Zaloguj się, aby obserwować  
madelonik

Ankieta - praca magisterska

24 postów w tym temacie

Witam, jestem studentką V roku psychologii i w tym roku piszę pracę magisterską, Jednak zanim ją napiszę potrzebuję zrobić badanie. Do tego badania jednak potrzebuję ludzi, którzy wypełnią moją ankietę. Niestety nie dotyczy ona gier. W tym momencie mam już wystarczającą ilość ankiet wypełnionych przez kobiety, jednak bardzo mało ankiet wypełnionych przez mężczyzn. Dlatego bardzo proszę Panów o poświęcenie chwili czasu i wypełnienie tej ankiety. Z góry dziękuję za pomoc :) Naprawdę każda wypełniona przez Was ankieta ratuje mi życie.

https://docs.google.com/forms/d/1dfxH6NGml_bUFMuApN0iZHIxxed0MIMEoBWIc0FaJLA/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to trochę więcej czasu niż zakładałem, ale cóż... sam pisząc pracę dyplomową męczyłem się z ankietą, wiem jak trudno namówić wystarczająco wielu ludzi do jej wypełnienia :) Powodzenia na obronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wysłałem. Ale... jak na tego typu ankiety, to chyba jestem za stary, a psychologów zbytnio nie cenię. Z mojego doświadczenia życiowego wynika, że około 80%, może nawet i 90% psychologów poszło na studia z nadzieją pozbycia się własnych kompleksów. Studia ukończyli, kompleksów się nie pozbyli, ale doradzają innym, jak się tych kompleksów pozbyć. I to wiem również od psychologów właśnie, choć nie zaprzeczę, że są wśród nich ludzie zdolni, ale takich jest mało. Za mało w stosunku do całości. A może koleżanka studentka należy do tej zdolnej mniejszości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2015 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

około 80%, może nawet
i 90% psychologów poszło na studia z nadzieją pozbycia się własnych kompleksów.

Wśród moich znajomych te 90% osób które wybrało się na takie studia, to tylko dlatego, że nie dostali się na nic innego. Aktualnie jest to mega zbędny kierunek na rynku pracy. Ale nie to, że oceniam założycielkę tego tematu. Jeśli robi to z czystej pasji to jak najbardziej w porządku. Problem w tym, że dużo znam osób na i po psychologii, którzy poszli tam tylko po to, by robić cokolwiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panom wyżej to raczej dziękujemy za prawienie banialuków i powielanie głupich stereotypów, zwłaszcza, że (a na topowych uniwerkach to już w ogóle) psychologia to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, na które ciężko się dostać i oferują naprawdę wiele jeśli chodzi o rynek pracy. O dalsze ewentualne komentarze (lecz nie chrzanienie głupot) zapraszam do tematu o edukacji, a nie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypełnienie ankiety :)

Ja jakoś nie odnoszę wrażenia, że ludzie, którzy poszli na psychologię nie dostali się na inne kierunki. U mnie na uniwersytecie psychologia była kierunkiem, na który najciężej było się dostać. Nie wydaje mi się też, żebym poszła na te studia, żeby leczyć kompleksy. Poza tym psychologia jest tak szeroką dziedziną, że nie każdy psycholog zajmuje się "pozbywaniem się kompleksów innych ludzi". Psychologia niestety często mylona jest z psychoterapią, na temat której część psychologów ma negatywne zdanie. Tak więc nie każdy psycholog to psychoterapeuta. Żeby zostać psychoterapeutą nie trzeba mieć nawet skończonej psychologii, wystarczy zrobić kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja patrząc sobie w "osiągnięcia obu panów powyżej" dokładam po Ostrzeżeniu, bo to nie pierwszy taki wybryk z robieniem zbędnego offtopu i chlewu w cudzym [zupełnie innym niż rzeczony ot] temacie.
Zwłaszcza, że obaj często tak bijecie pianę jaki to jest ważny porządek na forum i jak to wypada korzystać z wyszukiwarki itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2015 o 11:08, madelonik napisał:

Witam, jestem studentką V roku psychologii i w tym roku piszę pracę magisterską, Jednak
zanim ją napiszę potrzebuję zrobić badanie. Do tego badania jednak potrzebuję ludzi,
którzy wypełnią moją ankietę. Niestety nie dotyczy ona gier. W tym momencie mam już wystarczającą
ilość ankiet wypełnionych przez kobiety, jednak bardzo mało ankiet wypełnionych przez
mężczyzn. Dlatego bardzo proszę Panów o poświęcenie chwili czasu i wypełnienie tej ankiety.
Z góry dziękuję za pomoc :) Naprawdę każda wypełniona przez Was ankieta ratuje mi życie.

https://docs.google.com/forms/d/1dfxH6NGml_bUFMuApN0iZHIxxed0MIMEoBWIc0FaJLA/viewform

Spoiler


"Jeśli dziewczyny noszą zdzirowate ubrania na imprezy to proszą się o kłopoty."

urocze pytanie.. czy proszenie o kłopoty traktować jako uzasadnienie dla ich sprawców? czy stwierdzenie istnienia związku przyczynowo-skutkowego w zastanej rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2015 o 23:12, Assurubalit napisał:

> Witam, jestem studentką V roku psychologii i w tym roku piszę pracę magisterską,
Jednak
> zanim ją napiszę potrzebuję zrobić badanie. Do tego badania jednak potrzebuję ludzi,

> którzy wypełnią moją ankietę. Niestety nie dotyczy ona gier. W tym momencie mam
już wystarczającą
> ilość ankiet wypełnionych przez kobiety, jednak bardzo mało ankiet wypełnionych
przez
> mężczyzn. Dlatego bardzo proszę Panów o poświęcenie chwili czasu i wypełnienie tej
ankiety.
> Z góry dziękuję za pomoc :) Naprawdę każda wypełniona przez Was ankieta ratuje mi
życie.
>
> https://docs.google.com/forms/d/1dfxH6NGml_bUFMuApN0iZHIxxed0MIMEoBWIc0FaJLA/viewform

Spoiler


"Jeśli dziewczyny noszą zdzirowate ubrania na imprezy to proszą się o kłopoty."

urocze
pytanie.. czy proszenie o kłopoty traktować jako uzasadnienie dla ich sprawców? czy stwierdzenie
istnienia związku przyczynowo-skutkowego w zastanej rzeczywistości?


Proszę o odpowiadanie zgodnie z własną interpretacją pytania.

Jeśli chodzi o pytania dotyczące reklamy to proszę o wyrażenie własnego zdania, czyli czy sądzisz, że jest skuteczna itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując Zekzta: A ja patrząc sobie w "osiągnięcia obu panów powyżej" dokładam po Ostrzeżeniu, bo to nie pierwszy taki wybryk z robieniem zbędnego offtopu i chlewu w cudzym [zupełnie innym niż rzeczony ot] temacie.
Zwłaszcza, że obaj często tak bijecie pianę jaki to jest ważny porządek na forum i jak to wypada korzystać z wyszukiwarki itp itd."


A o czym byśmy zapomnieli? Że następne ostrzeżenie zakończy się degradem. Jako że moderatorzy nie zwykli rzucać słów na wiatr otrzymujesz niniejszym -1 do statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2015 o 23:28, madelonik napisał:

Proszę o odpowiadanie zgodnie z własną interpretacją pytania.


Nie wiem jaki masz temat/założenia i w jaki sposób chcesz wykorzystać zebrane dane, ale czy możliwość swobodnej interpretacji pytań nie stanowić będzie błędu metodoligicznego przy analizie odpowiedzi?

Dnia 22.04.2015 o 23:28, madelonik napisał:

Jeśli chodzi o pytania dotyczące reklamy to proszę o wyrażenie własnego zdania, czyli
czy sądzisz, że jest skuteczna itd.


W końcu tak zrobiłem, no ale jeśli reklama jest przyjemna w oglądaniu,dostrzegam produkt, to mogę uznać że przez przyjemność oglądania jest skuteczna. Z drugiej strony: nawet nie wygooglowałem sobie reklamowanego obiektu by się dowiedzieć więcej i rozważyć zakup. Z tej strony zupełnie nieskuteczna skoro nie wzbudziła we mnie popytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 07:44, Assurubalit napisał:


> Proszę o odpowiadanie zgodnie z własną interpretacją pytania.

Nie wiem jaki masz temat/założenia i w jaki sposób chcesz wykorzystać zebrane dane, ale
czy możliwość swobodnej interpretacji pytań nie stanowić będzie błędu metodoligicznego
przy analizie odpowiedzi?


Większość pytań nie jest mojego autorstwa, wykorzystałam gotowe kwestionariusze, także w żaden sposób nie mogę narzucać nikomu interpretacji poszczególnych pytań. Nie mogłam tutaj napisać czego konkretnie dotyczy mój temat, bo to mogłoby wpłynąć na odpowiedzi badanych, którzy już wiedzieliby o co chodzi. Z tego też powodu nie mogę tu pisać, jak macie rozumieć poszczególne pytania, bo każda moja "podpowiedź" mogłaby sugerować badanym udzielenie konkretnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że okropną zagrywką była zamiana stron "zgadzam się/NIE zgadzam się" na poszczególnych stronach.

Ja wiem, że powinno się przeczytać wszystko na danej stronie przed oddaniem głosów, ale jak już zaczęło się w pewien sposób, to wypadałoby to zostawić. Możesz dostać wyniki niezgodne z tym, co ktoś chciał faktycznie przekazać.

Spoiler


Chyba, że ten trik to część testu. Kto tam wie tych psychologów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Degrad i ostrzeżenia, które miały miejsce w tym wątku zostały cofnięte. Przepraszam za zaistniałą sytuację.

To info do osób zainteresowanych.

Proszę nie odpowiadać na tego posta :)

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 12:15, Piciambeer napisał:

Od siebie dodam tylko, że okropną zagrywką była zamiana stron "zgadzam się/NIE zgadzam
się" na poszczególnych stronach.


Spieszę z wyjaśnieniem: jest to zabieg celowy. Sam wiem, że można się wkopać, jeśli jest się nieuważnym, ale

Spoiler

służyć ma to uniknięciu pewnych mechanizmów, że wszystkie odpowiedzi zaczynają się od NIE, więc zaczynasz bardziej ku tej stronie odpowiadać, zmiana kolejności ma wyeliminować zafiksowanie się na którejś ze stron skali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować