Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto V - recenzja wersji PC

33 postów w tym temacie

Ja pogralem w te gre pare godzin i nudzila mnie tak jak poprzednia czesc. Nie wiem jakos mnie te cale GTA nie kreci, dla mnie gry z otwartym swiatem to tylko rpg. Skoro nie mozna levelowac i ulepszac sprzetu to jaki sens ekploracji swiata? Nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mogę potwierdzić słowa o świetnej optymizacji, gra działa pięknie od samego początku. To już nie czwarta część, która cierpliwie czekała na kilka dużych update zanim można było w nią grać. Jest świetnie gra się świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 18:04, Cykada85 napisał:

Ja pogralem w te gre pare godzin i nudzila mnie tak jak poprzednia czesc. Nie wiem jakos
mnie te cale GTA nie kreci, dla mnie gry z otwartym swiatem to tylko rpg. Skoro nie mozna
levelowac i ulepszac sprzetu to jaki sens ekploracji swiata? Nudy.

Nie tyle chodzi o eksplorację świata, co korzystanie z jego otwartości i ogromu możliwości dla dobrej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie loadingi są dość szybkie, szczególnie w porównaniu do IV czy konsolowej wersji. Poza tym gra świetna jak wcześniej tylko jeszcze ładniejsza, no i 60 fpsów - świetna optymalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa! Godny następca Vice City. Po nudnych kolejnych częściach znowu mamy jeden wielki pastiż! Wydanie PC, poza problemami ze ściągnięciem, patchowaniem, nazwą kompa itd, wygląda przepięknie i jest zoptymalizowane świetnie! Jak dla mnie 10/10 za powyższe oraz kosmiczne dialogi, ogrom możliwości oraz dopracowanie i rozbudowanie jakiego nie uświadczymy w żadnej inne grze jaka kiedykolwiek powstała. Minus pokroju ''przydługiego ładowania'' nie obliguje do odjęcia całego jednego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaje mi się, że GTA IV było większym skokiem jakościowym niż obecne GTA V. Do tego razi w oczy fakt, że na dobrą sprawę miasto jest puste, mało jest ludzi i to niszczy klimat wielkiej metropolii. Już chyba WD pod tym względem wygrywał. A tak poza tym, to ogólnie jest bardzo dobrze, zresztą tak jest przy okazji każdej części GTA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu gadanina o klatkach na sekundę -__- Odpuście z tym nonsensem...

A tak poza tym początkiem, to recka bardzo porządna, przyznać muszę, że czuje się trochę zachęcony do GTA V, ale komputer mam trochę zbyt leciwy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W GTA tak jak w większości podobnych gier, gracza ogranicza tylko jego wyobraźnia, sam nie jestem fanem tej serii, jednak nie można być zupełnie ślepym na radość jaką zapewnia od czasu pierwszej odsłony. Dowal do tego tryb online i zabawę ze znajomymi i masz murowany pochłaniacz czasu.

Teraz większość gier na siłę ładuje elementy RPG, bo coś tam gracza trzyma - odblokowywanie, wbijanie poziomów - wszystko bez sensu ważne, że coś się w tle dzieje, bo wtedy nie czuje, że ''zmarnował czas'' - no jak? przecież znalazłem dwie nowe fiolki i mam zbroje +5!

Liczy się fun, a nie wszystkich bawi to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie GTA 4 znudzilo po kilku godzinach a w 5 się zagrywalem. Fabula w 5 jest bardzo oryginalna jak na gry GTApodobne i wciąga jak diabli. Wersji PC pewnie nie przetestuje, bo gram na PS3 ale nawet na starej konsoli gra jest śliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2015 o 23:31, Shinigami napisał:

W GTA tak jak w większości podobnych gier, gracza ogranicza tylko jego wyobraźnia, sam
nie jestem fanem tej serii, jednak nie można być zupełnie ślepym na radość jaką zapewnia
od czasu pierwszej odsłony. Dowal do tego tryb online i zabawę ze znajomymi i masz murowany
pochłaniacz czasu.


Zgodze sie ze gra ma barwne postacie i bogaty swiat ale mnie gry ktore ukazuja wspolczesny swiat nie kreca. Poza tym ja nie lubie samochodowek, a w GTA mimo ze model jazdy jest dosc prosty to mnie takie jezdzenie nuzy, a misje z nimi zwiazane jeszcze bardziej. Od tej serii zdecydowanie wole Mafie i Sleeping Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 02:08, Cykada85 napisał:

gra ma barwne postacie i bogaty swiat
mnie gry ktore ukazuja wspolczesny swiat nie kreca.
nie lubie samochodowek

Dnia 18.04.2015 o 02:08, Cykada85 napisał:

wole Mafie i Sleeping Dogs.


;)

Większość w grach szuka odskoczni, czy będzie to bieganie z karabinem, mieczem czy laserami nie ma większego znaczenia, bo spełnia swoją rolę - relaksuje i pozwala się oderwać, do tego oferuje sporo dobrej zabawy. GTA to nic innego jak swobodna (prawie) niczym nieograniczona masakra na ulicach wielkiego miasta. Podobnie jak dwa tytuły które przywołałeś.

Wszystko rozbija się o świat przedstawiony, jeden będzie polował na smoki, drugi wysadzał z kumplami banki, czy latał po ulicach z karabinem. Zasada pozostaje ta sama, gra wciąga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 02:26, Shinigami napisał:

masakra na ulicach wielkiego miasta. Podobnie jak dwa tytuły które przywołałeś.


Ja tam masakry nigdy nie robilem :P Co do Mafi to jednak klimat byl tam inny, inne czasy, muzyka, samochody, strasznie mi sie to podobalo. A sleeping dogs mial za to swietny system walki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta optymalizacja taka solidna ? Mógł bym poddać ten tekst o 7mioletnim PC pod próbę, mam jeden taki na stanie =)
Fakt, faktem ograłem ten tytuł na konsoli i chciałem go kupić na blaszaku na jakiejś promocji, ale jeśli jest faktycznie tak rewelacyjnie zrobiony technicznie [w sumie to ta ekipa co robiła MP3 więc spodziewałem się, ze staną na wysokości zadania], to na nowym piecu mógł bym spróbować go ruszyć na absolutnym ultra w 4k [jak sugerowano z opcją dwonscale, bo mój monitor to standardowe full hd] a na starym zrobić mu ostateczny test optymalizacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 14:24, Zekzt napisał:

Faktycznie ta optymalizacja taka solidna ? Mógł bym poddać ten tekst o 7mioletnim PC
pod próbę, mam jeden taki na stanie =)
Fakt, faktem ograłem ten tytuł na konsoli i chciałem go kupić na blaszaku na jakiejś
promocji, ale jeśli jest faktycznie tak rewelacyjnie zrobiony technicznie [w sumie to
ta ekipa co robiła MP3 więc spodziewałem się, ze staną na wysokości zadania], to na nowym
piecu mógł bym spróbować go ruszyć na absolutnym ultra w 4k [jak sugerowano z opcją dwonscale,
bo mój monitor to standardowe full hd] a na starym zrobić mu ostateczny test optymalizacji
^^

To nie jest tekst o 7 letnim kompie po prostu tak dobra jest optymalizacja, w 4k wiadomo zę nie pograsz i 60 fpsach ale płynne stabilne 30 fpsów powinno być choćby na takim 9800 GT w minimalnych. Optymalizacja rewelacyjna i o tysiąckroć lepsza od tej z GTA IV czy nawet L.A. Noire, masa suwaków którymi możesz zmienić zaludnienie przykładowo. Także jeśli bałeś się np że na Twoim kompie którego kupiłeś w powiedzmy 2010 roku nie pójdzie Ci GTA V to możesz spokojnie w ciemno kupować, jedyne problemy jakie wystąpiły to problemy z pobieraniem patcha 5GB którego zasysało po kilkanaście kilobajtów na sekundę przez co ludzie musieli go ściągać innymi źródłami by mieć pełną szybkość, to tak w skrócie. Podsumowując Rockstar odwalił kawał solidnej roboty co zaoowocowało rekordem (300tysięcy jednocześnie grających w GTA V na steamie) i 1mln sprzedanych kopii bodajże też tylko na steam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować