Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stare kontrolery do Guitar Hero będą kompatybilne z... Rock Band 4?

7 postów w tym temacie

Gdzieś już taki ruch widziałem ... ah tak, konferencja Sony prezentująca PS4 i pokazująca Microsoftowi jak się robi PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och kontrolery GH już w starych rockbandach były kompatybilne (w drugą stronę chyba też, ale tego już osobiście nie potwierdzę), więc jeżeli mają zamiar wspierać swoje stare kontrolery to kwestia kompatybilności z tymi od GH to żaden wyczyn. To jest właściwie jedno i to samo, kolory i oznaczenia tylko inne. Za to zastanawia mnie kwestia kompatybilności z gitarkami od nowego GH - inny układ klawiszy i jest ich 6, a nie 5. Cóż, może po prostu jeden będzie nieaktywny i tylko układem na kontrolerze będą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2015 o 16:39, Ray napisał:

Gdzieś już taki ruch widziałem ... ah tak, konferencja Sony prezentująca PS4 i pokazująca
Microsoftowi jak się robi PR.

I od czasu kiedy MS przechwyciło jak robić dobry PR od SONY to zdecydowanie radzi sobie z nim lepiej niż SONY. Zaszła sytuacja jakby po prezentacji obu konsol nastąpiła zmiana w kadrach obu firm. Być może SONY ciągle ma więcej sprzedanych konsol, ale ciągle są 100 lat za murzynami w kwestii wsparcia konsoli czy sensownych eksów. Z drugiej strony, obie konsole tracą na tym, że zamiast robić na nie nowe gry wypuszcza się hurtowo remastery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są niby exy, które ma Microsoft a których nie ma Sony? Pod tym względem obie konsole wypadają średnio, z tym, że Sony zaczęło wypuszczać swoje gry. I robi to, w przeciwieństwie do Microsoftu, przez cały rok, a nie w okresach październik-grudzień.

A co do samego wsparcia konsoli poprzez aktualizacje - no popatrz Shareplay, Remote Play w 60FPS, zmiana przypisania przycisków pada, czy Standby mode - funkcje potrzebne graczom zostały wprowadzone przez Microsoft a takie rzeczy jak obsługa gifów czy inne popierdółki wprowadza Sony. Wróć, jest dokładnie na odwrót. Pomijam fakt, że XBO wypada niezwykle blado pod względem wygody użytkowania niż PS4 (ah, instalacje rodem z PS3, brakowało mi tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować