Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - gra zostanie wydana na 7 płytach

81 postów w tym temacie

LOL dosłownie dziś rano zastanawiałem się ile płyt będą potrzebować żeby się zmieścić ale nie myślałem że aż tylu. Stanowczo wolał bym wersję na Blu-ray. Mam nadzieje że nie okaże się że za pół roku wydadzą kolejną wersję tym razem na nowym nośniku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być dla mnie problem, bo... dokładnie tydzień temu siadł mi napęd, a przy moim łączu 830 kb/s na ściągniecie się 65 GB będę musiał troszkę poczekać, a sam nigdy nie należałem do osób cierpliwych. :D Cóż, trzeba będzie poświęcić te kilkadziesiąt złociszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I o co ten ból [m], bardzo przepraszam?Tym powodem jest, że trzeba grę zainstalować z 7 płyt?!Żałosne też jest zachowanie konsula w tym temacie jak i moderatora(z resztą moderacja tu już od dawna nie istnieje), którzy jeszcze tylko podkręcili tą wojenkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie, nie przeszkadza mi, jak już wyżej pisałem, ale wolałbym 1-2BD zamiast 5-7DVD - dla

Dnia 09.04.2015 o 16:08, lis_23 napisał:

czystej wygody.



^^ Otóż to. Owszem da się to przeżyć i nie jest to aż tak wielki problem, ale jednak osobiście mnie trochę wpieniało żonglowanie dyskami podczas instalacji Maxa Payne 3 albo Dragon Age: Inkwizycja (w wypadku PC są to 4 płyty DVD). Tutaj będzie siedem, no to już będzie śmiechowo :)

Dziwię się tylko, że niektórzy aż tak "nie widzą problemu" byleby tylko nie napisać, że na PC powszechnie używa się mocno przestarzałej technologii, normalnie przez gardło to nie przejdzie - lepiej zaklinać rzeczywistość :)

Wspominanie starych gier. Jasne to może nakreślę kontekst, żeby było jasne dlaczego wtedy to było normalne, a teraz wzbudza uśmiech politowania :). Sam grałem w Phantasmagorię - gra była na siedmiu płytach CD. Był rok 1995. 20 lat temu. Pamiętam dokładnie, bo na gwiazdkę tego roku dostaliśmy (ja i siostra) pierwszego peceta. Dysk w tym komputerze miał pojemność 600 MB. Płyta CD miała 650 MB - żonglerka nie była więc żadnym problemem, nie mogła być. Czasy były takie, że dysk CD w stosunku do "twardziela" miał większą pojemność. Taka a nie inna była technologia.

To co 20 lat temu było normalne, dziś wraca jako farsa :). Szybkie kompy, topowe grzały, "twardziele", w których dyski liczone są w terabajtach. Napędy BR, śmiesznie tanie... tylko nikt ich nie kupuje. Za to w tym samym kompie napęd DVD i siedem płyt czekających na instalację ;-)

I żeby było jasne - nie winie graczy, nie winie PC, jeśli już kogoś mam winić to tylko i wyłącznie wydawców, którzy po prostu powinni wymusić postęp. Skoro nie ma gier na BR na PC, to się nie dziwię, że nikt takich napędów nie kupuje.

> Skoro na konsolach udało się przejść z DVD na BD to i na PC by się udało. No, dobra,

Dnia 09.04.2015 o 16:08, lis_23 napisał:

konsole mają tę przewagę, że już posiadają napęd BD, a PC towcy musieli by je zakupić.



^^ Oczywiście, że to się stanie wkrótce i gracze komputerowi też w końcu wkroczą w XXI wiek ;-). Odejście do lamusa X360 i PS3 spowoduje wzrost objętości gier, będą potrzebne większe nośniki. Na konsolach nie ma tu "wąskich gardeł" - BR już jest, zresztą i tak wszystko laduje na dysku.

PC ? W którymś momencie koszt wytłoczenia jednej płyty BR będzie dla wydawcy mniejszy niż wytłoczenia 10-15 krążków DVD ;-). I tu już nie będzie przebacz. Przy czym obstawiam, że tutaj rozwój może pójść w dwóch różnych kierunkach (skoro grę i tak trzeba "przyspawać" do stem czy innego DRMu) - albo "tradycjonaliści" znajdą w końcu w pudelku płytę BR, albo w tym pudełku znajdą kod na pobranie gry z serwera. Ten drugi przypadek też nie jest jakoś specjalnie tragiczny, choć tutaj akurat po pupie dostaną ludzie mający kiepski net/limity na pobrane GB.
Tak czy siak - DVD nawet na PC odejdzie w końcu do lamusa ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2015 o 17:13, Lordpilot napisał:


^^ Oczywiście, że to się stanie wkrótce i gracze komputerowi też w końcu wkroczą w XXI
wiek ;-). Odejście do lamusa X360 i PS3 spowoduje wzrost objętości gier, będą potrzebne
większe nośniki. Na konsolach nie ma tu "wąskich gardeł" - BR już jest, zresztą i tak
wszystko laduje na dysku.

PC ? W którymś momencie koszt wytłoczenia jednej płyty BR będzie dla wydawcy mniejszy
niż wytłoczenia 10-15 krążków DVD ;-). I tu już nie będzie przebacz. Przy czym obstawiam,
że tutaj rozwój może pójść w dwóch różnych kierunkach (skoro grę i tak trzeba "przyspawać"
do stem czy innego DRMu) - albo "tradycjonaliści" znajdą w końcu w pudelku płytę BR,
albo w tym pudełku znajdą kod na pobranie gry z serwera. Ten drugi przypadek też nie
jest jakoś specjalnie tragiczny, choć tutaj akurat po pupie dostaną ludzie mający kiepski
net/limity na pobrane GB.
Tak czy siak - DVD nawet na PC odejdzie w końcu do lamusa ;-).

Myślę, że jednak jeszcze trochę poczekają na premierę BDUHD - jednak wtedy konsole będą miały już to wąskie gardło, a na PC będzie można zakupić napęd BDUHD i zamiast dwóch płyt BD 50GB ładować jedną płytę BDUHD o pojemności 100GB. I nie chodzi już o sam obraz w Ultra HD, tylko o sama pojemność takiej płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to płytki tylko przy instalacji będą potrzebne i później tylko na półce będzie kolekcja się prezentowała ;) a swoją drogą ostatnio mój rekord to przy Colinie 2005 było 5 płyt CDR :) historia lubi się powtarzać tym razem z większą siłą 7 płyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Mnie osobiście nie interesuje
> > napęd BR i z pewnością nie chciałbym kupować go tylko dla tej jednej jedynej gry,
> skoro
> > wszystkie inne mieszczą się na góra 2-3 płytach DVD.
>
> " Wolfenstein New Order " - 4DVD
> " Śródziemie Cień Mordoru " - 5DVD
> " GTA v " - 7DVD
>
> a będzie coraz więcej.
Skoro gta iv było na dwóch płytach,a gta 5 na 7, to wychodzi ze gta VI będzie na 18 plytach dvd. Nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Większa wygoda (i nie mam tu tylko na myśli napędu) to nie jest iluzoryczna przewaga.
>
> > To jest czynnik decydujący o wyborze konsoli.
>
> Gwarantuję Ci, że statystycznie więcej czasu spędzisz wkładając płytkę do napędu konsoli
> za każdym razem, gdy zechcesz zagrać, niż osoba instalująca GTA V ten jeden raz (gdyż
> później tych 7 CD w ogóle nie będzie musiała oglądać)... Osoby decydujące się na wersję
> cyfrową w ogóle żadnych płytek nie zobaczą na oczy.
Napisałem że nie mam na myśli tylko napęd. Wiele innych czynników przemawia na korzyść większej wygody w przypadku konsol: brak wymagań sprzętowych, pad, kanapa i duży ekran. I nie podawaj mi argumentu o podłączeniu pc pod tv, bo to już nie jest wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:58, Principes napisał:

Gwarantuję Ci, że statystycznie więcej czasu spędzisz wkładając płytkę do napędu konsoli
za każdym razem, gdy zechcesz zagrać, niż osoba instalująca GTA V ten jeden raz (gdyż
później tych 7 CD w ogóle nie będzie musiała oglądać)... Osoby decydujące się na wersję
cyfrową w ogóle żadnych płytek nie zobaczą na oczy.


a wiesz, że na konsolach też jest cyfrowa dystrybucja? :p

Co do newsa - ja już się tak przyzwyczaiłem do Steama czy GoGa, że zapomniałem, że gry na płytach jeszcze wydają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 16:48, Kajmal napisał:

Żałosne też jest zachowanie konsula w tym temacie jak i moderatora(z resztą
moderacja tu już od dawna nie istnieje), którzy jeszcze tylko podkręcili tą wojenkę...


Oficjalnie rezygnuję z funkcji Moderatora gram.pl, jeżeli wskażesz mi fragment postu któregokolwiek z Konsulów lub Moderatorów, który podkręca wojenkę. Specjalnie dla Ciebie zebrałem odpowiednie linki. Szczególnie interesuje mnie oskarżenie Muradina o podkręcanie atmosfery w temacie.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100086&pid=8
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100086&pid=20
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100086&pid=28
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=100086&pid=40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz od gry jest przypisywany do konta Social Club więc pewnie będzie można pobrać grę z Warehouse, czy jak to się nazywa u Rockstara. Stare "filmowe" przygodówki też miały sporo płyt, tyko CD, np. X-files.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 17:13, Lordpilot napisał:

To co 20 lat temu było normalne, dziś wraca jako farsa :). Szybkie kompy, topowe grzały,
"twardziele", w których dyski liczone są w terabajtach. Napędy BR, śmiesznie tanie...
tylko nikt ich nie kupuje. Za to w tym samym kompie napęd DVD i siedem płyt czekających
na instalację ;-)

Tyle, że DVD to taki ukłon dla ostatnich niedobitków nie kupujących gier w cyfrowej dystrybucji. Napędy optyczne są mniej więcej na tym samym etapie co stacje dyskietek parę lat temu. Coraz mniej komputerów ma odtwarzacze.

Dnia 09.04.2015 o 17:13, Lordpilot napisał:

I żeby było jasne - nie winie graczy, nie winie PC, jeśli już kogoś mam winić to tylko
i wyłącznie wydawców, którzy po prostu powinni wymusić postęp. Skoro nie ma gier na BR
na PC, to się nie dziwię, że nikt takich napędów nie kupuje.

Tyle, że to nie jest postęp. Wyniki sprzedaży pokazują, że rynek DVD i BR przegrywa z cyfrą nie tylko w grach ale też w filmach. To samo zresztą się dzieje z książkami. U nas dzieje się to trochę wolniej niż w USA albo "starej" Unii, ale mimo wszystko zmiany te też już widać.

Dnia 09.04.2015 o 17:13, Lordpilot napisał:

(...) - albo "tradycjonaliści" znajdą w końcu w pudelku płytę BR,
albo w tym pudełku znajdą kod na pobranie gry z serwera. Ten drugi przypadek też nie
jest jakoś specjalnie tragiczny, choć tutaj akurat po pupie dostaną ludzie mający kiepski
net/limity na pobrane GB.

Jest jeszcze trzecia opcja. Zero pudełek tylko cyfra. "Tradycjonaliści" będą kupować gry w Biedronce tak jak się kupuje doładowania dla komórek. Kod dostaniesz na wydruku z kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 16:48, Kajmal napisał:

I o co ten ból ****, bardzo przepraszam?Tym powodem jest, że trzeba grę zainstalować
z 7 płyt?!Żałosne też jest zachowanie konsula w tym temacie jak i moderatora(z resztą
moderacja tu już od dawna nie istnieje), którzy jeszcze tylko podkręcili tą wojenkę...


Tym, że napisałem "#PCMasterRace"?

Jakoś nie widzę tego jako podkręcanie czegokolwiek, tym bardziej że sam jestem użytkownikiem kilku platform do grania i uważam, że każda z nich spełnia swoje zadanie. Chodziło mi bardziej o to, że jeśli miałoby się do wyboru żonglerkę płytami a zainstalowanie wszystkiego z jednej to z pewnością wybrałbym jeden krążek. Poza tym daje to taką korzyść, że jeśli nie daj Boże któryś z nich ulegnie zniszczeniu gra w całości jest już do wywalenia, więc i pecety powinny iść z duchem czasu nie tylko w kwestii hardware typu grafika czy procesory, ale także takich drobnostek jak zwykły napęd Bluray.

Dlatego też wolałbym jeśli już instalacja z płyt to tak jak ma to miejsce na Steam - część instaluję, drugą dociągam. Mniejsze koszty produkcji nośników, mniej problemu w przypadku ich uszkodzenia - bo mamy możliwość ściągnięcia wersji cyfrowej.

Poza tym mam prośbę - jeśli już starasz się wskazywać kogoś "karygodne zachowanie" to staraj się w swoich wypowiedział sam zachowywać podstawy kultury i nie używaj słów powszechnie uznawanych za wulgarne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 09:31, logray napisał:

Jest jeszcze trzecia opcja. Zero pudełek tylko cyfra. "Tradycjonaliści" będą kupować
gry w Biedronce tak jak się kupuje doładowania dla komórek. Kod dostaniesz na wydruku
z kasy.


Do tego nie dojdzie, gdyż większość gier sprzedaje się na konsole i to w pudełkach i na płycie, więc nikt nie zrezygnuje z tego rodzaju dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 12:16, lis_23 napisał:

Do tego nie dojdzie, gdyż większość gier sprzedaje się na konsole i to w pudełkach i
na płycie, więc nikt nie zrezygnuje z tego rodzaju dystrybucji.

Na PC już nawet AAA rezygnują z pudełek. Dlaczego zakładasz, że nigdy tak się nie stanie z grami na konsole MS/Sony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam komentarze i naprawdę jestem w 100% pewien, że zatrzymałem się w latach 90 ubiegłego roku. Raz używam telefonu tylko do smsowania i dzwonienia, dwa nie jestem w stanie wyobrazić sobie komputer bez żadnego czytnika DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować