Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA V na PC – premiera już dziś! Co warto wiedzieć?

51 postów w tym temacie

chłopaki mam takie pytanie...bo z tego co widze te 60 gb bedzie się wiecznie ściągało...a nie chce zostawiać kompa ciągle właczonego jak będe w pracy...czy mogę najzwyczajniej w świecie wyłaczyć kompa i dokończyć ściąganie następnego dnia od tego samego momentu? A jeśli tak to zanim wyłącze kompa, to mam zrobić pauze w instalatorze? Może ktoś mi to wyjaśnić ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam takie pytanie...bo z tego co widze te 60 gb bedzie się wiecznie ściągało...a nie chce zostawiać kompa ciągle właczonego jak będe w pracy...czy mogę najzwyczajniej w świecie wyłaczyć kompa i dokończyć ściąganie następnego dnia od tego samego momentu? A jeśli tak to zanim wyłącze kompa, to mam zrobić pauze w instalatorze? Może ktoś mi to wyjaśnić ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> chłopaki mam takie pytanie...bo z tego co widze te 60 gb bedzie się wiecznie ściągało...a
> nie chce zostawiać kompa ciągle właczonego jak będe w pracy...czy mogę najzwyczajniej
> w świecie wyłaczyć kompa i dokończyć ściąganie następnego dnia od tego samego momentu?
> A jeśli tak to zanim wyłącze kompa, to mam zrobić pauze w instalatorze? Może ktoś mi
> to wyjaśnić ...?

owszem możesz tak zrobić, ale ja bym Ci radził zostawić kompa, jak ja to robię idąc spać i będąc w szkole, bo pobieranie tego to katorga. Do GTA VI się nie doczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerosło mnie to...normalnie klimat jak przy GTA IV, gdzie też w dniu premiery rwałem włosy z głowy i piwo nawet nie wchodziło.....jak zwykle rockstar przerosła wersja na PC. Powinien z tego tytuły być jakiś bonus itp...wymiękam. od 17.00 instaluje i k...a tylko zrywa połączenie, a mam 60 MB...ech. To chyba zemsta żony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomaga zmiana DNS. Przez trzy godziny ściągało 500 mega i ciągle wieszało i restarty. Zmiana dns na stały na routerze np OpenDNS (wygooglać), reset routera i pędzi 1,5 mb na sekunde i rzadko zwalnia. To działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba wiedzieć? Że ludzie, którzy kupili grę w pudełku nie pograją do przyszłego tygodnia, a piraci nie mają żadnych problemów. GZ ROCKSTAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak wiele osób ma problemy. Ja sam chyba miałem szczęście, bo cała instalacja plus pobranie aktualizacji zajęło mi 4 godziny.
Warto się pomęczyć bo gra jest kapitalna mimo, że spędziłem przy niej na razie tylko kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po paru godzinnej rozgrywce :) Co do zmiany DNS''ów to chyba zbyt późno doczytałem. Ciekaw jestem czy innym podziała ten sposób. Ja osobiście ściągnąłem z torrenta zawartość folderu update/x64/dlcpacks . Pozwolę sobie i Wam udostępnić małą instrukcję, żebyśmy wszyscy mogli się odnaleźć w GTA Online jak najszybciej:)

"
Grę normalnie zainstalowałem z płyt. Patch, który zaczyna nam się pobierać dostępny jest również w wersjach pre-loadowych z Rockstar Warehouse - te z kolei dostępne są na torrentach (nie bójcie się, nie ma póki co i tak żadnych cracków, czy wirusów - zuplodowane są po prostu pre-loady jak i wersje pudełkowe).

Najpierw więc zatrzymujemy pobieranie przez Launcher Social Club i go wyłączamy. Odszukujemy torrenta, który posiada wybór folderów do pobrania. to czego dokładnie potrzebujemy to folder o nazwie "dlcpacks", którego ścieżka to "update -> x64 -> dlcpacks". Jego rozmiar to niecałe 7GB.

Na torrentach również może wystąpić problem z prędkością pobierania, jednakże i tak utrzymuje się ona w okolicach 100KB/s, więc przy "Rockstarowych" 10-50KB/s jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Po kilkunastu minutach pobieranie powinno przyspieszyć do o wiele wyższych prędkości, w zależności jakie łącze posiadamy. Moje to aktualnie 120Mb, więc pobierałem tego patcha z kilku różnych źródeł i zostawiłem po prostu tego, który ściągnął się najszybciej. W moim przypadku trwało to około 30-45 minut.

Następnie robimy kopię zapasową plików z folderu dlcpacks, gdzie zainstalowaliśmy GTA i podmieniamy z plikami, które pobraliśmy. Uruchamiamy ponownie Launcher i tu pojawił mi się zonk - bo wyskoczyło kolejne pobieranie 2.84GB, a powinna wyskoczyć ostatnia łatka o rozmiarze niecałych 400MB. I teraz:

Opcja 1. Jeżeli wyskoczy Wam od razu ta mała łatka (czyli mniej niż 400MB) - powinna pobrać się już o wiele szybciej, po czym sama się zainstaluje i odpali grę.

Opcja 2. Jeżeli wyskoczy pobieranie 2.84GB - znów je zatrzymujecie i zamykacie Launcher. Następnie wchodzicie do folderu gry, gdzie podmienialiśmy "dlcpacks". Wchodzimy dalej w folder o nazwie mpheist i tu oprócz pliku o rozmiarze 2.84GB o nazwie dlc.rpf powinien znajdować się jedno-kilobajtowy plik dlc.rpf.part - robimy jego kopię zapasową i go usuwamy.

Następnie po uruchomieniu Launchera powinna pobrać się łatka z wyżej opisanej opcji numer 1 i gra się odpali."

Osobiście zasysałem PRE-LOAD (pliki DLC tylko) z torrenta o nazwie "Grand Theft Auto V (2015) PC Pre-Load + DLCs" wielkość około 60GB w całości, ale powtarzam, że wystarczy pobrać zawartość update/x64/DLCPACKS (w środku siedem folderów się znajduje, o które nam chodzi). Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś mi powie co musze zrobic zeby muc zagrac w gta 5 offline
bo probuje i mi nie wychodzi za karzdym razem musze miec dostęp do internetu inaczej sie nie załączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

daniel8383 - dołączam się do pytania :) chce grać offline a wyskakuje mi że gta potrzebuje "aktywacji" a gdy podłączam neta to wszystko działa i mogę nawet go wyłączyć jak gram. Ale ja chce offline :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować