Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - gra zostanie wydana na 7 płytach

81 postów w tym temacie

Tyle lat od momentu upowszechnienia się napędów BD, mógłby być on już standardem w PC i laptopach. Już w 2006 napęd ten był standardowo montowany w pewnych bardzo popularnych urządzeniach, a dziś w PC jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzieee, jak za czasów Baldur''s Gate. Jak pisał poprzednik - Tak nienawidzone przez pecetowców konsole miały Bluray już w 2006 roku, może czas żeby PC poszły w tym aspekcie do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie płyty zabija cyfrowa dystrybucja. Problem w tym, że są kraje/regiony w danych krajach, gdzie prędkość internetu albo jest ograniczona albo na sam internet nałożone są ograniczenia w postaci limitu danych (w USA data caps to norma) - oni będą mieli żonglerkę.
IMO powinni byli to wydać tylko i wyłącznie na Blu-Rayu. Gry będą już tylko rosły a jak ktoś ma PC, by grać na nim w GTAV, to i może wyłożyć trochę dolarów na napęd BD (bo Internetu może już tak łatwo nie wymienić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 09:16, NuGGet napisał:

Ludzieee, jak za czasów Baldur''s Gate. Jak pisał poprzednik - Tak nienawidzone przez
pecetowców konsole miały Bluray już w 2006 roku, może czas żeby PC poszły w tym aspekcie
do przodu?


Ja juz nie pamietam kiedy ostatni raz jakas gre instalowalem z plyty :D nawet jak kupuje pudelko, to I tak wszystko sciagam z neta :) pecety poszly do przodu, wiele osob nie ma juz zadnego napedu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zadałbym inne pytanie - czy GTA V będzie wymagało Steamworks? Jeśli tak to zapewne zainstalowana będzie gdzieś połowa programu. Resztę jednak trzeba będzie dociągnąć z ewentualnymi patchami.

Poza tym ściągnięcie całości w cyfrze nie jest już aż takim wyczynem jak kilka lat temu, choć tak naprawdę wolałbym wprowadzenia standardu Bluray na stałe na PC. Kilkanaście lat temu była rewolucja z CD na DVD to chyba czas pójść już o krok do przodu na #PCMasterRace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co marudzić, że gra jest na siedmiu płytach. Wrzuca się wszystko na twardego i sprawa załatwiona. Nie pamiętam dokładnie, bo to było sporo lat temu, ale Mortal Kombat (chyba drugą część) na PC miałem na 10 dyskietkach 3,5 calowych i to była zabawa. Oczywiście modliłem się przy instalacji, aby żadna dyskietka nie była padnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO szkoda, że na blueraya nie ma. Lecz dobrze że większość zostanie zainstalowana z dysku. Powiedzmy szczerze 60 GB? do ściągnięcia no niestety ja mam tylko 10 Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o napędy optyczne to PC zawsze był daleko w tyle za konsolami, jak widać nic się w tym aspekcie nie zmieniło ( i już raczej nie zmieni).
Kiedy PS2 i Xbox (ten pierwszy) miały już DVD, to ja na moim rydwanie "żonglowałem" jeszcze "cedekami" podczas instalacji (taki dla przykładu F.E.A.R miał ich pięć, HL2 - cztery), a wydanie na blaszaku Metal Gear Solid 2 tylko na DVD wzbudzało powszechne oburzenie i płacz pecetowców - decyzje KONAMI nazywano wręcz "skandalem" (były to czasy przedsteamowe, więc bolało to wtedy, oj bolało).

Te 7 DVD po prostu śmieszy, tutaj nawet nie ma co kryć - to jest zacofanie na zasadzie lśniący dom z dobrych materiałów vs murzyńska chata z łajna. Przypominają się lata 90-te XX w i Phantasmagoria na siedmiu "cedekach" ;-). No jest poruta... ale do przeżycia - po prostu nie oczekiwałem, że w 2015 r. będę jeszcze miał AŻ TAKĄ żonglerkę podczas instalacji :) To mimo wszystko i tak lepiej (i szybciej) niż gdybym miał ssać z neta te 65 GB (też dałbym radę, nie mam limitów).

Owszem to powinien być BR choćby ze względu na estetykę - ponieważ "key" i tak będzie w pudełku i i tak trzeba go będzie przyspawać do DRMu Rockstara (albo steam), więc nawet jeśli komuś żal tych 130 - 200 zł. na napęd BR, to wciąż ma możliwość zassać grę z neta. Jeśli ma limity (o czym pisze Henrar), no to cóż - kwota którą podałem za porzucenie technologii z XX wieku nie jest astronomiczna. Astronomiczna byłaby natomiast wygoda - wrzucenie w napęd do instalacji jednej płytki zamiast "żonglerki" siedmioma - to mówi samo przez się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że 7 płyt to trochę dużo ale serio macie z tym AŻ taki wielki problem? Musicie mieć strasznie słabe palce jeśli tak rozpaczacie nad otworzeniem i zamknięciem napędu kilka razy. Blu-ray owszem powinien być ale nie na wyłączność i nie tylko dla GTA. Tu powinni porozumieć się wszyscy wydawcy i zacząć to wprowadzać stopniowo, a nie tylko dlatego, że wychodzi GTA V i pewnym osobom nie chce się kilka razy włożyć i wyjąć płyty z napędu. Rozumiem narzekanie ale to jest trochę śmieszne...Nie wiem, może się nie znam ale wydaje mi się, że nie będziecie instalować tej gry codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby duzi wydawcy się zgadali i wydawali duże gry tylko na blue rayu (nie licząc cyfrowej dystrybucji), to już dawno byłoby to standardem. Tak samo jak się przerzucili z CD na DVD albo porzucali kolejne wersje Windowsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Konsolowe wieśniaki zachwycają się iluzoryczną przewagą w postaci napędu BD. You made
> my day.

Większa wygoda (i nie mam tu tylko na myśli napędu) to nie jest iluzoryczna przewaga. To jest czynnik decydujący o wyborze konsoli. A ubliżać możesz swoim kolegom na przerwie w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:21, HamadaMasatoshi napisał:

Konsolowe wieśniaki zachwycają się iluzoryczną przewagą w postaci napędu BD. You made
my day.

Niewiele sobie robisz z degradów, więc tym razem odpoczniesz sobie na dwa tygodnie. BAN za prowokację, obrażanie i recydywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować