Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - gra zostanie wydana na 7 płytach

81 postów w tym temacie

Mnie osobiście boli fakt coraz popularniejszych cyfrówek. Zawsze wolałem mieć dysk, który będę mógł odpalić kiedy tylko mi się podoba niezależnie od tego czy mam Internet czy nie. Już nawet pomijając aktualizacje, grę w trybie dla wielu graczy itd. Te wszystkie platformy typu Steam, Origin to porażka. Jeszcze nigdy nie kupiłem samego klucza i pewnie nie kupię.

W związku z tym niestety same napędy też stają się coraz mniej popularne. Mało kto kupuje napędy DVD, a co dopiero wyłożyć jeszcze większą sumkę na napęd BD - nieopłacalne.

Tak więc cieszy mnie, że GTA V będzie, aż na tylu nośnikach :D Pewnie niewiele osób pamięta BG + dodatek na kilku płytach CD.
Gry na nośnikach się tak szybko nie niszczą o ile są odpowiednio przechowywane. Posiadany przeze mnie Warcrafta I na CD choć płyta porysowana to działa, i ile to już lat... ciekawe czy Steam za tyle będzie jeszcze istniał :D Pewnie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kto w dzisiejszych czasach w ogóle korzysta na PCtach z jakiegokolwiek napędu. Nawet jakbym miał wersję pudełkową to zarejestruje ją na odpowiednim portalu i ściągnę wersję elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim narzekającym na długość instalacji polecam kupić napęd SSD. Każda gra instaluje się na nim zdecydowanie szybciej niż na zwykłym ''talerzowcu''. I wczytuje się też znacznie szybciej :) Ja na razie GTA V nie kupuję, zrobię to po premierze nowych Radeonów :) I będę grał mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 09:46, Lordpilot napisał:


Owszem to powinien być BR choćby ze względu na estetykę - ponieważ "key" i tak będzie
w pudełku i i tak trzeba go będzie przyspawać do DRMu Rockstara (albo steam), więc nawet
jeśli komuś żal tych 130 - 200 zł. na napęd BR, to wciąż ma możliwość zassać grę z neta.
Jeśli ma limity (o czym pisze Henrar), no to cóż - kwota którą podałem za porzucenie
technologii z XX wieku nie jest astronomiczna. Astronomiczna byłaby natomiast wygoda
- wrzucenie w napęd do instalacji jednej płytki zamiast "żonglerki" siedmioma - to mówi
samo przez się :)



Dokładnie.
Jeżeli ktoś nie ma napędu optycznego to powinno mu wisieć, czy gra będzie na BD, DVD czy innym ustrojstwie, on i tak ma w pudełku CD Key, dzięki któremu może pobrać grę z neta.
Ludzie płaczą, że nie mają już napędów, ze BD jest niepotrzebny, bo jako nośnik danych " umiera " ( jak PC ? ) ale prawda jest taka, że najwięcej gier sprzedaje się na konsolach, na - nomen omen, Blu Ray ;) więc nie zginie on - ba! już pod koniec roku pojawi się jego ewolucja: Blu Ray UHD - dwuwarstwowa o pojemności 60 GB i trzywarstwowa o pojemności 100 GB ( niestety, będzie trzeba wymieniać napędy / odtwarzacze, min. dlatego nie kupuję na razie stacjonarnego odtwarzacza BD i oglądam filmy na maszynkach Sony ) i o ile dzisiaj wypadałoby takie GTAV wydać na dwóch płytach BD, o tyle za rok gra o większej pojemności mogłaby być już na jednej płycie BDUHD ( o ile pojawią się też takie optyczne napędy do PC ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Konsolowe wieśniaki zachwycają się iluzoryczną przewagą w postaci napędu BD. You made
> my day.

Tak bardzo Cię to żre od środka? nigdy nie widziałem tyle jadu w jednym komentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w szoku, bo w życiu nie mieli w rękach tylu oryginalnych płyt. :P Ewentualnie uświadomili sobie, przez ile nocy z rzędu będą musieli zasysać torrenta. :]
A tak już zupełnie serio, ty chyba was do szczętu pogięło z tym płaczem. Problemów w życiu nie macie, że na takie rzeczy potraficie się oburzać? Mnie osobiście nie interesuje napęd BR i z pewnością nie chciałbym kupować go tylko dla tej jednej jedynej gry, skoro wszystkie inne mieszczą się na góra 2-3 płytach DVD. Jeśli zaś jesteście aż tak leniwi, że konieczność siedmiokrotnego wysunięcia tacki napędu po prostu was przerasta, to poproście o wyręczenie was kogoś z bliskich, ewentualnie zawołajcie kogoś przed okno i sypnijcie mu groszem za wykonanie tej jednorazowej usługi - większość przedstawicieli "osiedlowej elyty" zadowoli się sumą 2-3 złociszy. Powodzenia, wierzę, że sobie jakoś poradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 13:58, Shaddon napisał:

Mnie osobiście nie interesuje
napęd BR i z pewnością nie chciałbym kupować go tylko dla tej jednej jedynej gry, skoro
wszystkie inne mieszczą się na góra 2-3 płytach DVD.


" Wolfenstein New Order " - 4DVD
" Śródziemie Cień Mordoru " - 5DVD
" GTA v " - 7DVD

a będzie coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 13:19, Gumisiek2 napisał:

Po prostu nie wierzę, że rozpętała się taka afera o to, że podczas instalacji (przyjmijmy,
że raz na rok) trzeba będzie zmienić płytę całe 6 razy


Ktoś pamięta może (świetną, lecz niestety niedocenioną i praktycznie zapomnianą już) przygodówkę Black Dahlia? 8 płytek CD, które zmieniało się podczas rozgrywki, nie tylko na potrzeby instalacji. Jakoś nikomu to nie przeszkadzało, a jakie towarzyszyły temu emocje (szybciej, czytaj ten krążek, chcę wiedzieć, co stanie się po TEJ scenie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To zadałbym inne pytanie - czy GTA V będzie wymagało Steamworks? Jeśli tak to zapewne
> zainstalowana będzie gdzieś połowa programu. Resztę jednak trzeba będzie dociągnąć z
> ewentualnymi patchami.

Niestety nie będzie , wersja steam do kupienia tylko pod steam. Ale za to będzie rockstar social club , yupi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 14:05, lis_23 napisał:

" Wolfenstein New Order " - 4DVD
" Śródziemie Cień Mordoru " - 5DVD
" GTA v " - 7DVD


Tak, lisie, wiem - posiadam i Wolfa i Cień Mordoru. Rzecz w tym, że choćby tych płyt było 20, to przecież ich zawartość instalujesz statystycznie jeden, góra dwa razy. Czy to naprawdę jest aż taki problem, by o nim pisać i złorzeczyć na "złych dystrybutorów"? Gdyby gra wymagała żonglerki W TRAKCIE rozgrywki, jak w "starych, dobrych czasach", wtedy sam mógłbym się buntować, ale tak? O co drzecie szaty, panowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 14:59, Shaddon napisał:


Tak, lisie, wiem - posiadam i Wolfa i Cień Mordoru. Rzecz w tym, że choćby tych płyt
było 20, to przecież ich zawartość instalujesz statystycznie jeden, góra dwa razy. Czy
to naprawdę jest aż taki problem


Nie, nie jest to problem, ale w dzisiejszych czasach gracz powinien mieć już wybór, czy chce te 7DVD czy 1 lub 2BD, choćby dla samej wygody ( nie każdy ma takiego neta, jak większość z nas ).
Zaraz powiecie, że można zakupić wersję cyfrową, ok, tyle, że, np. na Steam GTAV to koszt 60 Euro, czyli ok. 240 zł, więc wersja pudełkowa nadal jest tańsza ( może wersja BD byłaby droższa? Nie wiadomo ). Poza tym, mimo ze od ponad dwóch lat kupuję wersje cyfrowe gier, to są to przeważnie przeceny i wyprzedaże kluczy na Steam ( jak " Borderlands " GOTY za 8 zł, " Total War Rome II " za 25 zł, Seasons Pass do " Batman Arkham Orgin " za 15 zł czy " Freedom Cry " do AC4 za 15 zł ) lub gry które ukazały się tylko w dystrubucji cyfrowej, lub w takiej wersji oferują więcej niż wydanie pudełkowe 9 np. AC Rogue, który w wersji digital ma wiele bonusów ). Mimo to, kupując taką zawartość digital nie czuję się jak właściciel gry, bardziej jak ... pirat? Wolę mieć po prostu pudełko na półce jako namacalny dowód zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 15:10, lis_23 napisał:

Nie, nie jest to problem, ale w dzisiejszych czasach gracz powinien mieć już wybór, czy
chce te 7DVD czy 1 lub 2BD, choćby dla samej wygody ( nie każdy ma takiego neta, jak
większość z nas ).


To akurat nie wchodzi w grę, żaden dystrybutor nie będzie się bawić z tym samym wydaniem na dwóch różnych typach nośników, bo to po prostu nie jest opłacalne. Ponadto, przekonanie konsumentów do wymiany sprzętu w skali globalnej jest niezwykle trudnym i ryzykownym zadaniem, przy realizacji którego niezbędny jest udział kluczowych graczy na rynku dystrybucji. Napędy DVD też nie od razu zwojowały świat, ale tam argumentem była niezaprzeczalna przewaga nowej technologii nad starą i szereg nowych możliwości jakie za sobą niosła. Śmiem twierdzić, że w dobie cyfrowej dystrybucji mało kto odczuwa palącą chęć do przeskoczenia na BR.
A co do pudełek, to tu akurat się zgadzamy. Jestem zatwardziałym tradycjonalistą i jeżeli ktoś kiedyś pozbawi mnie możliwości zakupu fizycznych edycji, w ogóle przestanę kupować gry. Kogoś może to śmieszyć, dla mnie śmieszne jest jedynie zapychanie steamowej biblioteki byle czym, byle tylko lista długa na kilkadziesiąt pozycji robiła na kimś wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 15:10, lis_23 napisał:

Zaraz powiecie, że można zakupić wersję cyfrową, ok, tyle, że, np. na Steam GTAV to koszt
60 Euro, czyli ok. 240 zł, więc wersja pudełkowa nadal jest tańsza


Nie musisz kupować cyfrowej wersji na Steam. Z tego co się orientuję można nabyć też sam klucz do Rockstar Social Club (zawsze te 10zł taniej niż z tymi "strasznymi" płytami).

Dnia 09.04.2015 o 15:10, lis_23 napisał:

Mimo to, kupując taką zawartość digital nie czuję
się jak właściciel gry, bardziej jak ... pirat? Wolę mieć po prostu pudełko na półce
jako namacalny dowód zakupu.


Wybacz ale czytałem dzisiaj pełno Twoich postów i Cię dalej nie rozumiem- to w końcu te płyty to "zuo" dla Ciebie, czy nie? Jeśli wolisz mieć pudełko to ciesz się z tych 7 płyt, bo dzięki temu opakowanie będzie okazalsze. Mi to nie przeszkadza, bo nie mam w planach reinstalować GTA co dwa dni, a też palce mam sprawne i umiem otwierać napęd.

PS. A i nikt nigdy nie zdecyduje się na wydawanie BD i DVD, bo skąd sklep ma wiedzieć ile sprowadzić płyt DVD, a ile Blu-ray? No chyba, że R* zrobiłby tak, że kto chce mieć na jednej płytce musi dzwonić do nich i oni zrobią mu taką specjalnie tylko dla niego, z grawerunkiem i za cenę fajnego auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 15:56, Radekl2 napisał:


Nie musisz kupować cyfrowej wersji na Steam. Z tego co się orientuję można nabyć też
sam klucz do Rockstar Social Club (zawsze te 10zł taniej niż z tymi "strasznymi" płytami).

Ale mi te płyty nie przeszkadzają, śmieszą mnie tylko Ci, którzy piszą, że nie mają już napędu optycznego i dla jednej gry muszą pożyczać napęd DVD od sąsiada ;)

Dnia 09.04.2015 o 15:56, Radekl2 napisał:


Wybacz ale czytałem dzisiaj pełno Twoich postów i Cię dalej nie rozumiem- to w końcu
te płyty to "zuo" dla Ciebie, czy nie? Jeśli wolisz mieć pudełko to ciesz się z tych
7 płyt, bo dzięki temu opakowanie będzie okazalsze. Mi to nie przeszkadza, bo nie mam
w planach reinstalować GTA co dwa dni, a też palce mam sprawne i umiem otwierać napęd.


Nie, nie przeszkadza mi, jak już wyżej pisałem, ale wolałbym 1-2BD zamiast 5-7DVD - dla czystej wygody.
Skoro na konsolach udało się przejść z DVD na BD to i na PC by się udało. No, dobra, konsole mają tę przewagę, że już posiadają napęd BD, a PC towcy musieli by je zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że większość piszących o lenistwie nie rozumie o czym mówią inni (może i ja nie rozumiem?) bo obstawiałbym, że chodzi o wygodę. Jeśli siedzisz przy komputerze podczas instalacji to jasne nie ma żadnego problemu w "żonglowaniu" płytkami ale jeśli chcesz odejść od PC i zająć się czymś innym to już lekkie nieporozumienie. Na moim przykładzie SC: Blacklist- 3 płytki DVD i co chwila musiałem biegać kuchnia- pokój- kuchnia- pokój żeby spr. czy już mogę wymienić płytkę a tak wsadzam jedną i po problemie. Odtwarzacz Blu-ray, nagrywarka CD/DVD z przesyłką (nie pamiętam dokładnie, to było z jakieś 4 lata temu) kosztował max 160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 16:08, lis_23 napisał:

Skoro na konsolach udało się przejść z DVD na BD to i na PC by się udało. No, dobra,
konsole mają tę przewagę, ze już posiadają napęd BD, a PC towcy musieli by je zakupić.


No to jest moim zdaniem bardziej złożony problem. Najważniejsze jest to, że PC składa człowiek, który może wybrać różne podzespoły, a w konsoli to możesz sobie tylko wybrać jaki chcesz kolor, ewentualnie większą/mniejszą pojemność dysku. Decyzję, żeby przejść na BD musiał podjąć tylko Microsoft i Sony (czyli maks. kilkanaście osób), a żeby to samo zrobić w PC to musiałoby się zgodzić kilka mld ludzi :) Chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której sklep odmawia Ci sprzedaży napędu DVD, bo nie można. To nie jest takie łatwe, ale też nie ma co się kłócić, bo jest bardzo mała szansa, żebyśmy mieli coś do gadania na temat wiodącego sposobu zapisu danych w Świecie :D
A ludzie płaczący o te napędy są faktycznie śmieszni, nie rozumiem co to za moda chwalić się tym, że zaoszczędziłem 20zł na napędzie, a teraz muszę płakać na forach jaki to R* zły, że zrobił grę zajmującą 60GB :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować