Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiemy, na jakim sprzęcie GTA V pójdzie w rozdzielczości 4K

49 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2015 o 14:50, Kafar napisał:


Różnice będą ale kompletnie nie będą wpływać na przebieg rozgrywki. Tak samo jak róznice
między PS3 i PS4 są a grało mi się DOKŁADNIE tak samo. Wiadomo lepsze tekstury i tyle,
innych ulepszeń mimo iż były jak ruch pojazdów to w samej historii czy pod czas zadań
nic nie zmieniało.


Osobiście zależy mi na większym zasięgu widzenia / rysowania obiektów. Poza tym, różnice będą, chociażby V-Sync, czy AA, których na PS4 nie ma ( gdy zacząłem grać na PS4 to od razu w oczy rzuciły się owe braki, wystarczyło sobie popatrzeć na wentylator i jego poszarpane krawędzie ). Dochodzi jeszcze fakt, ze PC towy pad od X360 jest dla mnie wygodniejszy od tego z PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 14:50, Kafar napisał:

PS. Nie wierze aby jakakolwiek gra która fkatycznie jest w 4k a nie skalowana działała
na jednej karcie graficznej. Chyba że mowa o jakiś kartach które dopiero mają wejść.


Nie trzeba wierzyć, można sprawdzić benchmarki i samemu się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 15:56, fenr1r napisał:


> PS. Nie wierze aby jakakolwiek gra która fkatycznie jest w 4k a nie skalowana działała

> na jednej karcie graficznej. Chyba że mowa o jakiś kartach które dopiero mają wejść.


Nie trzeba wierzyć, można sprawdzić benchmarki i samemu się przekonać.


Tzn. ja tam nie będę sprawdzał. Ta gra mnie już totalnie wynudziła. Raz odgrzewany kotlet jeszcze zjem ale 2 to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 14:50, Kafar napisał:

PS. Nie wierze aby jakakolwiek gra która fkatycznie jest w 4k a nie skalowana działała
na jednej karcie graficznej.

Po pierwsze:
Downscaling z 4K na 1080p wymaga takiej samej mocy jak renderowanie natywne w 4K.
Dwa, są karty które odpalają gry w 4K, zarówno przez downscaling jak i natywnie. Wystarczy poszukać w Internecie.
http://www.eteknix.com/4k-gaming-showdown-amd-r9-290x-r9-280x-vs-nvidia-gtx-titan-gtx-780/5/ Aliens vs Predator
http://www.eteknix.com/4k-gaming-showdown-amd-r9-290x-r9-280x-vs-nvidia-gtx-titan-gtx-780/6/ Bioshock Infinite
http://www.eteknix.com/4k-gaming-showdown-amd-r9-290x-r9-280x-vs-nvidia-gtx-titan-gtx-780/11/ Tomb Raider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 16:53, Henrar napisał:


Żadna z tych gier nawet Tomb Raider nie ma otwartego świata. Więc co Ty tu wypisujesz. Widziałeś w ogóle GTA 5 ? Grałeś? Jak gdzieś napiszesz TAK to powtorz przed sobą swoje brednie i się zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2015 o 20:41, Kafar napisał:


Żadna z tych gier nawet Tomb Raider nie ma otwartego świata. Więc co Ty tu wypisujesz.
Widziałeś w ogóle GTA 5 ? Grałeś? Jak gdzieś napiszesz TAK to powtorz przed sobą swoje
brednie i się zastanów.


Wg artykułu GTA5 ma chodzić w 4k na pojedynczym GTX760 przy 30FPS, więc może skończ tę farsę. Do uzyskania 60 będzie trzeba mieć high-endowy układ SLI lub Crossfire. Czy gra pójdzie w 60 na pojedynczym Titan X albo GTX 980 dowiemy się po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 20:41, Kafar napisał:

Żadna z tych gier nawet Tomb Raider nie ma otwartego świata. Więc co Ty tu wypisujesz.
Widziałeś w ogóle GTA 5 ? Grałeś? Jak gdzieś napiszesz TAK to powtorz przed sobą swoje
brednie i się zastanów.

Grałem w niego i na PS3 i na PS4. To gra z poprzedniej generacji, co widać w minimalnych wymaganiach sprzętowych. Widziałem jak wygląda i jak najbardziej wiem, że w 4K na obecnych kartach pójdzie. W przypadku niektórych nie będą to detale ultra, ale jak najbardziej pójdą.

PS. Idąc twoją idiotyczną logiką, GTAV nie miałoby prawa działać na PS3 (bo to gra z otwartym światem!!!11one) a jak dobrze wiemy, działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko o 4K, 4K ... a ja chcę tylko odpalić grę na v, high w 1080p i nie przekroczyć 4GB VRAM ;)
4K to może za jakieś 5 lat, obecnie do tej rozdziałki, prócz monitora trzeba mieć co najmniej dwie karty graficzne w SLI, których pamięć VRAM się nie sumuje ( co ma zmienić DX12 ) ale problemem jest tu procesor. Co z tego, że taniej wyjdzie jeden Tinan X niż 2xGTX 980, skoro żaden procek tego nie pociągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować