• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
UMC_Hugo

Granie przez sieć. Jak?

Pytanie

Załorzyłem ten wątek poniewarz nie znalazłem podobnego. Mój problem dotyczy grania przez sieć. Po prostu w gry takie jak Empire Earth 2, Kozacy 2, Dungeon Siege II, Soldiers Ludzie Honoru i inne gdy prubuję znaleźć serwery wpojawia się błąd o tym że nie można się połączyć z siecią. Mma program antyvirusowy ArcaVir 2005 z firewallem ale jak go wyłączyłem to też nic nie dało. Gry są oryginalne i mam je zajerestrowane w gram.pl
W systemie zabezpieczeń w Windowsie XP mam odznaczone że ma te gry dopuszczać to połączeń z siecia. Co mam zrobić ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.11.2005 o 18:48, michal19 napisał:

Przyznam że nie wiem, bo nie mam EE2. Ale z reguły jak się gra przez LAN, czyli wybiera w opcjach grę LAN a nie przez serwer
gamespy czy jakikolwiek inny, to na to gry pozwalają. Widocznie twórcy pozwalają pograć sobie z bratem czy siostrą.


przez server nie grałem tylko przez LAN i było wswzystko ładnie wyszukał 2 komp i jak wziąłem przyłącz się to wyskoczyło że kod produktu czy coś takiego jest już używane i pytało się czy chce go jeszcze raz wpisać jak wziąłem tak to wyskoczyło okienko GameSpyArcade numer(czy jakoś tam) i wpisuje numer seryjny gry i nic a nie wiem co innego wpisać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.11.2005 o 19:03, UMC.Hugo napisał:


> A może poprostu masz porty poblokowane?
> ;)

a jak je odblokować?

Musisz zakręcić się obok admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może ktoś miał podobny problem i pomorze. Mianowicie:
Kupilem sobie twierdze warchest i chcę zagrać w crusader przez sieć.
Wszystko fajnie wlaczam przez gamespy, lacze sie z hostem i gdy wczytuje mapke to mi wyskakuje błąd crusader.exe i po graniu gra wychodzi do windows i tyle.
Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem
Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie masz poblokowane porty. Zadzwoń do admina i powiedz mu, żeby ci wszystkie porty odblokował. W najgorszym wypadku będzie chciał za to kilka złotych ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

najprostrzym sposobem bedzie zgloszenie tego problemu do pomocy technicznej cenegi :) skoro gra dziala CI poprawnie na singlu a w multi pokazuja sie problemy byc moze istnieje jakies rozwiazanie tego problemu znane wlasnie dzialowi pomocy technicznej :) taki blad nie pojawia sie w przypadku zablokowanych portow. Zakladam ze posiadasz wszystkie uaktualnienia do windowsa a w przypadku uzywania przez Ciebie z programow typu kapersky antivirus czy pokrewnych zezwoliles na pelny dostep tych aplikacji (gry i gamespya) do systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2006 o 16:09, morthi napisał:

najprostrzym sposobem bedzie zgloszenie tego problemu do pomocy technicznej cenegi :) skoro
gra dziala CI poprawnie na singlu a w multi pokazuja sie problemy byc moze istnieje jakies
rozwiazanie tego problemu znane wlasnie dzialowi pomocy technicznej :) taki blad nie pojawia
sie w przypadku zablokowanych portow. Zakladam ze posiadasz wszystkie uaktualnienia do windowsa
a w przypadku uzywania przez Ciebie z programow typu kapersky antivirus czy pokrewnych zezwoliles
na pelny dostep tych aplikacji (gry i gamespya) do systemu

Tak w kasperskim jest odblokowane . Ale zdziwilem sie gdzy odpalam zwyklego strongholda delux i o dziwo gra chodzi normalnie. Wszystko dziala gra sie super (przez siec)
Ale czemu krzyzowiec nie chce dzialac? A moze to tez cos pomoze, jak juz sie menu gry wlacza i host ustawai parametry to ja nie widze liter tylko kreski o taki |||||||||||||| a w delux nie ma czegos takiego tylko normalnie litery!
To chybatez ma zwiazek z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

byc moze cos zostalo skopane w procesie produkcji a gra wymaga patcha do poprawnego dzialania :) zwroc sie z tym problemem do pomocy technicznej Cenegi - oni na pewno Ci pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2006 o 20:08, morthi napisał:

byc moze cos zostalo skopane w procesie produkcji a gra wymaga patcha do poprawnego dzialania
:) zwroc sie z tym problemem do pomocy technicznej Cenegi - oni na pewno Ci pomoga

Dzięki chyba tak zrobie
@++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować