Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC - gra zostanie wydana na 7 płytach

81 postów w tym temacie

Ale jaja. :D Mogliby chociaż zrobić dwie wersje, Blu ray i DVD, bo przykro siedzieć cały czas podczas instalacji i płytkami żonglować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem? Płyty na pewno będzie się zmieniać tylko podczas instalacji. Więc nie wiem dlaczego tak wielu się denerwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Konsolowe wieśniaki zachwycają się iluzoryczną przewagą w postaci napędu BD. You
> made
> > my day.
> Niewiele sobie robisz z degradów, więc tym razem odpoczniesz sobie na dwa tygodnie. BAN
> za prowokację, obrażanie i recydywę.
Naprawdę? On tylko wyjaśnił swój zachwyt nad ilością płyt do napedu które trzeba włożyć. Boże Moderatorzy na tej stronie nie istnieją.
PS: Jak usunąć konto na tej stronie, z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wasze komentarze to aż strach mnie bierze jak bardzo lenistwo u ludzi poszło do przodu wraz z postępem technologicznym... Niedługo bedziecie marudzić jesli bedzie trzeba otworzyć lodówkę i samemu sobie zrobić żarcie ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:40, Osiol napisał:

Nie rozumiem w czym problem? Płyty na pewno będzie się zmieniać tylko podczas instalacji.
Więc nie wiem dlaczego tak wielu się denerwuje?


Bo instalacje potrafią trwać niesamowicie długo. Nie pamiętam, ile dokładnie czekałem na Wiedźmina 2, ale długo. A płyty były tylko dwie. GTA V ma 3,5 raza więcej płyt, to i pewnie 3,5 razy dłuższa instalacja. Cały ten czas musisz siedzieć w pobliżu kompa żeby zmieniać płytki, a samego kompa pewnie za bardzo nie poużywasz, bo dysk cały czas ostro pracuje i wszystko będzie Ci się zacinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:26, kartofle napisał:

Większa wygoda (i nie mam tu tylko na myśli napędu) to nie jest iluzoryczna przewaga.
To jest czynnik decydujący o wyborze konsoli.


Gwarantuję Ci, że statystycznie więcej czasu spędzisz wkładając płytkę do napędu konsoli za każdym razem, gdy zechcesz zagrać, niż osoba instalująca GTA V ten jeden raz (gdyż później tych 7 CD w ogóle nie będzie musiała oglądać)... Osoby decydujące się na wersję cyfrową w ogóle żadnych płytek nie zobaczą na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:55, Feallan napisał:

Cały ten czas musisz siedzieć w pobliżu kompa żeby
zmieniać płytki, a samego kompa pewnie za bardzo nie poużywasz, bo dysk cały czas ostro
pracuje i wszystko będzie Ci się zacinać.

Ja tam zawsze minimalizuję instalację i szperam sobie po internecie. Wiadomo, że nie odpalam wtedy after effecta, ale samo przeglądanie stron wiele od komputera nie wymaga. A z samymi instalacjami jest różnie. Pamiętam, że taki Assassin''s Creed IV albo Far Cry 4 instalowały się w miarę szybko, ale Driver: San Francisco już znacznie dłużej.

Jeśli żonglerka będzie ograniczała się tylko do instalacji, jest mi to właściwie obojętne. Raz zainstalowane GTA i tak spędzi na dysku kilkanaście miesięcy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Gry będą już tylko rosły

Dla mnie to wcale nie jest dobry znak, większość produkcji AAA z ostatnich lat była mocno przeciętna, dużo większe zainteresowanie wzbudziły u mnie gry z typu Indie. Oczywiście każdy ma inny gust i upodobania, ale jak dla mnie najbardziej grywalne tytuły zmieściłyby się na płycie CD i można je odpalić na przeciętnym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 11:55, Feallan napisał:

Bo instalacje potrafią trwać niesamowicie długo...


I tak szybciej niż miałbym ściągnąć całe 65GB na dysk ze Steam. Z moją prędkością to pewnie 2 dni bym pobierał, gdzie też musiałbym śledzić kompa czy nie urwano mi Internetu (zdarza się przez moje WiFi od Neo), czy nie przerwało pobierania itp. A tak pewnie góra 30 minut i będzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to, że od ładnych pięciu lat nie mam napędu w PC w ogóle, wcale mnie to nie dziwi - przynajmniej pudełko będzie ciężkie, co pewnie niektórych utwierdzi w przekonaniu, że dobrze zainwestowali pieniądze.

Tak na marginesie GTA będzie wymagało podwójnej autoryzacji na steam / R*C? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi gracze żonlgują płytami przy instalacji, Bluray jest dla konsolowych każuali.

A serio to dość kuriozalna sytuacja w dzisiejszych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 12:17, Osiol napisał:

A tak pewnie góra 30 minut i będzie po wszystkim.


Żebyś się nie zdziwił. Zarezerwuj lepiej 30 minut na płytę. xD

@Rick

>Ja tam zawsze minimalizuję instalację i szperam sobie po internecie. Wiadomo, że nie odpalam wtedy after effecta, ale samo przeglądanie stron wiele od komputera nie wymaga.

A ja mam jakiś kiepski dysk i zawsze strasznie mieli przy instalacji, nawet przeglądarka się zacina. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się burzycie o 7 płyt DVD a jeśli porównać to do kilku godzin ściągania 60GB danych to naprawdę nie jest to przeszkoda. Samo Rockstar powiedziało że premiera była przesuwana aby dopracować optymalizację silnika, tak aby gra działała na jak największej ilości pecetów. A zdecydowana większość pecetów nie posiada napędu Blu-ray.
Nie jestem zwolennikiem płyt, bo wiadomo że zwiększają one cenę końcową produktu nawet o te kilka złotych, ale głupotą dla mnie jest że narzekacie na te płyty, podczas kiedy instalacja z nich zajmie ułamek tego co ściąganie gry z internetu. W dodatku jeśli gra aktywuje się na RGSC to na pewno umożliwia download mimo wydania pudełkowego.

Viva la dystrybucja cyfrowa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 12:38, QbA-No1 napisał:

Tak się burzycie o 7 płyt DVD a jeśli porównać to do kilku godzin ściągania 60GB danych
to naprawdę nie jest to przeszkoda. Samo Rockstar powiedziało że premiera była przesuwana
aby dopracować optymalizację silnika, tak aby gra działała na jak największej ilości
pecetów. A zdecydowana większość pecetów nie posiada napędu Blu-ray.
Nie jestem zwolennikiem płyt, bo wiadomo że zwiększają one cenę końcową produktu nawet
o te kilka złotych, ale głupotą dla mnie jest że narzekacie na te płyty, podczas kiedy
instalacja z nich zajmie ułamek tego co ściąganie gry z internetu. W dodatku jeśli gra
aktywuje się na RGSC to na pewno umożliwia download mimo wydania pudełkowego.

Viva la dystrybucja cyfrowa! :D

A Steam ma się rozumieć, to w ogóle wydawcę nic nie kosztuje, bo Gabe nie jest gruby od jedzenia, tylko ma brzuch spuchnięty z niedożywienia, on wszystko oddaje biednym wydawcom, żeby ci nie musieli tłoczyć płyt za 2 centy sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boli was instalacja, która trwa pół godziny to może dajcie sobie spokój z grami na PC. Odpalenie instalacji i zrobienie sobie kawy lub szperanie w internecie jest dobrym pomysłem w czasie pracy instalatora. Niekiedy trzeba się poświęcić dla komfortu i wysokiej jakości rozgrywki. Konsolowcy nie mają takiego komfortu. Alternatywą może być b.szybki internet. Osobiście z tym nie będę miał problemu po 60 GB to jest nic. Gorzej z serwerami steama, które będą pprzeciążone w czasie premiery i trochę po niej.

Fajne płytki :) Wszystko będzie ładnie wyglądać na półce. Napędy BD to przyszłość, ale PC kojarzy się z DVD, wiec pewnie dlatego znów mamy na nich GTA V. Po drugie napędy BD są o wiele droższe od DVD a raczej mało kto wyda kolejne 200 czy 300 zł na napęd. Po trzecie nie są one za bardzo popularne, wiec pewnie dlatego gra nie jest wydana na płytach BD. Rockstar obawiał się pewnie, że był by problem z ich dystrybucja, wiec wybrał sprawdzony sposób. Do BD trzeba przystosowania. Tak samo jak to było z CD i DVD. Jak producenci będą się przestawiać na właśnie taki rodzaj dystrybucji gier to i producenci sprzętu zejdą z cenami a to zaowocuje popyt na takie napędy a napędy DVD odejdą do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno zrezygnowałem z napędu płytek... :) TYLKO STEAM!!! Więc dla mnie to nie problem, ale przyznajcie śmiesznie wygląda gra z 7 płytkami :D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz napisze to samo... Czekaliśmy tyle, żeby GTA zagościło na PCty i serio dla tylu ludzi otworzenie/włożenie płyty/poczekanie ~10min/wyjęcie płyty/włożenie kolejnej z wyższym numerkiem/.../zakończenie instalacji to taki wielki problem? Nie zdziwiłbym się, gdyby 98% narzekających na to wydanie kupiło cyfrową wersję gry. Więc co wam do tego? Jest wybór? Jest. Wciska wam ktoś na siłę te płytki? Nie wydaje mi się.
Jak się cieszę, że po moim ostatnim poście kilka osób wyraziło podobną opinię, bo już myślałem, że to społeczeństwo jest stracone i instalacja GTA V to dla wszystkich zbyt wielki wysiłek fizyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wierzę, że rozpętała się taka afera o to, że podczas instalacji (przyjmijmy, że raz na rok) trzeba będzie zmienić płytę całe 6 razy (a jeżeli tytuł, podobnie jak GTA IV, będzie wymagał ponownego włożenia pierwszej płyty, to całe 7 razy) xD

Hurr, mój napęd nie miał w sobie tylu płyt od 1939, durr, cały komputer niezdatny do pracy przez 3,5 godziny, bo 7 płyt razy 30 minut xD

20150409131857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować