Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC – premiera już dziś! Co warto wiedzieć?

51 postów w tym temacie

Cholera jasna, jestem z niecierpliwiony bo muszę czekać na kuriera z (Fedex''u) na moje GTA. Troszkę wydaję mi się dziwne że kurier odebrał paczkę w Koszalinie o 9:40 (130 km od mojego miejsca zamieszkania) i tyle trwa jego przyjazd do mnie :/ Trudno pozostaje mi czekać. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i miłej zabawy ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A na konsoli to może co było? wszystko chodziło bez zgrzytu? było tak samo, tak wiece

Dnia 14.04.2015 o 14:52, Liptox napisał:

nie panikować.



Nie nie było tak samo. Miałem premierowo wersję na X360 (odłączonego od sieci - byłem świeżo po przeprowadzce).

Ponarzekałem trochę na przymusową instalację. Po czym wyjąłem z pudełka DVD nr 1 - instalacja ruszyła automatycznie, żadnych ekranów, żadnych "next" , żadnego klikania. Po około 15-20 minutach gra "poprosiła" o wrzucenie DVD nr 2 i się odpaliła. DVD nr 1 powędrował do pudełka już "na zawsze", DVD nr 2 pozostał w napędzie przez około miesiąc (aż skończyłem tryb single). Dodam też, że nie musiałem wklepywać żadnych kluczy i innych cudów, a grę na luzaku odsprzedałem kiedy zapowiedziano wersje na PC i Xone/PS4.

Wersja PC ? Właśnie się instaluje - płyta nr 7 w napędzie, zacząłem godzinę i piętnaście minut temu. Żonglerka dyskami jak za czasów króla Ćwieczka - trudno uwierzyć, że mamy 2015 rok :). Przed chwilą doczytałem, że R* nie uwzględnił polskich liter, a ja mam w nazwie windowsowego konta moje popularne nazwisko, w którym występuje "ó" :). Ponoć w takim wypadku launcher się wysypuje, trzeba czekać na fixa (można też kombinować z zakładaniem drugiego konta, ale to to nie o to chyba chodzi ?). No nic, tym będę martwił się później - jak już gra się zainstaluje i zassa się 5 GB patch, bez którego gry w ogóle nie uruchomię (w odróżnieniu od wersji konsolowych bezproblemowego startu offline nie przewidziano).

Dość niskie to standardy jeśli idzie o wygodę, ale pocieszam się, że optymalizacja ponoć dużo lepsza niż w wypadku IV. Chociaż tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba po prostu kupię pudełkową wersję na ps4 i nie będę się martwił tymi social

Zdecydowanie lepiej.

Konsole tez miały swoje problemy więc już nie ma co skakać że na PC są. Jednak na PC czeka większa zabawa ze sterownikami, ustawieniami, spadkami klatek itp. Czy wyglada to lepiej tak.. ale GTA 5 na nową generację i tak wygląda przeslicznie a na pewno mniej zabawy w konfigurację i na tą chwilę na pewno bardziej stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> U mnie również nie przyjechał jeszcze kurier, a "Przesyłka w samochodzie" znajduje się
> od 08:03 w Częstochowie, 25 km ode mnie.
Mam podobnie, chyba dopiero jutro doczekamy się naszych paczuszek ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > U mnie również nie przyjechał jeszcze kurier, a "Przesyłka w samochodzie" znajduje
> się
> > od 08:03 w Częstochowie, 25 km ode mnie.
> Mam podobnie, chyba dopiero jutro doczekamy się naszych paczuszek ;_;
Właśnie przed chwilą przyjechał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z usługi kurierskiej jestem zadowolony, kurier przywiózł paczkę w okolicy 12:30, a co do gry to mnie wnerwia aktualizacja 5GB z prędkością 200 kb/s przy łączy 25 mb/s i co chwile traci połączenie z serwerami... a to ponoć jeszcze nie koniec "przygód"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie z serwera Rockstar nie ma sensu, poszukajcie na internecie alternatywnych źródeł (Nie torrentów), jeden z polskich serwisów o gta 5 udostępnił i poradnik i dysk na cloudzie z plikami, żeby ściągnąć te 5gb(potem zostaje jeszcze 400mb autoryzacji, która leci dość szybko na Socialu). Nie wiem czy mogę wkleić link, więc poszukajcie sami w google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj że ludzie się rzucili na to, ze milion sprzedanych, heh. W San Andreas gralem i spoko ale juz np GTA 4 mi sie ekspresowo znudzil, ale po prostu nie bawi mnie jezdzenie czolgiem po miescie i niszczenie wszystkiego, co mnie bardzo rozbawilo jak wlasnie kolega tak spedzal czas, jezdzac czolgiem po miescie bez celu.. i mu sie podobalo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FedEx to masówka wśród kurierów niczym McDonald''s wśród fast foodów. Oni nie dbają o paczki, dlatego też nigdy nie korzystam z ich usług. Wolę "polskie" firmy przewozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja, czy w wersji PC jest możliwość przedefiniowania klawiszy? Ja gram na strzałkach:-) wsad nie wchodzi w grę. Będę wdzięczny za info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 17:50, Irascor napisał:

Pobieranie z serwera Rockstar nie ma sensu, poszukajcie na internecie alternatywnych
źródeł (Nie torrentów), jeden z polskich serwisów o gta 5 udostępnił i poradnik i dysk
na cloudzie z plikami, żeby ściągnąć te 5gb(potem zostaje jeszcze 400mb autoryzacji,
która leci dość szybko na Socialu). Nie wiem czy mogę wkleić link, więc poszukajcie sami
w google :)


Może jakaś podpowiedź, bo mnie już krew zalewa. Jak widać, nie było sensu wstawać rano i ganiać po sklepach w poszukiwaniu upragnionego pudełka za niecałe dwie paczki, skoro teraz miesiąc będzie trzeba czekać na ściągnięcie się aktualizacji. Jeszcze, żeby po zerwaniu połączenia, które trwa całe 20 sekund, launcher mógł się ponownie zalogować, to byłoby coś. Masakra. Podaj namiary, przynajmniej przybliżone na tego clouda lub stronkę, bo serwisów o GTA5 trochę narobiło się w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć ...
Pierwszy patch się pobrał. Drugi pobierał się dwukrotnie, za każdym razem po skończonym pobieraniu wyskakiwało coś takiego jak na fotce - i znowu pobieranie od nowa ...

20150414192840

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:12, speedy2f2f napisał:

> Pobieranie z serwera Rockstar nie ma sensu, poszukajcie na internecie alternatywnych

> źródeł (Nie torrentów), jeden z polskich serwisów o gta 5 udostępnił i poradnik
i dysk
> na cloudzie z plikami, żeby ściągnąć te 5gb(potem zostaje jeszcze 400mb autoryzacji,

> która leci dość szybko na Socialu). Nie wiem czy mogę wkleić link, więc poszukajcie
sami
> w google :)

Może jakaś podpowiedź, bo mnie już krew zalewa.



Zmień DNS na 74.82.42.42, jak to zrobić artykuł niżej

http://www.download.net.pl/jak-zmienic-serwer...ogle/n/2161/

U mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już rozwiązałem problem polskich znaków ale ściąganie i tak potrwa w tym tempie jeszcze jakieś 23h (można wyłączyć kompa czy jak wyłączę to będę musiał pobierać od nowa?) ;) Ogólnie to mi się nie spieszy jeszcze Pilarów nie miałem czasu skończyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować