Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Andrzej Pilipiuk "Oko Jelenia: Sowie zwierciadło" - recenzja książki

3 posty w tym temacie

No to się zdziwiłem. Nie jestem fanem polskich autorów, nie tylko fantasy, ale akurat seria Oko Jelenia bardzo przypadła mi do gustu. Nie spodziewałem się części siódmej, gdyż pamiętam wywiad z Pilipiukiem, który mówił, że miał pomysł na 7 książek, ale po chaosie twórczym i licznymi rozmowami z wydawcą i edytorami jakoś udało mu się zmieścić całą historię w 6 tomach i zamknąć wszystkie wątki. Tym bardziej zdziwiłem się, gdy zobaczyłem nieznany mi tytuł z tej serii i to jeszcze recenzja na gram.pl.
Co do samej recenzji, muszę przeprosić. Przeczytałem tylko wstęp i podsumowanie, żeby nie popsuć sobie przyjemności z czytania, bo kątem oka zerkałem już na mam nadzieję niewielkie spojlery. Pióro Pilipiuka nieraz potrafi być niesamowicie przewidywalne, a czasem pojawia się w historii coś zupełnie nieprzewidywalnego, dlatego też akurat w przypadku tej recenzji, przepraszam cię autorko, wolę dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie poprzednie części i muszę powiedzieć, że... nie polecam. Książki nudne, bohaterowie przez większość czasu nie robią praktycznie nic. Góruje tutaj główny bohater, który chyba spędził w tej sadze więcej czasu w różnych "więzieniach" niż protagonista "Skazanych na Shawshank".

Do tego czuć, że książki nie były pisana dla fabuły, bohaterów czy innych IMO bardzo istotnych rzeczy w literaturze. Te tytuły to zebrana wiedza autora o życiu w XVI wieku.

No i ileż razy można czytać, że bohater je wodnistą zupę(i podkreślam, uwaga - PODKREŚLAM, koniecznie trzeba napisać, że z kaszą, bo czytelnik za pierwszym razem nie zrozumie, że ziemniaków się w tamtych czasach nie uświadczyło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować