Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of the Storm - od alfy do bety, a potem na kraniec świata i jeszcze dalej

26 postów w tym temacie

Kamil Ostrowski

Blizzard dosyć późno wziął się za bary z popularnym gatunkiem MOBA. Kiedy jednak "Zamieć" nad czymś pracuje, można w ciemno strzelać, że będzie to hit. Właśnie do "hitu" coraz bliżej jest Heroes of the Storm.

Przeczytaj cały tekst "Heroes of the Storm - od alfy do bety, a potem na kraniec świata i jeszcze dalej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednym się nie mogę zgodzić. 30 poziom w 3 miesiące? :P Ja gram, bodajże od końca stycznia, początek lutego. 3 miesiące minęły, a 40 wleciała już jakiś czas temu. A do tej pory mam zagrane 275 meczy. Krócej się robi tą 30, krócej. Gorzej z 20 poziomem bohatera. Wszystkich bohaterów. Gra sama w sobie świetna wg mnie, tak jak każda gra Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o dwóch rzeczach - pierwsza to taka, że niedawno został udostępniony wszystkim siedmiodniowy, darmowy stimpack boostujący to i owo. Druga to fakt, że jeśli grasz ze znajomymi to o wiele szybciej poziom zdobędziesz z boostem 50% doświadczenia.

U siebie mogę powiedzieć, że 40 poziom zgarnąłem w ok. 2 miesiące grając ze znajomym głównie (pod koniec października zdobyłem dostęp, do końca alphy wbiłem 40-tkę), ale i sporo sam grałem. Dziś na liczniku mam jakieś prawie 700 gier, ale za to nie gram w żadną inną MOBA. Z resztą - są krótsze i dłuższe gry. Raz wpada miazga 10 minut, raz mocujesz się 40 minut i tak można wbrew pozorom na nowej mapie. Jakieś 38 wyszło przedwczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój. Tyle gier na steamie i PSstorze w tym pełno RPGów po 50h+. 10 Kwietnia zaczyna się 3 sezon w Diablo3. Wyszło PoE. Zaraz wyjdzie MKX, Wiedźmin3 ( a muszę wczesniej przejść W2... tak.. wiem..wstyd... ), a w czerwcu dodatek do FFXIV, który zamówiłem w wersji kolekcjonerskiej (digital), a nawet nie mam czasu grać w podstawkę... Teraz jeszcze dokładają dobrze zapowiadający się HotS... no bez jaj.. Na dodatek jestem typem gracza, który nie lubi grać casualowo, tylko raczej rozbijać single przynajmniej na te 90%, a w multi staram się być może nie najlepszy, ale jednak głównie klepać endgame... Do tego narzeczona i praca JAK ŻYĆ??!?!?!? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem póki co <nie licząc samouczka> dwa mecze, niestety moja maszynka do grania padła. Ale po tych dwóch meczach widzę, że wprowadzenie aktywności pobocznych, zdobywanych "campów" stworów neutralnych itp. to strzał w dziesiątkę.

I jeszcze mały czepiacz: "Mamy są też bardzo, bardzo zróżnicowane konstrukcyjnie..."
Chyba miało być "Mapy" ale jak "Mamy" to zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

overhype''owana ta gra jest strasznie. dodali tryby rankingowe ale to chyba juz wymog w dzisiejszych czasach jest chodzi o gre ktora chce byc competetive. same wymagania, aby zagrac w te tryby, sa ze tak powiem, calkiem kontrowersyjne. o ile 30 lvl mozna zrozumiec to wymog kupienia za gold/pieniazki 10 postaci (darmowa rotacja nie pomaga) jest najwiekszym problemem. po przejrzeniu "top pickow" ilosc wymaganego gold''a do wyfarmienia moze zniechecic jeszcze przed zagraniem paru rankow, ktore poziomem nie odbiegaja normalnemu trybowi rozgrywki. i tu trzeba przyznac, ze "money hungry" blizzard wie jak wyciskac pieniazki z portfela, bo wygrana/przegrana daje 30/20 gold''a i raz dziennie dostajemy daily warte 200-800 gold''a. wiec albo wylozymi pieniazki, albo cierpliwie bedziemy pedzic po biezni aby uzbierac na postac, ktorej cena wynosi 2000-10000 gold''a (15000 nowe postacie przez okolo 2 tygodnie). warto dodac, ze niektore unlocki za level bohatera trzeba jeszcze kupic za gold''a aby sie nimi cieszyc. co do samych postaci, to niestety, szalu nie ma. jesli gralismy w dote i/lub lol''a to nie zobacyzmy tutaj nic odkrywczego albo lepiej wykonanego. mamy poki co tylko 35 postaci, gdzie 5-7 z nich mamy co tydzien w rotacji + te na ka ktore wydamy ciezko zdobyte zloto/zarobione pieniadze. kazda postac ma swoje talenty, gdzie wszystkie odblokujemy na 4 lvl danej postaci (4-6 gier~). niestety, talenty u wiekszosci postaci nie wplywaja tak znaczaco, ze mamy wrazenia grania kompletnie nowa postacia. sporo talentow sie powtarza u innych postaci (podobno pelnia role placeholder''a, w przyszlosci maja wszystkie posatcie miec unikatowe talenty) i zazwyczaj minimalnie polepszaja nasze podstawowe umiejetnosci. aktualnie mamy 7 map, ktore na pierwszy rzut oka sie roznia celami, lecz po paru grach mozna smialo stwierdzic ze to tylko zludzenie i sa one w bardzo spory sposob do siebie podobne. na przyklad w tomb of the spider queen i blackheart''s bay zbieramy walute, ktora nastepnie oddajemy w danym punkcie na mapie i patrzymy jak sie rozpada twierdza przeciwnika. jesli chodzi o balans, to niestety, wystarczy obejrzec stream''y z pro meczy i juz widac, na kogo odkladac pieniazki/gold''a. dodajmy do tego praktycznie brak progu wejscia poprzez bardzo spore uproszczenie zasad i mechaniki rozgrywki. technicznie tez nie jest kolorowo. gra potrzebuje optymalizacji, jesli masz lag''a to nie wiesz czy gra sie zawiesila czy moze zaraz cie cie do puplitu wywali. i tego nie chcesz, bo powrot do rozgrywki trwa czasem wiecej niz czasu pozostalo do konca mapy (mozna nawet po pare minut dochodzic do gry). podsumowujac, ta gra nie jest tak dobra jak lol czy dota2, brakuje jej czegos co by utrzymalo na dluzej niz zagranie wiekszoscia postaci, ktorych jest niestety malo. ceny odstraszaja, nie polecam jesli ktos ma lacze ktore lubi zrywac polaczenie co jakis czas. jesli jednak masz ochote zagrac w biedniejsza wersje lol''a/doty bez jakiegokolwiek zapoznania sie z zasadami, to jest to gra dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednym - to cały czas jest beta i postacie cały czas są zmieniane, jednych talenty wywalane i wprowadzane są nowe. Trzeba przyznać jednak, że od alphy do bety zmian jest naprawdę sporo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czet mam wrażenie, że nie pograłeś długo w HOTSa. Spider queen i blackheart''s bay to bardzo podobne mapy ? One są kompletnie inne, na każdej zupełnie inaczej się gra.
Szybkie mecze i rankingi prezentują podobny poziom ? Owszem, ale tylko jeżeli się gra samemu na rankingach. Spróbuj zagrać pełną 5 to poczujesz różnicę. Dopiero grając w 5 osób z TS lub innym komunikatorem zaczyna się prawdziwa zabawa.
Wymagania co do 10 postaci zostały już wyjaśnione w artykule i są one jak najbardziej wskazane.
Największy minus jak dla mnie to aktualnie dobieranie partnerów do gry jeżeli się gra samemu. Jak mi dopiera do gier rankingowych osoby które mają rozegrane ok 200 meczy (przy moich 700+) to mnie krew zalewa. Miejmy nadzieję, że to się zmieni kiedy więcej osób zacznie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w hots zagralem tylko 5~ gier samemu na poczatku mojej przygody z hots, reszte gralem w stack''u 2-5 osob ze znajomymi, bo inaczej przestalbym grac po tych 5. i to nie z powodu osob, ktore mi wylosowalo a z powodu szybko nuzacej i wtornej rozgrywki. mam 152 winy, z czego na kazdej mapie po 60%+ winrate, wiec troche gier w to zagralem abym mogl powiedziec cos na temat tej gry. niestety, ludzie z ekipy z ktora gralem rowniez sie wykruszyli, wiec juz nie mam powodow do grania dalej. napisalem, ze problemem jest posiadanie 10 postaci, a nie to, z jakiego powodu sa one wymagane. no i patrzac na ostatnio wydane gry blizzard''a, nie licze na "game changing" zmiany, ktore zmienia w znaczacy sposob jakosc rozgrywki lub ja uatrakcyjnia w finalnej wersji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> overhype'owana ta gra jest strasznie

To co napisałeś pokazuje jedynie twoje ingnoranctwo i brak wiedzy.
1. Tak gra nie ma byc competetive, jak sam Blizzard zaznaczył.
2. 10 postaci jest wymaganych abyś mógł zawsze picknąc jakaś w momencie kiedy inny gracz wybierze twoją postać. Nie wiem jak wyobrażasz sobie granie rankingów, majac 2 postacie i drużyna przeciwna je wybiera. Co w tedy robisz. Wychodzisz ?? Logika się kłania.
3. System jest dokładnie taki jak w LoLu. Też albo cierpliwie farmisz albo kupujesz. Punktujesz coś co od dawna w branży gier istnieje.
4. Żadnych dodatkowcych unloków nie ma, poza skórką, która zmienia jedynie wygląd.
5. LoL też zaczynał od kilkudziesięciu postaci. Nie pamięta się początków ?
6. Każdą postać możesz rozbudować na 2 lub 3 sposoby. Poza tym, w LoLu czy Docie kupujesz jedne i te same przedmioty w kółko. Czasami kupisz inny, bo akurat masz taki team. Ale 90% graczy gra z tymi samymi przedmiotami.
7. Nie przeszkada mi jedna i ta samam mapa w LoLu czy Docie ale w HoTsach 7 podobnych map już tak. Hipokryzja.
8. To jest BETA in DEVELOPMENT. Dla wyjaśnienia po polsku, gra nie jest jeszcze skończona i moga występować błędy/lagi/braki stabilności i przeróżne problemy z serwerami. Po to jest BETA aby przetestować system przy obciążeniach.
9. Jak masz słabe łącze nie graj przez internet. Co za durny i idiotyczny argument.
10. Gra ma duży potencjał, bo jest szybsza i bardziej dynamiczna niż LoL czy Dota. Wymaga grania drużynowego od samego początku. Nie ma nudnego farmienia linii i biegania po krzakach. Blizzard ma przeogromny Lore z którego może czerpać inspiracje do nowych postaci, co zresztą zapowiedział, że nie będą ograniczać liczby kolejnych herosów.

Podsumowując. Twoje argumenty są tak słabe, nierzetelne, niemerytoryczne, że aż trudno z nimi dłużej polemizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. przy hs blizzard tak samo mowil. zreszta rusza jakos niedlugo turniej sponsorowany przez blizzarda.
2. gdzie napisalem ze nie rozumiem dlaczego jest wymaganych 10 postaci? przeczytaj moj poprzedni post. chodzi mi o koszty jakie musisz poniesc aby kupic tych 10 postaci. w wypadku farmienia gold''a to nawet i dobrze, zawsze wiecej gier masz rozegranych a co z tym idzie wiecej doswiadczenia zanim wbijesz na ranka.
3. wychodzi drozej/czasochlonniej, szczegolnie jak wbijesz max lvl i wszystkie posatcie na 5 poziom. dota daje ci wszystkie postacie za darmo wiec ten system w lol''u i hots wypada biednie przy docie.
4. za ktora trzeba sypnac gold''em, wiec co znowu zle zaznaczylem?
5. nie zmienia to faktu, ze jednak jest ich tylko 35 i do tego nieinnowacyjnych, ale przyznac trzeba, o to coraz trudniej w tym gatunku.
6. chcialbym zobaczyc te 2-3 buildy na kazdej postaci, ktore wplywaja znaczaca na gameplay dana postacia.
7. jedna mapa w takiej docie jest "dla mnie" bardziej ciekawa i daje wiecej niepowtarzalnych rozgrywek niz te w hots.
8. chyba ostatnie lata nam pokazaly co znaczy slowo beta/alpha. dobrze ze dodali "in development" bo bym pomyslal ze nad nia nie pracuja.
9. nie mam slabego lacza ale ja jak i moi znajomi doswiadczyli laga czy d/c i proby reconnectowania do gry.
10. potencjal ma, przedewszystkim do zarabiania na ludziach ktorzy wbija na ta gre wlasnie dzieki lore z uniwersum sc, wc, diablo i innych gier blizzard''a. farmienia nie ma bo nie ma czego farmic. nie wiem co nazywasz bieganiem po krzakach a jesli ci chodzi o roaming to chyba on jest najwazniejsza czescia teh gry.

podsumowujac, sa to moje spostrzezenia. nie oczekiwalem od tej gry wiele ale na paru rzeczach sie rozczarowalem. powiem jeszcze tylko ze o ile te mecze co nam blizzard pokazywal na blizzconie jeszcze calkiem niezle ukazywaly gre w pozytywnym swietle, to juz ogladajac profesjonalny mecz mozna sie zniechecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 10 postaci można kupić za golda bardzo szybko za 2 tys golda jest muradin valla malf etc lili . Gazol ilidan anubarak tychus sonia tassadar sa po 4 tys golda czyli 30 tys golda i mamy 10 bohaterów. Z samych zadań dziennych miesięcznie się wyciąga prawie 10 k, wbicie 10 postaci na 5 level 5 k a 16 tys golda za wbicie 40 levelu konta plus oczywiście gold za każdą grę w małych ilościach ale się uzbiera. Także ja bym powiedział ze wszystko jest ok i ze ludzie za dużo marudzą bo by chcieli od razu wszystko. Zgadzam się ze ceny euro są kosmiczne ale to nie wina blizzarda ze Polska biedny kraj. A gra jest kozacka jak się ogarnia i twój team to nie są noobki . Ja mam 13 herosow w tym master skina i głównie tych droższych i tylko za golda kupowałem. To trochę jak z diablo każdy plącze a i tak gra, a nawet jak przestaje to ma przegrane tysiące godzin i płacze ze gra do D.... W d3 tez narzekali za za mało leci itemow a tera wszystko przy farcie zdobywa sie w 1-2 dni a kiedyś było trzeba farmic tygodniami. Aczkolwiek na dodatkowego golda w hotsie się nie obrazę, choć niestety obawiam sie ze za pół roku nie będę miał na co go wydawać. I nie gram całymi dniami pracuje itd do hotsa siadam na godzinkę dwie jak mam wolne gram dłużej a jak wychodzi patch do d3 to w hotsie robię tylko daily questy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się tak czepiam, ale mało który błąd mnie tak razi jak ten. LOSER, a nie looser. Loose to luźny, to lose znaczy z kolei przegrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl, dlaczego publikujecie artykuły ludzi, którzy ewidentnie się nie znają na temacie? Poza rzeczami wspomnianymi w poprzedzających komentarzach od siebie mogę dodać, że Garden of Terror nie jest nową mapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jedną z nowszych jeśli spojrzeć na chronologię pojawiania się nowych aren w Heroes of the Storm. Garden of Terror pojawił się jako piąty, Sky Temple - szósty i Tomb of the Spider Queen - siódmy. To, że już minęło trochę czasu dużo nie zmienia, bo nadal GoT jest świeże, choć chyba też najbardziej zbalansowane podobnie jak TotSQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem kilka miesięcy temu i rzuciłem w diabły. Dlaczego? Ponieważ kupienie postaci zajmuje tutaj więcej gier, niż w LOL, w którym i tak zajmuje to dość czasu. Jeśli w LOL mam first wina za około 200 punktów, a tutaj muszę wygrać 3 mecze spełniając jakieś dodatkowe warunki, których na początku nie ma czym się nawet spełniać, to wolę wrócić do LOLa, którego odstawiłem z powodu czasochłonności. Nigdy więcej F2P blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wszyscy mają z udowadnianiem że grają w "poważne" gry? HotS ma duży potencjał również dlatego (a nie mimo to), że usunął kilka po przemyśleniu bezsensownych pomysłów zastosowanych w innych grach. Nie zauważyłem by odblokowywało się postacie za wolno - gra może przecież starczyć na dłużej, a sami bohaterowie są imho ciekawsi. Zawsze myślałem, że sama gra ma być przyjemna, a nie tylko odblokowanie nowych postaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować