Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC ze zwiastunem w 60 klatkach na sekundę

32 postów w tym temacie

> chyba należę do mniejszości, ale preferuje 30fps. trajlery wyglądają dla mnie nienaturalnie..uhm..gładko?
> ciężko mi to wytłumaczyć..
Rzeczywistość też musi strasznie nienaturalnie dla ciebie wyglądać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> chyba należę do mniejszości, ale preferuje 30fps. trajlery wyglądają dla mnie nienaturalnie..uhm..gładko?
> ciężko mi to wytłumaczyć..

Z perspektywy oglądającego jesteśmy jednak bardziej przyzwyczajeni do mniejszej ilości klatek na sekundę, głównie przez tv. Jednak kiedy gramy sami występują dodatkowo pewne opóźnienia i czujesz większą płynność ale nie czujesz tej nienaturalnej gładkości, trzeba tylko pamiętać, że jeśi przyzwyczaisz się do 60 klatek 30 będzie dla ciebie wyglądać jakby gra klatkowała. Bardzo fajnie to jest widoczne kiedy np gramy sami i nagramy w tym samym czasie filmik z tego jak graliśmy. Grając nie będziemy tego czuli, ale po obejrzeniu własnego klipu zobaczymy tą "gładkość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gra się przyjemniej przy 60fpsach, ale pisanie, że 30 jest niegrywalne i wygląda jak lagowanie to głupota i fanboystwo skierowane do liczby 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 10:57, Afgncap napisał:

Z perspektywy oglądającego jesteśmy jednak bardziej przyzwyczajeni do mniejszej ilości
klatek na sekundę, głównie przez tv. Jednak kiedy gramy sami występują dodatkowo pewne
opóźnienia i czujesz większą płynność ale nie czujesz tej nienaturalnej gładkości, trzeba
tylko pamiętać, że jeśi przyzwyczaisz się do 60 klatek 30 będzie dla ciebie wyglądać
jakby gra klatkowała. Bardzo fajnie to jest widoczne kiedy np gramy sami i nagramy w
tym samym czasie filmik z tego jak graliśmy. Grając nie będziemy tego czuli, ale po obejrzeniu
własnego klipu zobaczymy tą "gładkość".


Dla wielu ludzi - z pewnością. Jestem jednak zwolennikiem dodawania pewnego ficzera pamiętającego jeszcze czasy gta3d: <dźwięki fanfar> Frame Limiter. Wtedy między PCtami a konsolami była dużo większa dysproporcja niż teraz, przy zbyt mocnej konfiguracji i wyłączonej ów opcji, gierki potrafiły zasuwać niczym chomik na podwójnej espresso (:
Tak jak pisałem: ciężko jest mi to opisać: przy 60fps mam wrażenie nazbyt dużej dynamiki, tak jakby brakowało sterowanej przez nas kamerze pewnej bezwładności; ot kwestia preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 08:47, Henrar napisał:

Zamiast dyskutować o trailerze ludzie znowu gadają o FPSach :D


I właśnie dlatego firmy wykorzystują fpsy do reklamy :) Myślisz że wspominanie o 60 FPS w tytule newsa jest przypadkowe :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak napisać newsa o trailerze w 60 fps i wrzucić jakiś szajs w 25 czy 30 w dodatku bez hd :/ Tu macie w 60 fps(tylko w 720 lub 1080):
https://www.youtube.com/watch?v=qoytS3930aY
Ale wyłączcie od razu adnotacje bo nas..ne trochę tego na początku jest.
Teraz sobie porównajcie te dwa filmiki i mówcie dalej, że nie ma różnicy.
Sam trailer jak dla mnie bieda. Nic ciekawego nie pokazał, może poza większą płynnością przy szybkich/bardzo wolnych najazdach kamery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że gra się przyjemniej przy 60fpsach, ale pisanie, że 30 jest niegrywalne
> i wygląda jak lagowanie to głupota i fanboystwo skierowane do liczby 60.

Nie tyle niegrywalne co nagły przeskok po prostu razi w oczy i trzeba się na nowo przyzwyczaić, a jednak trochę ciężej z większej ilości fpsów na niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na dwie strony - przerzucanie się "argumentami", docinki, brednie, potok słów. Wbijanie "szpili" sobie nawzajem. Ktoś tam nawet (za dużo kompa albo konsoli zapewne) pisze o "nienaturalnie" wyglądającej rzeczywistości (to może jeszcze stary powiedz w ilu klatkach na sekundę tą rzeczywistość rejestrujesz i w jakiej rozdzielczości ?). Spamowanie linkami (nawet moderator się nie oparł pokusie) - przekrzykiwanie się jak przekupki na targowisku... udowadnianie, że jak ktoś "nie widzi różnicy" to pewnie ślepy.

Walka o głupotę (i na głupotę chyba też), przy czym na końcu się okazuje, że JEDEN (podkreślę JEDEN) forumowicz był w stanie zauważyć, że rzeczony trailer nie jest ani w 60 klatkach ani w HD. Przynajmniej na gramie, bo u konkurencji (Gry-Online i Eurogamer chociażby) jak najbardziej wrzucono właściwą wersję. W jakim to świetle stawia tych "speców" co tu wrzucają te linki 30 vs 60 ? W kiepskim - to już ślepa kura ma lepszy wzrok.

Te 60 klatek (u konkurencji) faktycznie widać, bo R* wrzucił materiał z cut-scenek, więc dla takiego kinomaniaka jak ja wygląda to dość nienaturalnie, trochę sztucznie, coś jak Teatr Telewizji. Osobiście mam nadzieję, że będzie to zrobione tak jak w ostatnim CoDzie (swoją drogą świetnie na PC zoptymalizowanym) - gameplay (przy odpowiednim sprzęcie) w 60 klatkach, cut-scenki w 30. Wilk syty i owca cała.

Sam trailer najsłabszy jak do tej pory - krótki i kiepsko zmontowany, gameplaya zero. Graficznie natomiast progres w stosunku do wersji na X360 (w tą grałem) jest spory, chętnie przejdę ten tytuł jeszcze raz, tym razem na moim rydwanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rany, drażni mnie ta moda na epatowanie liczbą fpsów. Przecież trudno wychwycić róznicę,
> a ludzie i tak pędzą za nimi tłumnie niczym owce...
Jak to nie widać różnicy. Jeśli gra działająca w 60 klatkach spadnie chociażby do 48 to trzeba być niewidomym żeby nie zauważyć spadku płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Walka o głupotę (i na głupotę chyba też), przy czym na końcu się okazuje, że JEDEN (podkreślę
> JEDEN
) forumowicz był w stanie zauważyć, że rzeczony trailer nie jest ani w 60 klatkach
> ani w HD. Przynajmniej na gramie, bo u konkurencji (Gry-Online i Eurogamer chociażby)
> jak najbardziej wrzucono właściwą wersję. W jakim to świetle stawia tych "speców" co
> tu wrzucają te linki 30 vs 60 ? W kiepskim - to już ślepa kura ma lepszy wzrok.

A nie pomyślałeś, że niektórzy mogli widzieć ten trailer wcześniej np na YT i komentować go tutaj już bez oglądania? W dodatku niektóre przeglądarki i tak nie odtwarzają 60 klatek więc niektórzy po prostu bez oglądania go odnieśli się do treści newsa i komentarza PokerMorda?
Tak jeśli chodzi o cutscenki w 30 a gameplay w 60 to kwestia gustu ja osobiście tego nienawidze, mam wrażenie, że nagle gra mi potwornie zwolniła i wygląda dziwnie, ale kto co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje 30 klatek, ale to pewnie przez stare dzieje i sentyment. Jak kiedys doom 3 na starym pc ciężko chodzil a chciało się wysokie detale, gra ciężko chodzila i dodawalo jej to uroku ze jest mocna ciezka. Później upgrade kompa ladnie wygląda i śmiga i nie ma tego czegos podobnie z crysisem pierwszym bo 3ci smigal na starcie. Teraz grywam na XO na telewizorze to nfs rivals w 30 fps mimo ze samochodowka ma do mnie urok tomb raider te 30 klatek cieszy moje oko i daje filmowosc czego brak tytulom w 60fpsach taki halo chciałbym aby 5 jeszcze bardziej wykoksili i bylo w 30 fps a nie w 60. A co do filmów to to taki hobbit w 48 fpsach dla mnie wygladal jak film dokumentalny. Niestety nie jestem fanem 60fps i chciałbym aby dali możliwość blokowania kazdej gry na 30 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować