Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dwutygodnik anime: Kill la Kill

30 postów w tym temacie

> Szkoda że nie pamiętam innych takich zarąbistych anime które obejrzałem.

co do tych ''zarąbistych'' to się nie do końca zgodzę, bo tylko parasyte (i manga zetman) zasługują na 8/10, ale akurat co do anime to jest bardzo dużo stron pozwalających śledzić postępy w oglądaniu konkretnego anime, jak i budowanie swojej ''kolekcji'' plus większość oferuje rekomendacje i recenzje.
Lista kilku (minimalny english wymagany):
http://myanimelist.net/ | https://hummingbird.me/ | http://www.anime-planet.com/ | http://www.animenewsnetwork.com/ | http://anilist.co/ | http://anidb.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2015 o 11:58, theEvil4U napisał:

Tylko że Durarara jest na podstawie książki (Light Novel), a nas w kraju sprzedają jedynie
jej mangową adaptację (a wydawanie mangowych adaptacji znanych serii Light Novel jest
bardzo często spotykane w naszym kraju). Skoro znasz już jedną adaptację (anime), to
nie warto tracić czasu na przyglądanie się innej (mandze). Jeśli chcesz to poczytać,
to powinieneś raczej napisać do tego wydawnictwa z pytaniem czy planują wydać Light Novel
Durarara.


Mang nie kupuję już od dłuższego czasu (ładnych parę lat), a jak będę chciał sobie zakupić nowelkę, to pewnie znajdę coś w angielskim sklepie, czy nawet sprowadzić prosto z Japonii, chociaż oczywiście po angielsku łatwiej by się czytało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, jeszcze, ponieważ mam w planach. Na razie nadrabiam zaległości i powoli zerkam na to, co we mnie budziło nadzieję ( kontynuacja Kiniro Mosaic- pierwszy odcinek daje radę i jest spora nadzieja na udaną kontynuację, natomiast niestety zawiodłem się i to dość mocno po pierwszym odcinku drugiego sezonu Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. ;_;)
PS: Wczoraj skończyłem oglądać No Game No Life i po prostu nie mogę skończyć masakrować tego kawałka --- > https://youtu.be/TlYEDJHmokQ który, jak to pięknie ujął jeden z komentarzy "czyni epickim nawet jedzenie chleba".
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 19:04, KMyL napisał:

natomiast niestety zawiodłem się i to dość mocno po pierwszym odcinku drugiego sezonu Yahari Ore no
Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
;_;



To dopiero pierwszy odcinek, z każdym następnym będzie coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > natomiast niestety zawiodłem się i to dość mocno po pierwszym odcinku drugiego sezonu
> Yahari Ore no
> > Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
;_;
>
> To dopiero pierwszy odcinek, z każdym następnym będzie coraz lepiej.

Aktualnie czytam nowelkę i powiem, że naprawdę sporo jest pominięte w anime. Jednak w sumie to się nie dziwię, skoro większość tekstu to są przemyślenia Hikkiego. Mimo wszystko bardzo polecam przeczytać oryginał, który pozwala lepiej przyjrzeć się całej historii i bohaterom.

Co do KLK, oglądałem tylko pierwszy odcinek, może kiedyś oglądnę całość, bo strasznie podobał mi się TTGL. Natomiast jedyne co na razie mogę polecić to soundtrack, który jest dobry. Może nie jest to poziom Attack on Titan czy Gundam Unicorn, ale muzyka trzyma poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > natomiast niestety zawiodłem się i to dość mocno po pierwszym odcinku drugiego sezonu
> Yahari Ore no
> > Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.
;_;
>
>
> To dopiero pierwszy odcinek, z każdym następnym będzie coraz lepiej.
Ktoś kiedyś powiedział, że w grach komputerowych pierwsze 15 minut jest cholernie ważne, bo zdecyduje o kupnie gry, czy coś takiego.
Osobiście uważam,że w przypadku anime ważną rolę odgrywa pierwszy odcinek serii- albo zauroczy, albo co najwyżej będzie nijaki.
A skoro w pierwszym odcinku drugiej serii dostaję:
- gorszą kreskę (mimo tego, że pierwszy sezon nie był piękny)
- zmienionego Hachimana (czemu zmienili mu kolor włosów i zrobili go przystojniejszego?) i pobrzydzoną piękność Yukinoshitę(?!)
- i dlaczego tak napędzili tempo pierwszego odcinka (BTW dość słabego w samym sensie fabuły jak i wykonania wątku głównego tego odcinka), że słuchając dialogów człowiek miał wrażenie, że czas w wypożyczonej sali do nagrywania dialogów się skończy za 15 minut?

Przykładowo IMO DxD New dokończyłem na siłę, a pierwszy sezon miło wspominam.
Silver Spoon 2 był IMO troszkę gorszy od pierwszego sezonu, ale tylko troszkę.
Przy Date a Live II wymiękłem po pierwszym odcinku.
Przy Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren dotrwałem do 3-go odcinka i miałem dosyć. ( a to akurat jest mi ciężko wybaczyć, bo pierwszy sezon kocham)
Haiyore! Nyaruko-san W... To akurat mi się podobało.

Dorobiłem się dziwnego uczulenia na szybkie kontynuacje, przez co jednocześnie się cieszę i obawiam, jak słyszę, że X 2 zobaczymy JUŻ YY-YY-YYYY!

Dlatego np. "niestety cieszę się", że o kontynuacji Hataraku Maou-sama! na razie ani widu, ani słychu...

@DenebV201
Do mang się trochę przymierzałem, ale w końcu dałem im szansę i nie żałuję (np. dokończyłem ukochane Kaichou wa Maid-sama!, albo poznałem Yamada-kun to 7-nin no Majo, Itoshi no Karin, czy Love So Life [<3]... Choć są też gorzkie chwile, jak przy kontynuowaniu Nisekoi...)

A skoro przykładowo mówisz, że w nowelce jest m.in. więcej przemyśleń Hikki''ego... God damn it... Czuję, że sporo tracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To dopiero pierwszy odcinek, z każdym następnym będzie coraz lepiej.
> Ktoś kiedyś powiedział, że w grach komputerowych pierwsze 15 minut jest cholernie ważne,
> bo zdecyduje o kupnie gry, czy coś takiego.
> Osobiście uważam,że w przypadku anime ważną rolę odgrywa pierwszy odcinek serii- albo
> zauroczy, albo co najwyżej będzie nijaki.
> A skoro w pierwszym odcinku drugiej serii dostaję:
> - gorszą kreskę (mimo tego, że pierwszy sezon nie był piękny)
> - zmienionego Hachimana (czemu zmienili mu kolor włosów i zrobili go przystojniejszego?)
> i pobrzydzoną piękność Yukinoshitę(?!)
> - i dlaczego tak napędzili tempo pierwszego odcinka (BTW dość słabego w samym sensie
> fabuły jak i wykonania wątku głównego tego odcinka), że słuchając dialogów człowiek miał
> wrażenie, że czas w wypożyczonej sali do nagrywania dialogów się skończy za 15 minut?
>

Zasada pierwszego odcinka, czy często trzech pierwszych bardziej sprawdza się przy nowych seriach niż kontynuacjach. Z drugiej strony Yahari 2 jest robione przez inne studio więc pewnie i tutaj będzie pasować. Powiem szczerze, że tempo jest takie same jak w pierwszym sezonie, z tym, że pewnie wcześniej nie było tego widać.

Pierwszy sezon miał trochę oryginalną kreskę, ale nie była ona idealna. Pojawiały się sytuację, w których była ona trochę zniekształcona. Jak na studio Brain Base można powiedzieć, że Yahari miało słabe wykonanie jeżeli chodzi o kreskę i animację postaci.

> Przykładowo IMO DxD New dokończyłem na siłę, a pierwszy sezon miło wspominam.
> Silver Spoon 2 był IMO troszkę gorszy od pierwszego sezonu, ale tylko troszkę.
> Przy Date a Live II wymiękłem po pierwszym odcinku.
> Przy Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren dotrwałem do 3-go odcinka i miałem dosyć.
> ( a to akurat jest mi ciężko wybaczyć, bo pierwszy sezon kocham)
> Haiyore! Nyaruko-san W... To akurat mi się podobało.
>
> Dorobiłem się dziwnego uczulenia na szybkie kontynuacje, przez co jednocześnie się cieszę
> i obawiam, jak słyszę, że X 2 zobaczymy JUŻ YY-YY-YYYY!
>
> Dlatego np. "niestety cieszę się", że o kontynuacji Hataraku Maou-sama! na razie
> ani widu, ani słychu...

Z sequelami jest tak, że fani na początku gdy anime A kończy się większość chce kontynuację. Natomiast gdy do niej dochodzi ona jednak ich nie zaspokaja. Głównie dlatego, że wszyscy oczekują, że będzie ona dużo lepsza niż oryginał.

> @DenebV201
> Do mang się trochę przymierzałem, ale w końcu dałem im szansę i nie żałuję (np. dokończyłem
> ukochane Kaichou wa Maid-sama!, albo poznałem Yamada-kun to 7-nin no Majo,
> Itoshi no Karin, czy Love So Life [<3]... Choć są też gorzkie chwile,
> jak przy kontynuowaniu Nisekoi...)
>

Love So Life dobra manga, trochę szkoda, że trzeba trochę czekać na nowe rozdziały.
Ja szczerze powiedziawszy Nisekoi porzuciłem przy około 90 rozdziale. Nic się tam zbytnio nie dzieje, poza powiększającym się haremem. Więc pewnie dokończę gdy manga będzie już na ukończeniu.

> A skoro przykładowo mówisz, że w nowelce jest m.in. więcej przemyśleń Hikki''ego... God
> damn it
... Czuję, że sporo tracę...

Aktualnie noweli są przetłumaczone do tomiku 10 więc jest ich dość sporo. Ciężko przewidzieć na którym kontynuacja się zatrzyma, ale przy aktualnym tempie pewnie na 11 więc jeżeli chcesz to możesz spokojnie czytać i tak zamie to trochę czasu.

Głównie chodzi o to, że w nowelce niektóre wydarzenia są trochę inaczej przedstawione, czasami dużo dokładniej niż w anime. Jednak musisz zauważyć, że wszystko dzieje się z perspektywy Hikkiego więc to w sumie mnie nie dziwi, że sporo jest jego przemyśleń które są często bardzo śmieszne i sporo jest nawiązań to do Japonii czy różnych mang, anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cała fabuła tego serialu jest tylko pretekstem do tego, żeby młode dziewczyny miały na
> sobie jak najmniej ubrań. Najgorszy sort anime. Obejrzelibyście zamiast tego Gunbustera
To zabawne, że jako przeciwwagę dla KlK polecasz akurat Gunbustera, bo Noriko mogłaby praktycznie uchodzić za symbol fanservisu XD
https://31.media.tumblr.com/8e3ce19f5ef7ea13500ed70e37977ac1/tumblr_mhv3o3Gn2D1qjtzsdo1_500.gif
Wybrałem akurat ten gif bo za inne pewnie wyleciałbym z forum ^^''

To oczywiście nie zmienia fakt Gunbuster to jedna z najlepszych serii jakie znam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2015 o 22:16, Lemonardo napisał:

Cała fabuła tego serialu jest tylko pretekstem do tego, żeby młode dziewczyny miały na
sobie jak najmniej ubrań. Najgorszy sort anime. Obejrzelibyście zamiast tego Gunbustera

To zabawne, że jako przeciwwagę dla KlK polecasz akurat Gunbustera, bo Noriko mogłaby praktycznie uchodzić za symbol fanservisu XD
https://31.media.tumblr.com/8e3ce19f5ef7ea13500ed70e37977ac1/tumblr_mhv3o3Gn2D1qjtzsdo1_500.gif
Wybrałem akurat ten gif bo za inne pewnie wyleciałbym z forum ^^''

To oczywiście nie zmienia faktu Gunbuster to jedna z najlepszych serii jakie znam ;]

Edit: post powyżej do usunięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować