• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
UMC_Hugo

Granie przez sieć. Jak?

Pytanie

Załorzyłem ten wątek poniewarz nie znalazłem podobnego. Mój problem dotyczy grania przez sieć. Po prostu w gry takie jak Empire Earth 2, Kozacy 2, Dungeon Siege II, Soldiers Ludzie Honoru i inne gdy prubuję znaleźć serwery wpojawia się błąd o tym że nie można się połączyć z siecią. Mma program antyvirusowy ArcaVir 2005 z firewallem ale jak go wyłączyłem to też nic nie dało. Gry są oryginalne i mam je zajerestrowane w gram.pl
W systemie zabezpieczeń w Windowsie XP mam odznaczone że ma te gry dopuszczać to połączeń z siecia. Co mam zrobić ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.10.2005 o 16:05, UMC.Hugo napisał:

nie wiem a jak to zrobić? w panelu sterowania ? i czy to bedzie bezpieczne ?

Start-->Panel sterowania-->Centrum zabezpieczeń.
Pisze tam że używanie więcej niz jednego firewalla jest nie korzystne bo sie ze soba kłócą. Wyłącz jeden,najlepiej windowsowy (arcavir ma chyba lepszy firewall).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałem pograć w Dungeon Siege II przez internet ale nie mogłem się podłączyć bo pisało że nie mam jakiegoś tam moda. Skąd mam ściągnąć mody do DS II.

Dlaczego wogóle jeśli chce grać przez internet to musze ściągać różne patche. Tak jest np. w Battlefield 2. Niepowinno tak być. Kupuje gre i chce grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 17:12, michal19 napisał:

Pewnie chodzi o patcha 2.2

HUGO--> masz router albo sieć osiedlową?


mam i router i sieć osiedlową ale próbowałem się bez routera połączyć i też nic nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To może faktycznie pogadaj z adminem. Albo sprawdż czy możesz pograć z jakimś kumplem przez lan. Tylko taki lan, że kumpel bierze kompa do ciebie i podłącza do twojego routera. I teraz spróbujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 17:31, michal19 napisał:

To może faktycznie pogadaj z adminem. Albo sprawdż czy możesz pograć z jakimś kumplem przez lan. Tylko taki lan, że kumpel
bierze kompa do ciebie i podłącza do twojego routera. I teraz spróbujcie...


O.K. dzięki sprubuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 16:51, UMC.Hugo napisał:

wyłączyłem i nic. czy to może być wina mojego zarządcy sieci?


Raczej nie.. Nie powinna byc to tez wina firewalla. Sprawdz czy po instalacji masz najnowsze patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 21:28, Volvox napisał:

Raczej nie.. Nie powinna byc to tez wina firewalla.
Sprawdz czy po instalacji masz najnowsze patche.


sprawdzałem. nawet sama gra się o to upominała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 23:07, michal19 napisał:

A tak przy okazjii, internet (strony www) itd. ci działa?
Sprawdzałeś już z kumplem?


net mi działa mam go przecierz od lipca. już wtedy gry przez neta nie działały ale na początku myślałem że sprubuje kiedy indziej teraz też nic. no to założyłem ten wątek. strony www mi działają, Gadu-Gadu też wszystko działa raczej dobrze ale te gry już nie :|
mam w chacie dwa kompy ale gre jedną :( (z płytą działają) kumple tych gier nie mają będzie problem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 23:17, UMC.Hugo napisał:

mam w chacie
dwa kompy ale gre jedną :( (z płytą działają) kumple tych gier nie mają będzie problem :|


To weź inną grę, demo, lub spróbuj odpalić grę, a potem wyjąćpłytkę i odpalić na drugim kompie. Co to za gra? Może do końca się tak nie powinno robić ale w obrębie jednego lokalu i użytkownika i tylko w celu sprawdzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 23:24, michal19 napisał:

To
weź inną grę, demo, lub spróbuj odpalić grę, a potem wyjąćpłytkę i odpalić na drugim kompie. Co to za gra? Może do końca
się tak nie powinno robić ale w obrębie jednego lokalu i użytkownika i tylko w celu sprawdzenia...


dobra sprubuję, ale już nie dzisiaj. dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 23:24, michal19 napisał:

> mam w chacie
> dwa kompy ale gre jedną :( (z płytą działają) kumple tych gier nie mają będzie problem :|

To
weź inną grę, demo, lub spróbuj odpalić grę, a potem wyjąćpłytkę i odpalić na drugim kompie. Co to za gra? Może do końca
się tak nie powinno robić ale w obrębie jednego lokalu i użytkownika i tylko w celu sprawdzenia...


jaka ta gra jest porąban (Empire Earth 2) próbowałem zagrać przez LAN ale kurde pisze że klucz produktu... jest jusz użwany. no ta ja chyba se zapie.... musze z jaąś inną grą spróbować... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przyznam że nie wiem, bo nie mam EE2. Ale z reguły jak się gra przez LAN, czyli wybiera w opcjach grę LAN a nie przez serwer gamespy czy jakikolwiek inny, to na to gry pozwalają. Widocznie twórcy pozwalają pograć sobie z bratem czy siostrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2005 o 15:59, UMC.Hugo napisał:

Załorzyłem ten wątek poniewarz nie znalazłem podobnego. Mój problem dotyczy grania przez sieć. Po prostu w gry takie jak
Empire Earth 2, Kozacy 2, Dungeon Siege II, Soldiers Ludzie Honoru i inne gdy prubuję znaleźć serwery wpojawia się błąd
o tym że nie można się połączyć z siecią. Mma program antyvirusowy ArcaVir 2005 z firewallem ale jak go wyłączyłem to też
nic nie dało. Gry są oryginalne i mam je zajerestrowane w gram.pl
W systemie zabezpieczeń w Windowsie XP mam odznaczone
że ma te gry dopuszczać to połączeń z siecia. Co mam zrobić ? :(

A może poprostu masz porty poblokowane? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować