Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Interesująca fabuła głównym czynnikiem przemawiającym za zakupem gry

5 postów w tym temacie

Ponieważ gram tylko w kampanie, bardzo bardzo rzadko w co-op z córką, np. Portal, to właściwie mój procent zawiera się, czy też raczej dotyczy również największego procentu.
Czyli, dla mnie także najważniejszą przyczyną zakupu jest interesująca historia, wciągająca fabuła itp.
Natomiast co do kolejnych miejsc, to raczej nie do końca się wpasowuję.

Cena
Oczywiście, że nie kupię gry za każde pieniądze, ale np. premiery kosztują u nas raczej tyle samo lub niewiele się różnią ceną między sobą, więc w tym przypadku cena nie jest dla mnie wyznacznikiem.
Jeżeli chodzi o gry będące już jakiś czas na rynku, w które jeszcze nie grałem, to szukam dobrej ceny, ale nie decyduje ona ( tnz. jej wysokość ) o moim zakupie. Jak znajdę taniej to lepiej, ale jak nie znajdę a chcę grę kupić, to i tak ją kupię.

Opinie innych osób
Oczywiście, że czytam opinie innych osób/graczy, ale nie decydują one o tym czy daną grę kupię. Nie jest tak, że jak gra ma większość dobrych opinii, to muszę ją mieć. O wiele większy wpływ na moją decyzję mają filmiki przedstawiające rozgrywkę. Zobaczę kawałek rozgrywki np. na YouTube i mniej więcej wiem czego się mogę spodziewać.

Fakt, że produkt jest kontynuacją ulubionej serii gier
To, że gra jest kontynuacją ma znaczenie, ale tylko w jednym przypadku. Jeżeli pierwsza/poprzednia część była bardzo dobra, oczywiście według mnie i mojej subiektywnej oceny, to grę prawdopodobnie kupię. Jednak nie kupię gry tylko dlatego, że poprzednia część była świetna. Zawsze muszę rozważyć, czy np. zmiana zespołu, zmiana producenta, może "wyczerpanie materiału" czyli wypalenie zespołu po kilku częściach, brak pomysłów na kontynuację, lub całkowita zmiana miejsca/czasu gry, nie wpłynęły negatywnie na mój ulubiony tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej ankiecie nie tylko była mowa o "fabule". Ten najwiekszy odsetek dotyczył także "Premise", czyli de facto "o czym ta gra jest". Gra bez fabuły, ale z interesującym konceptem, mechaniką bądź artstylem też się w to wliczają. To nie tak, że tu tylko chodzi o fabułę.

Co do mnie, nie kupuję gry dopóki nie przeczytam recek na Steamie. Te najbardziej pomocne ostatnio bardzo dobrze pozwalają się zorientować, czy gra bedzie mi pasowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować