechy Solidni przeciwnicy.
 12. Rokuto

  Piłka Nożna

  Wydaje mi się, że tu nie chodzi o styl, ale o te ciągłe emocje wynikające z tego, że nie potrafimy dobić naszego przeciwnika strzelając mu kolejne bramki. Jednobramkowe prowadzenie jest bardzo ulotne, co zresztą pokazały mecze ze Szkocją (tam to nawet zaczęliśmy przegrywać) i Irlandią (głupi błąd Pazdana oraz sędziego (chociaż może lepszy karny od kartki dla środkowego obrońcy przy tak grających Irlandczykach)). Podobne emocje towarzyszą meczom siatkarzy i piłkarzy ręcznych.
 13. >zauważyłem, więc nie wiedziałem, że taki mechanizm był planowany, choć wydaje się oczywisty Proś o więcej, a będzie Ci dane. :) Ja bym nie pogardził cytowaniem więcej niż jednej wypowiedzi (sprawdzałem, resetuje całego posta), odpowiadanie na kilka postów plus odpowiednia notka dla wołanych osób. Edit. Aha! Udało się! Wystarczy, że zamiast znaku ">" użyjecie "& gt ;" (bez przerw) i będzie ramka. :) (chyba, że już naprawili)
 14. > Na to bym nie liczył, wygląda na to, że obecnie forum nie przechowuje informacji o tym > który temat/post przeczytałeś, a który nie. Skoro po najechaniu na avatar i początek posta wyświetla się informacja "Przejdź do ostatniego posta", to raczej taka funkcjonalność ma być. A przynajmniej byłoby miło. Edit. Nawet zaczęło działać.
 15. > Czemu nie można komentować artykułów? Musze ręcznie szukać wątków? Jakaś masakra... Można, ale trzeba się zalogować. Dopiero teraz zauważyłem, że przy newsach można oceniać komentarze gramowiczów. Ciekawe.