Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fatality w wykonaniu Cassie Cage jest krwawe, ale... przezabawne!

17 postów w tym temacie

No to mam niezłą zagwozdkę, czy najlepsze Fatality w nowym MK ma Johnny Cage ("Here''s Johnny!"), czy może jego córeczka (choć z drugiej strony jej Fatality z gumą do żucia jest bardzo, bardzo słabe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba biorę grę od konkurencji, liczyłem na to że pogram sobie już w piątek(znajomi zachwalali że z gram.pl mieli gry już na kilka dni przed premierą), w takim razie jestem zmuszony wziąć grę od konkurencji (219zł w cenę wliczony kurier).
No nic, wytrzymam już do tego wtorku i zaoszczędzę kasę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będę w przygniatającej mniejszości, gdy napiszę, że moim zdaniem ta scena jest makabryczna. Kpina z człowieczeństwa i człowieczej godności. To tylko gra, rozrywka? Cóż, w końcu dożyliśmy czasów, gdy tym argumentem można umotywować każde bestialstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 17:57, Paszczaczek napisał:

Zapewne będę w przygniatającej mniejszości, gdy napiszę, że moim zdaniem ta scena jest
makabryczna. Kpina z człowieczeństwa i człowieczej godności. To tylko gra, rozrywka?
Cóż, w końcu dożyliśmy czasów, gdy tym argumentem można umotywować każde bestialstwo.


Powiem tak: Ed Boon sam przyznał w jednym z wywiadów, że w Mortal Kombat X nie chcieli przekroczyć pewnej granicy w wypadku brutalności. I tak naprawdę ciężko jest się nie zgodzić, bo technika idzie do przodu. Pod względem graficznym także i widać, że Fatalities są owszem brutalne, ale one zawsze takie były - tylko graficzne odwzorowanie poszczególnych elementów i pomysły na ich wykonanie się zmieniają nieco.

Z resztą sam jestem takiego zdania, że jeśli komuś przeszkadza tego typu przedstawianie rzeczy w grach to ma wybór - po prostu może dany tytuł sobie odpuścić. W przypadku Mortal Kombat złożyłem preorder, bo jest to jedna z moich ulubionych serii bijatyk. Z kolei odpuszczę sobie Hatred, w którym gra sama z siebie opiera się na czymś zupełnie innym i to mnie nie przekonuje w żadnym stopniu. Wszystko zależy od nas samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 17:57, Paszczaczek napisał:

Zapewne będę w przygniatającej mniejszości, gdy napiszę, że moim zdaniem ta scena jest
makabryczna. Kpina z człowieczeństwa i człowieczej godności. To tylko gra, rozrywka?

[Wzruszony odpala MK4 by poobdzierać jakichś biedaków ze skóry]

Dnia 09.04.2015 o 17:57, Paszczaczek napisał:

Cóż, w końcu dożyliśmy czasów, gdy tym argumentem można umotywować każde bestialstwo.

Rozumiem, że kolega w ogóle nie tyka gier, gdzie się zabija, tylko wyprowadza simsy na spacer i układa pasjansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zapewne będę w przygniatającej mniejszości, gdy napiszę, że moim zdaniem ta scena
> jest
> > makabryczna. Kpina z człowieczeństwa i człowieczej godności. To tylko gra, rozrywka?
>
> [Wzruszony odpala MK4 by poobdzierać jakichś biedaków ze skóry]
> > Cóż, w końcu dożyliśmy czasów, gdy tym argumentem można umotywować każde bestialstwo.
>
> Rozumiem, że kolega w ogóle nie tyka gier, gdzie się zabija, tylko wyprowadza simsy na
> spacer i układa pasjansa?
>
Nie oceniam niczyich gustów. Brutalności we wszelakich grach jest mnóstwo, ale najnowsza odsłona Mortal Kombat przebija pod tym względem wszystko. Nie piszę już o fotorealistycznej grafice i wizualizacji obrażeń, ale o podejściu twórców tej "gry" do ludzkiej godności i szacunku dla ludzkiego ciała. Przerażające jest to, że jest mnóstwo ludzi, którym takie okrucieństwo się podoba. Przerażające jest to, że takie bestialstwo staje się - również dzięki grom - czymś normalnym i powszednim. Przerażające jest to, co będzie dalej, do czego posuną się twórcy gier, by zaszokować i przesunąć kolejną granicę makabry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 07:49, Paszczaczek napisał:

Nie oceniam niczyich gustów. Brutalności we wszelakich grach jest mnóstwo, ale najnowsza

Oczywiście, że nie, ty tylko ...właśnie poniżej oceniasz gusta i biadolisz "jak to świat nisko upadł" ;)
A to co tu widzisz to nawet nie jest ani The Best Of Mortal Kombat, ani nawet najbrutalniejsze ujęcie egzekucji w grach komputerowych, ot niezbyt obyty jesteś.

Dnia 10.04.2015 o 07:49, Paszczaczek napisał:

odsłona Mortal Kombat przebija pod tym względem wszystko. Nie piszę już o fotorealistycznej
grafice i wizualizacji obrażeń, ale o podejściu twórców tej "gry" do ludzkiej godności
i szacunku dla ludzkiego ciała. Przerażające jest to, że jest mnóstwo ludzi, którym takie

To-Tylko-Gra. Tekstury i polygony nie mają godności. Nie mają też ludzkiego ciała. Jak to jest dla ciebie upadek to odpal sobie pierwszy z brzegu slasher horror - zobaczymy jak zaśpiewasz.

Dnia 10.04.2015 o 07:49, Paszczaczek napisał:

okrucieństwo się podoba. Przerażające jest to, że takie bestialstwo staje się - również
dzięki grom - czymś normalnym i powszednim.

Pijesz do jakichś realnych wydarzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 10:58, Paszczaczek napisał:

Stwierdzam po prostu fakty. Jeżeli napisałem nieprawdę, napisz, w którym miejscu.

Stwierdzasz, że ci się nie podoba, na tym fakty się kończą.
A nie fatale nie są bardziej drastyczniejsze: gdzie im do skórowania twarzy czy tłuczenia na śmierć urwana końćzyną), ani to żadna "obraza godności". Mortal to przerysowana przemoc, w tym stylu nawet prucie flaka nijak się nie umywa do zwyczajnego rzezania gardziołka, pokazanego od cięcia po agonię, ze wszystkimi "subtelnościami".
Nawet zwykła scenka "wyklucia" burstera z Aliens vs. Predator 2 jest bardziej poruszająca niż "zabawa z mięsem" w MK. Po prostu: jesteś nadwrażliwy: co stawia pod znakiem zapytania sens twojego zainteresowania grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować