Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiemy, na jakim sprzęcie GTA V pójdzie w rozdzielczości 4K

49 postów w tym temacie

Wy chyba nie rozumiecie żartu w ty przekazie ;) Na 760 to nie zagra się w 4K nawet w gry z 2006 roku, dwie 980 w SLI nie pozwoliły na granie w 4K w ustawieniach ultra, które są o wiele niższe od ustawień wszystko w prawo. Macie reddita to sobie poczytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 20:00, Alekde napisał:

Wy chyba nie rozumiecie żartu w ty przekazie ;) Na 760 to nie zagra się w 4K nawet w
gry z 2006 roku, dwie 980 w SLI nie pozwoliły na granie w 4K w ustawieniach ultra, które
są o wiele niższe od ustawień wszystko w prawo. Macie reddita to sobie poczytajcie.


Mylisz serię katy GTX z GTS. Nie wspomnę o potworzę jakim jest GTX 980. Takie coś jak GTA V zje na śniadanie nawet w 4k. Druga sprawa, że po co komu 4k, jak trzeba by było mieć jeszcze odpowiedni wyświetlacz. A to traci się sens w granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff ja mam 19 1366x768 więc nie mam obaw :) Większy monitor mi nie potrzebny bo po pierwsze większy mi nie wejdzie a po drugie strasznie oczy bolą od tak dużego ekranu. Duże rozdzielczości i granie to dobre do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak poważnie - hmm czyli jedna 980tka w 4k tego tytułu teoretycznie nie uciągnie,
> aż korci mnie żeby to kiedyś przetestować, problem tylko w tym, że nie dysponuję na stanie
> monitorem 4k [standardowe full hd mi starcza].
Downsampling wkracza na ratunek. W przypadku nVidii to DSR wbudowane w GeForce Experience umożliwia testowanie do 4K jeśli posiada się monitor FullHD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2015 o 20:38, vegost napisał:

Mylisz serię katy GTX z GTS. Nie wspomnę o potworzę jakim jest GTX 980. Takie coś jak
GTA V zje na śniadanie nawet w 4k. Druga sprawa, że po co komu 4k, jak trzeba by było
mieć jeszcze odpowiedni wyświetlacz. A to traci się sens w granie.

Jak zwykle nie masz zielonego pojęcia o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa jasne, GTX 760 do 4K w grze z 2015 roku. Dobre żarty. Na ultra, 4k, bez AA to GTX 980 będzie miał w porywach 20-30 fps. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek tytuł, który ostatnio wyszedł by dojść do takich wniosków. Bez Sli/Crossfire nie ma sensu podchodzić do takich rozdzielczości, bo jest to na dzisiaj niewykonalne. Nawet takie potwory jak Titan X z jednym GPU klękają przy tak wysokiej rozdzielczości w nowych grach. Wejdzie na pclaba czy purepc i popatrzcie na jakiekolwiek wykresy.

Ja się w pełni spodziewam, że w GTA 5 na moim i7 4790k + R9 290 pogram na high w 1080p bez AA. Nawet przy takich ustawieniach wątpię bym miał stałe 60fps (stałe czyli takie, że jak włączę Vsync to nigdy nie zbije mi płynności, a nie przez większość czasu 35fps i od święta 60). Shadow of Mordor, AC Unity, Dragon Age wyleczyły mnie ze złudzeń - do nowych gier nawet GTX 980 często jest za słaby na 1080p, Ultra, Max AA.

Dlatego do Wiedźmina 3 najprawdopodobniej kupię drugiego R9 290 by zrobić Crossfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pff ja mam 19 1366x768 więc nie mam obaw :) Większy monitor mi nie potrzebny bo po pierwsze
> większy mi nie wejdzie a po drugie strasznie oczy bolą od tak dużego ekranu. Duże rozdzielczości
> i granie to dobre do konsoli.

Nie bola jesli nie kupujesz monitora w biedronce. Mowie z doswiadczenia jako, ze od lat siedze na 24" i nigdy mnie nie bolaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> gtx 760 2GB? To u mnie będzie na styk bo mam właśnie ten model :D

Żebyś się nie zdziwił ;) a raczej.. na pewno się zdziwisz ;) Widać że podane karty są dośc przekłamane jak ktoś wie jak sprawa sprzętu i 4k wygląda w rzeczywistości.

PS. Parę osób albo jedna gadała bzdury które nvidia wciska o skalowaniu 4k do full hd... skalowanie 4k do mneijszej rozdzielczośc to nie jest 4k ;P i nie ważne jaka jest technologia to nie jest 4k ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 10:33, czaczi87 napisał:


Ja się w pełni spodziewam, że w GTA 5 na moim i7 4790k + R9 290 pogram na high w 1080p
bez AA. Nawet przy takich ustawieniach wątpię bym miał stałe 60fps (stałe czyli takie,
że jak włączę Vsync to nigdy nie zbije mi płynności, a nie przez większość czasu 35fps
i od święta 60). Shadow of Mordor, AC Unity, Dragon Age wyleczyły mnie ze złudzeń - do
nowych gier nawet GTX 980 często jest za słaby na 1080p, Ultra, Max AA.

Sorry, ale ja nie wierzę, że do gry, która liczy sobie półtorej roku aby grać w 1080p w max ustawieniach potrzebne są dwa GTX 980 w SLI, jak to podaje Gool.
Mam ten tytuł na PS4 i tam też jest on wyświetlany w FHD, ponoć wersja PC niewiele różni się od wersji na " next geny ", więc w FHD powinien ją odpalić sprzęt podobny do tego, który siedzi w PS4.
W kwestii 4K się zgodzę, bo żadna pojedyncza karta nie pociągnie żadnego tytułu w tej rozdzielczości, ale z SLI do 1080p to musi być jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 11:05, Kafar napisał:

PS. Parę osób albo jedna gadała bzdury które nvidia wciska o skalowaniu 4k do full hd...
skalowanie 4k do mneijszej rozdzielczośc to nie jest 4k ;P i nie ważne jaka jest technologia
to nie jest 4k ;D

Ale ma dokładnie takie same wymagania jak 4K, bo obraz w takiej rozdzielczości jest renderowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 10:33, czaczi87 napisał:

Taa jasne, GTX 760 do 4K w grze z 2015 roku. Dobre żarty. Na ultra, 4k, bez AA to GTX
980 będzie miał w porywach 20-30 fps. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek tytuł, który
ostatnio wyszedł by dojść do takich wniosków. Bez Sli/Crossfire nie ma sensu podchodzić
do takich rozdzielczości, bo jest to na dzisiaj niewykonalne. Nawet takie potwory jak
Titan X z jednym GPU klękają przy tak wysokiej rozdzielczości w nowych grach. Wejdzie
na pclaba czy purepc i popatrzcie na jakiekolwiek wykresy.


To ciekawe, bo dzisiaj czytałem recenzje i Titan X na THG i na ultra lub very high w 4k wyciągał średnio 40-50 klatek. R9 295X radził sobie jeszcze lepiej, GTX 980 średnio 30 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 12:34, fenr1r napisał:

>

To ciekawe, bo dzisiaj czytałem recenzje i Titan X na THG i na ultra lub very high w
4k wyciągał średnio 40-50 klatek. R9 295X radził sobie jeszcze lepiej, GTX 980 średnio
30 klatek.


A jak radzi sobie GTX 980 w 1080p ze wszystkim na ultra? Jest już jakiś test?
Zastanawiam się, czy w ogóle brać ten tytuł na PC i jak mocno będzie się on różnił graficznie od wersji na PS4. Najbardziej kusi mnie ten dwukrotnie większy zasięg widzenia / rysowania obiektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 12:39, lis_23 napisał:


A jak radzi sobie GTX 980 w 1080p ze wszystkim na ultra? Jest już jakiś test?


Testów jest sporo, więc możesz sobie poszperać w internecie. W większości gier nie powinno być problemów z utrzymaniem 60 klatek. Oczywiście jest wyjątek w postaci AC Unity, ale na temat tej gry już wiele zostało napisane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 12:39, lis_23 napisał:

Zastanawiam się, czy w ogóle brać ten tytuł na PC i jak mocno będzie się on różnił graficznie
od wersji na PS4. Najbardziej kusi mnie ten dwukrotnie większy zasięg widzenia / rysowania
obiektów.


Różnice będą ale kompletnie nie będą wpływać na przebieg rozgrywki. Tak samo jak róznice między PS3 i PS4 są a grało mi się DOKŁADNIE tak samo. Wiadomo lepsze tekstury i tyle, innych ulepszeń mimo iż były jak ruch pojazdów to w samej historii czy pod czas zadań nic nie zmieniało.

PS. Nie wierze aby jakakolwiek gra która fkatycznie jest w 4k a nie skalowana działała na jednej karcie graficznej. Chyba że mowa o jakiś kartach które dopiero mają wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować