Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hearts of Stone, Blood and Wine - dwa dodatki do Wiedźmina 3 ogłoszone

49 postów w tym temacie

> No i bądźmy szczerzy... 17,50 euro (ok. 70zł) za dwa dodatki
> mające dawać kilkadziesiąt godzin gry łącznie to śmieszna cena

Juz 25 euro. Mnie to nie smieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 19:38, Zdzichacz napisał:

@Lemonardo
Oczywiście zapominasz o zawartości tych dodatków. To nie zwykłe DLCki, tylko normalne
dodatki o pełnym czasie gry.

rozumiem że oba przeszedłeś.

Zwłaszcza, że DLC na 10 godzin to nie jest jakieś niewiadomo co (zwłaszcza jakby miało skupiać się na trash mobie), a i samo CDP to akurat zawsze mocno zawyża swoje czasy przejścia - inb4 "główny wątek Wiedźmina 2 starczy na 40 godzin" (tylko chyba zapomnieli dodać, że przy przejściu go trzy razy; no ale spoko, teraz obiecują przejścia i po 200 godzin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z góry zakłada się, że te dodatki muszą być wyciętym materiałem z gry? Może to coś co chcieli mieć wcześniej w Wiedźminie, ale zabrakło mi czasu - ale żeby od razu zrzucać ich do poziomu EA i BioWare?
Jest podana informacja, że dopiero teraz zespół ma czas by pracować nad tymi dodatkami, c''mon give them a slack!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się ludziom lepiej żyje jak sobie potworzą jakieś korporacyjne potwory. Łatwiej nienawidzić, a z wyimaginowanymi problemami jest jak z Bogiem - czasem musisz udowodnić, że nie istnieją.

IMO REDzi słowa nie złamali, a że ludzie nadinterpretują jak chcą i jak im się żywnie podoba, byleby to dopasować do prowizorycznych światopoglądów, to już nie jest ich wina.

Jeśli rozszerzenia będą tak duże jak zapowiadają, to ja chętnie za nie zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycięte z gry i dopiero dostępne w październiku. Czy ktoś naprawdę wierzy że oni wycieli to z gry, czy po prostu piszecie by coś napisać? Mnie osobiście to cieszy brakowało mi takich rozszerzeń w poprzednich częściach a tak będę mógł po kilku miesiącach wrócić do wiedzmina. Więc uznaje to za bardzo dobrą wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jeszcze nie wyszła a już dodatki :) Nawet nie wiedzą jak Wiedźmin 3 się przyjmie, bo przecież może być ostatnim crapem jak dwójeczka a jednak pompują dalej w zawartość do niej. Istne niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 21:56, SkyliPL napisał:

wiesz że każdy dodatek do Wiedzmina 3 będzie za free ? O+O


Przeczytaj dokładnie treść newsa. Dodatki, o których w nim mowa, będą płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2015 o 20:01, Bambusek napisał:

Widzisz, tylko tutaj nastapił zgrzyt. Redzi zapowiadali: DLC do Wiedźmina 3 będą darmowe.
Tylko przy okazji zapomnieli dodać, co oni uważają za DLC.


http://i.imgur.com/W6MAzDd.png

Wcale nie zapomnieli jak widać. I tymi dodatkami nie przeczą swym zapowiedziom. Co najwyżej data ogłoszenia ich jest niefortunna, bo jeszcze przed premierą gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest z tymi DLC w PS4. Kupuje Wieśka na allegro, oczywiście taniej niż PSS, jest możliwość dokupienia tych dlc w innym miejscu niż PSStore za grubą kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko przekopiować swój komentarz z innego forum wraz z odpowiedzią skierowaną do innego użytkownika:

"Płatne rozszerzenia - ok. Natomiast zapowiedź dodatków miesiąc przed premierą podstawki jest bardzo słaba. Więcej - zapowiedź dodatków miesiąc przed premierą do gry, która miała tą premierę kilkakrotnie przesuwaną jest NIEMOŻEBNIE słaba.

@OsK[ar]

Podoba mi się, jak zmienia się nastawienie do DLC w zależności od tego, która firma chce je sprzedać i jakich słów kluczy użyje, żeby rozwodnić mózgi swoich odbiorców.

^^ W sedno :). Wyobrażam sobie co by się działo w komentarzach gdyby takie dajmy na to BioWare zapowiedziało płatne dodatki miesiąc przed premierą "Inkwizycji" (zamiast tego wydali ostatnio dodatek i zapowiedzieli go... dzień przed premierą, tegoż dodatku :). Grubo 4-5 miesięcy po premierze wersji podstawowej. Przecież to jad lałby się strumieniami :D. Zresztą to już się dzieje, kiedy UBI/Take 2/EA/Activision zapowiada (identycznie jak CDP teraz) jakiś "season pass" na dodatki przedpremierowo. Ach jakie lecą hejty na "zeszmacenie branży", jakie są narzekania na "wyciąganie kasy z portfela i bezwstydne dojenie". Jakie "groźby" pod adresem straszliwych "korpo-krawaciarzy".

CDP robi teraz to samo - na polskich forach trwa "obrona Częstochowy" i tłumaczenie, że w zasadzie to "nic takiego się nie stało". Podwójne standardy jak się patrzy. Oczywiście samego W3 kupię, nie będę się teraz bawił w jakieś cyrki z anulowaniem preordera - gra w końcu zapowiada się świetnie i denne działania włodarzy firmy tego nie zmienią. Ale dodatki poczekają na solidną przecenę i tyle.

ps. A swoją drogą to CDP tak narzeka na standardy w branży, a teraz sami się w nie wpasowali, hipokryci :). No i nie ma co kryć - są lata świetlne za Rockstar chociażby jeśli idzie o podejście do graczy :). Przy czym ta druga firma nie kreuje się na "dziewicę orleańską" branży tylko po prostu robi swoje."

Nic więcej nie mam do dodania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się typowa rozkmina na forum gram.pl: najgłośniej krzyczą ci, którzy nie maja pojęcia o czym piszą, ale muszą ponarzekać "bo tak", kilka zorientowanych osób próbuje przemówić im do rozsądku - ze skutkiem podobnym do tego jaki ma gadanie do ściany, a reszta komentuje nie przeczytawszy nawet newsa :)))
Idę po popcorn :D

Czekam na Wieśka 3 i sądzę, że te dodatki także zakupię. Poza Blizzardem chyba nikt już takich dużych add-onów nie wydaje. Dzięki CDPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 09:37, Lordpilot napisał:

Płatne rozszerzenia - ok. Natomiast zapowiedź dodatków miesiąc przed premierą podstawki jest bardzo słaba.
Więcej - zapowiedź dodatków miesiąc przed premierą do gry, która miała tą premierę kilkakrotnie przesuwaną
jest NIEMOŻEBNIE słaba.

Tworzenie DLC przed premierą i często ich zapowiedź przed jej premierą są normalną praktyką w branży.
Myślisz, że Rockstar nie robi DLC przed premierą kolejnej gry? Oczywiście, że robią. Tak działa normalna firma - w każdej chwili jest coś do roboty, nie ma długich przestojów dla części ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Myślisz, że Rockstar nie robi DLC przed premierą kolejnej gry? Oczywiście, że robią.

Dnia 08.04.2015 o 09:58, Henrar napisał:

Tak działa normalna firma - w każdej chwili jest coś do roboty, nie ma długich przestojów
dla części ekipy.



^^ No akurat z tym to bym się nie zgodził, biorąc pod uwagę jaką gigantyczną obsuwę zaliczyły "Heisty" ;-). O singlowym DLC nawet nie wspominam - nie ma nawet oficjalnej zapowiedzi.

Druga sprawa - chyba się nie zrozumieliśmy: ja nie piszę o procesie deweloperskim, tylko o samej zapowiedzi. Robią czy nie robią - ok. Ale sama zapowiedź dodatków miesiąc przed premierą podstawki jest słaba - marketingowo (IMO) jest to strasznie marne. "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal" - za wcześnie z tym wyskoczyli i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2015 o 10:27, Lordpilot napisał:

^^ No akurat z tym to bym się nie zgodził, biorąc pod uwagę jaką gigantyczną obsuwę zaliczyły
"Heisty" ;-). O singlowym DLC nawet nie wspominam - nie ma nawet oficjalnej zapowiedzi.

To, że zapowiedzi nie ma nie oznacza, że dodatek nie jest w produkcji. Mnóstwo osób w Rockstarze nie miałoby co robić - scenarzyści, concept artyści, gros programistów, dźwiękowcy, itp. Żaden pracodawca nie będzie płacił ludziom pensji za nic. Zwolnić też ich nie zwolni.

Dnia 08.04.2015 o 10:27, Lordpilot napisał:

Druga sprawa - chyba się nie zrozumieliśmy: ja nie piszę o procesie deweloperskim, tylko
o samej zapowiedzi. Robią czy nie robią - ok. Ale sama zapowiedź dodatków miesiąc przed
premierą podstawki jest słaba - marketingowo (IMO) jest to strasznie marne. "Czego oczy
nie widzą, tego sercu nie żal" - za wcześnie z tym wyskoczyli i tyle.

Tego podejścia też nie rozumiem - i tak dodatki by powstały i i tak by wyszły. I tak nie miałbyś na premierę wersji, nazwijmy ją, "kompletnej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na CDP RED, moje próby otrzymania jakiejkolwiek informacji jeśli chodzi o dostępność Edycji kolekcjonerskiej zostały olane przez zespół CDP. Posty nieprzychylne Wiedźminowi są kasowane przez moderatorów, jak rozumiem S.A., którą są potrzebuje tylko pochlebnych opinii, w końcu gdyby wyszło na światło dzienne, że można byłoby więcej zarobić a oni tego nie zrobili bo nie puścili na rynek odpowiedniej ilości egzemplarzy, to akcjonariusze nie byliby zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to normalne, że będą to płatne dodatki. Muszą spędzić nad tym czas, żaden z pracowników tego za darmo robić nie będzie, muszą poświęcić swój czas i chcą na tym zarobić. Dodatkowo dodatki wydają się całkiem pokaźne (rozmiarów niejednej samodzielnej gry). Wiadomość być może trochę za szybko wypuszczona, bo i tak nic na razie nie zmienia, trzeba przejść pierw samą grę. Na pewno ucieszy mnie jednak świadomość o zbliżających się DLC, kiedy będę dochodził do zakończenia Wieśka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile konieczność płacenia za drobne DLC uważam za idiotyzm, o tyle nie mam nic przeciwko opłatom za pełnoprawne, wielogodzinne dodatki, dłuższe czasami od wielu gier :D
Niech dla CDPR wzorem tu będą takie genialne projekty jak Bloodmoon do Morrowinda, Noc Kruka do Gothica 2, czy choćby Episodes from Liberty City (a zwłaszcza The Ballad of Gay Tony) do GTA IV.
Za takie dodatki chyba każdy byłby skłonny zapłacić :)
Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście jest to warte 100 zł (niestety, w Polsce jeszcze musimy przeliczać wszystko), choć gdyby rzeczywiście oba rozszerzenia dawały razem z 35 godzin dodatkowej rozgrywki...
W każdym razie warto poczekać na premierę W3 i zobaczyć czy rzeczywiście będziemy chcieli dodatkowej zawartości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę osoby, które uważają, że CDP zachował się skandalicznie o wyjaśnienie. Niby dlaczego nie powinni zapowiedzieć dodatków teraz? Co to zmienia?
Przecież Wiedźmin 3 jest nadal tą samą grą, co wczoraj. Wszyscy dostaniecie pełnoprawną grę i nikt z Was nie musi kupować dodatków.

Zwróćcie uwagę, że dodatki były zapowiedziane już 3 lata temu, kiedy CDP pisał o dwóch mniejszych projektach związanych z Wiedźminem.

Ja wiem, że fajne się narzeka na forum, ale proszę Was o otrzeźwienie i nie reagowanie histerią na każdą pierdołę. Bo aż żal czytać jak czujecie się zdradzeni i oszukani, bo ktoś Wam chce sprzedać dodatki do fajnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować