Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Deus Ex: Mankind Divided

97 postów w tym temacie

Jeśli ktoś ma Windows 7 i nie może zarejestrować pudełkowego wydania gry bo program Redeem.exe wywala błąd to tu jest rozwiązanie problemu ->
http://www.eurogamer.pl/articles/2016-08-23-deus-ex-rozlam-ludzkosci-problem-z-aplikacja-redeem-i-plikiem-dll

Podziękowania dla pasożytów zarabiających na życie wymyślaniem programów DRM, konieczność zarejestrowania klucza w specjalnym programie który nie działa jak trzeba żeby otrzymać drugi klucz do aktywacji gry na Steam z całą pewnością dokuczy piratom korzystającym ze scrackowanej wersji gry <sarkazm mode off>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj bronić złych systemów DRM, bo wszystko powinno pięknie działać, ale czy tutaj winnymi całej sytuacji nie są czasem ci, którzy po prostu graja na "piratach"? :D

Ja gram tylko w oryginały, w tym te z Denuvo i jakoś nie czuję sie winny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy odblokowanie klucza przy uzyciu programu to przez Denuvo/Square-EniX/Cenega, bo np. Tomb rider kupiony w Polsce wymagał stworzenia konta na specjalnym serwisie nobox by dostać klucz steam.

Czy bonusy za preorder (1 misja, ubrana i inne rzeczy) są na kartce czy inaczej podawane oraz czy maja termin ważnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kicha ... właśnie mi się instaluje gra, wszedłem we właściwości na Steam i nie mam do wyboru polskiej wersji / napisów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś zrobić w tej sytuacji? Zapewne Saturn nie przyjmie gry z powrotem, zwłaszcza, że mam ją już na Steam ... Pytanie, skąd oni wzięli tę wersję? To chyba jakieś Europejskie wydanie.

20160823183649937

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 18:36, lis_23 napisał:

Mogę coś zrobić w tej sytuacji? Zapewne Saturn nie przyjmie gry z powrotem, zwłaszcza,
że mam ją już na Steam ... Pytanie, skąd oni wzięli tę wersję? To chyba jakieś Europejskie
wydanie.


Mam tak samo. Wina leży po stronie albo Steama albo Cenegi. Już raz był taki przypadek, że nie było polskiej wersji przez jakiś czas, bo nie przeszła weryfikacji. Tutaj będzie podobnie. Trzeba poczekać, pytanie tylko ile. I tak, też mnie to iryguje, bo myślałem, że pogram już o 18, a zanosi się, że wcale dzisiaj gry nie odpalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 17:47, pawbuk napisał:

Nie chcę tutaj bronić złych systemów DRM, bo wszystko powinno pięknie działać, ale czy
tutaj winnymi całej sytuacji nie są czasem ci, którzy po prostu graja na "piratach"?
:D


W czym są winni? W tym, że olbrzymie korporacje inwestują miliony w zabezpieczenia, które pirat albo obejdzie, albo poczeka na wydanie stosownej wersji. On i tak nie kupi gry. Zabezpieczenia tego rodzaju zawsze celowały w legalnego odbiorce. W końcu ile było przypadków w których w grę z DRMem nie zagramy bez cracka, bo servery zostały wyłączone, bo weryfikacja nie działa, bo... zupa była za słona.

Zbawca na jakiego niektórzy kreowali Denuvo również nie przyczynił się do spadku piractwa - ba, wręcz odwrotnie - ceny gier na PC w naszym kraju wzrosły, piractwo jak było tak jest. Tylko Jacek który wszystkie gry kupuje w sklepie znowu ma kolejny problem.

Wierzcie dalej, że wszystkiemu są winni mistyczni korsarze kradnący gry z magazynów. Tak jest łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że pierwsze co piraci zrobią to złamią te zabezpieczenia więc rezultat będzie taki że osoba grająca w pirata nawet nie będzie musiała klucza przepisać podczas gdy ja po zapłaceniu za oryginał muszę szukać po necie rozwiązań jak go uruchomić bo mi DRM pokazuje środkowy palec.
I tak właśnie wygląda skuteczność tego typu systemów - producenci/wydawcy inwestują w DRM który ma chronić ich własność przed kradzieżą, obrywają legalni nabywcy, piraci mają to gdzieś zaś jedyni którzy na tym zyskują to ci którzy takie "zabezpieczenia" opracowują i wciskają kit że są skuteczne.


@ Sarinew
Mi bonusy z pre-ordera odblokowały się na koncie Steam jak zarejestrowałem grę, żadnego dodatkowego kodu nie miałem więc zgaduję że może to być kwestia tego czy rejestracji dokonało się się grę przed datą premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 18:36, lis_23 napisał:

Mogę coś zrobić w tej sytuacji? Zapewne Saturn nie przyjmie gry z powrotem, zwłaszcza,
że mam ją już na Steam ... Pytanie, skąd oni wzięli tę wersję? To chyba jakieś Europejskie
wydanie.


Jednak są polskie napisy. Wejdź do menu gry, wybierz opcje oraz język i tam tekst zmień na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 19:15, Shinigami napisał:

W czym są winni? W tym, że olbrzymie korporacje inwestują miliony w zabezpieczenia, które
pirat albo obejdzie, albo poczeka na wydanie stosownej wersji. On i tak nie kupi gry.
Zabezpieczenia tego rodzaju zawsze celowały w legalnego odbiorce. W końcu ile było przypadków
w których w grę z DRMem nie zagramy bez cracka, bo servery zostały wyłączone, bo weryfikacja
nie działa, bo... zupa była za słona.


W czym winni? W tym, że gdyby nie było piractwa, to nie byłyby potrzebne zabezpieczenia :D Oczywiście to sytuacja czysto teoretyczna, wiadomo, że nie wytępi się piractwa całkowicie. To piraci szkodzą legalnym odbiorcom, tak to wygląda. Zresztą, ja akurat nigdy nie miałem żadnych problemów z zabezpieczeniami antypirackimi, więc narzekać na nie nie będę.

Dnia 23.08.2016 o 19:15, Shinigami napisał:

Zbawca na jakiego niektórzy kreowali Denuvo również nie przyczynił się do spadku piractwa
- ba, wręcz odwrotnie - ceny gier na PC w naszym kraju wzrosły, piractwo jak było tak
jest. Tylko Jacek który wszystkie gry kupuje w sklepie znowu ma kolejny problem.


Sprawdzałem to - realnie ceny gier spadły w porównaniu z tym co było jeszcze kilkanaście lat temu - uwzględniaj wzrost średniej oraz minimalnej płacy.

Dnia 23.08.2016 o 19:15, Shinigami napisał:


Wierzcie dalej, że wszystkiemu są winni mistyczni korsarze kradnący gry z magazynów.
Tak jest łatwiej.


Pewnie nie są "piraci" winni wszystkiemu, ale na pewno temu, że powstajazabezpieczenia antypirackie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 19:40, Kraju napisał:


Jednak są polskie napisy. Wejdź do menu gry, wybierz opcje oraz język i tam tekst zmień
na polski.


Też już to zauważyłem, ale po tym, jak wysłałem poprzedniego posta ;)
Chwilę pograłem i najpierw kwestie techniczne: do dwóch opcji "na maxa" gra wymaga karty graficznej z więcej niż 4GB VRAM (MSAA x8 i jakość tekstur - ultra), o czym nie było chyba mowy przy podawaniu wymagań sprzętowych, gdzie w zalecanych był GTX 870. Mimo to dałem tekstury na ultra i spadków płynności nie uświadczyłem, ale błędy w wyświetlaniu się tekstur już tak - w sumie to nie wiem, do czego tutaj ponad 4GB VRAMu? Grafika, a i owszem jest ładniejsza niż w "Buncie ludzkości", zwłaszcza oświetlenie i ogólny klimat, ale nie jest to jakiś cud świata. Występuje jeszcze takie zjawisko, ze przy ruchu kamery zmienia się oświetlenie, jakby się nagle podnosiły żaluzje z okna, dając kamerę w górę robi się jaśniej.
Wracając do gry - w końcu model trzymania broni nie jest tak drętwy, jak w poprzedniku, chowanie się za zasłonami też ulepszono i można normalnie przybliżać widok podczas celowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 19:34, Karharot napisał:



@ Sarinew
Mi bonusy z pre-ordera odblokowały się na koncie Steam jak zarejestrowałem grę, żadnego
dodatkowego kodu nie miałem więc zgaduję że może to być kwestia tego czy rejestracji
dokonało się się grę przed datą premiery.


Gdzie zarejestrowałeś grę?

Pawbvuk:

"Sprawdzałem to - realnie ceny gier spadły w porównaniu z tym co było jeszcze kilkanaście lat temu - uwzględniaj wzrost średniej oraz minimalnej płacy. "

Kiedyś drogie były tylko gry Blizzarda i może Rockstar, obecnie, 170 - 200 zł na premierę na PC to już normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Um, grę zarejestrowałem na Steam, gdzie indziej miałbym to zrobić? ;)
Może chciałeś się zapytać gdzie kupiłem grę? W takim wypadku odpowiedź brzmi: salon empiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 20:25, Karharot napisał:

Um, grę zarejestrowałem na Steam, gdzie indziej miałbym to zrobić? ;)
Może chciałeś się zapytać gdzie kupiłem grę? W takim wypadku odpowiedź brzmi: salon empiku


Chodzi mi o te dodatki z One Day Edition. Ja mam jeszcze jakiś kod do rejestracji na stronie Square Enix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 20:08, lis_23 napisał:

Kiedyś drogie były tylko gry Blizzarda i może Rockstar, obecnie, 170 - 200 zł na premierę
na PC to już normalka.


Nie wiem gdzie Ty masz takie ceny, chyba w najdroższych sklepach - większość premier na PC można nabyć w okolicach premiery albo jeszcze przed za 150 - 160 zł. 15 lat temu edycje premierowe kosztowały 100 - 120 zł, teraz 150 - 160 zł. Wzrost o jakieś 30 - 35%. W tym czasie ogólnie ceny w Polsce wzrosły o ok 40%, średnia pensja brutto w cenach stałych z 2015 roku również o jakieś 40%, a pensja minimalna brutto o 140%. Czyli realnie jest taniej czy drożej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 19:53, pawbuk napisał:

To piraci szkodzą legalnym odbiorcom, tak to wygląda.


To korporacje ładując miliony w zabezpieczenia które tak czy inaczej zostaną złamane szkodzą legalnym odbiorcom, tak to wygląda. Tak jak ich niemożliwa do oszacowania ''strata'' związana z piractwem, którą często wyciągają z rękawa.

Piractwo jest było i będzie, pamiętasz pewnie jak kiedyś rodzimi wydawcy starali się przyciągnąć graczy bogatymi wydaniami gier w niskich cenach? Co mamy teraz?

Dnia 23.08.2016 o 19:53, pawbuk napisał:

plastikowe pudełeczko z karteczką, czasem nawet bez gry na nośniku, kod starczy,
grę która nie jest Twoja, zaledwie korzystasz z usługi + bonusowy DRM w cenie,
chcesz może odsprzedać? Takiego...


Zobacz jak wiele w ostatnich latach poczyniono żeby pozbawić ludzi praw do zakupionych dóbr, na konsolach jeszcze się trzymają, PC to jedna wielka parodia. Już nie wspominam o cyrkach z optymalizacją czy stanem technicznym niektórych nieźle wycenionych tytułów w dniu premiery...

Najśmieszniejsze jest to, że strasząc tak jak 20 lat temu piractwem wszystko uchodzi im na sucho, ludzie łykają tą złą banderę jak wytłumaczenie wszelkiego syfu na świecie.

Daj spokój, naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co.
Kolejna potencjalna drama to
http://imgur.com/a/DnKf1
https://i.imgur.com/RtDRZWh.png
https://www.reddit.com/r/Deusex/comments/4z65rh/what_the_hell_square_is_this_for_real_single_use/d6tdu0f


Wiekszosc rzeczy otrzymana za preorder jest jednorazowego uzytku(wyjatek Weapons, Skins, Augmentations ale sa ludzie co twierdza, ze bron tez przepada?) , w sumie zużywaja się "duperele" ale jak ktos chce miec je jeszcze raz to wyda prawdziwa gotowke bo wprowadzili transakcje wewnatrz gry??


@Karharot
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ta zmiana oświetlenia przy ruchu myszką - pierwsza fotka
A tak wyglądają niektóre tekstury - druga fota.

Pawbuk:

GTA5 - 200 zł
Dark Souls III - 200 zł
Call of Duty Black Ops III - 180 zł, a i tak nie mogę grać
Watch Dogs 2 - pre order - 190 zł
Rise of the Tomb Raider - 20 Year Celebration - 217 zł
Mafia III - pre order - 170 zł
Dishonored 2 - pre order - 170 zł
itp.

20160823222016375

20160823222022156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2016 o 19:34, Karharot napisał:

Problem w tym że pierwsze co piraci zrobią to złamią te zabezpieczenia więc rezultat
będzie taki że osoba grająca w pirata nawet nie będzie musiała klucza przepisać podczas
gdy ja po zapłaceniu za oryginał muszę szukać po necie rozwiązań jak go uruchomić bo
mi DRM pokazuje środkowy palec.
I tak właśnie wygląda skuteczność tego typu systemów - producenci/wydawcy inwestują w
DRM który ma chronić ich własność przed kradzieżą, obrywają legalni nabywcy, piraci mają
to gdzieś zaś jedyni którzy na tym zyskują to ci którzy takie "zabezpieczenia" opracowują
i wciskają kit że są skuteczne.




Jak dotąd Denuvo broni się, ludzie nie są w stanie go złamać.

@lis_23

Ja DLC miałem już załączone w grze, żadnych dodatkowych kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować