Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zamknięte beta-testy Might & Magic Heroes VII już w maju, podano wymagania sprzętowe gry

19 postów w tym temacie

Wy tu dajecie newsy o jakiś Heroesach, a valve z bethesdą wprowadziło możliwość sprzedawania modów na steam workshop. Zbiera się na wielki flame na Valve. Będzie trzeba kupić popcorn na najbliższe dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Jaka jest idea modów? To że sa darmowe w przeciwieństwie do śmieciowych DLC.. "od graczy dla graczy". Widać nie w smak to producentom gier.. trzeba wiec zabić taki system. Teraz twórca gry jeszcze chce ZARABIAĆ na NIE SWOJEJ pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 21:07, Arborr napisał:

No pięknie. Jaka jest idea modów? To że sa darmowe w przeciwieństwie do śmieciowych DLC..
"od graczy dla graczy". Widać nie w smak to producentom gier.. trzeba wiec zabić taki
system. Teraz twórca gry jeszcze chce ZARABIAĆ na NIE SWOJEJ pracy.

Twórcy modów podejrzewam, że też chcą zarabiać a wcześniej nie mogli - to działa dla korzyści obu stron.
Nie ma nic za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem a co to ma wspólnego z tematem tego newsa, poza robieniem zbędnego flameu ?
Masz na forum odpowiednie tematy o STEAMie i o Modach, Nexusie itp - tam się udaj z taką dyskusją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem fanem Herosów od pierwszej części. "Szóstkę" kupiłem i pograłem może z 10 minut; siódmej części prawdopodobnie nie kupię. Przerażają mnie polityka Ubisoftu, dodatki DLC i wymagania sprzętowe. Wydaje mi się, że Herosi zatracili gdzieś po drodze klimat fajnej zabawy, a gry stały się olśniewającą graficznie maszynką do robienia pieniędzy. Ale to tylko moje zdanie i nie zamierzam się z nikim o nie wykłócać. Dla mnie ta seria skończyła się na piątej odsłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Byłem fanem Herosów od pierwszej części. "Szóstkę" kupiłem i pograłem może z 10 minut;
> siódmej części prawdopodobnie nie kupię. Przerażają mnie polityka Ubisoftu, dodatki DLC
> i wymagania sprzętowe. Wydaje mi się, że Herosi zatracili gdzieś po drodze klimat fajnej
> zabawy, a gry stały się olśniewającą graficznie maszynką do robienia pieniędzy. Ale to
> tylko moje zdanie i nie zamierzam się z nikim o nie wykłócać. Dla mnie ta seria skończyła
> się na piątej odsłonie.

I oceniłeś grę po 10 minutach? Moim zdaniem VI jest na prawdę dobra. Pod warunkiem, że ktoś nie oczekuje kolejnej kalki Heroes III. Szczególnie projekt jednostek mi się podoba.

btw. moim zdaniem jest dużo lepsza od piątej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Heroesami jest jeden poważny problem, grono fanów, dla których istnieje tylko trzecia część jest zbyt liczne. Owszem, sam uważam, że trójka jest niesamowitą grą na setki godzin, jednak twórcy rozwinęli materiał niemalże na maxa. Można lubić grać z In the Wake of Gods czy Horn of the Abbys, ale wiele rozwiązań z tych modów nie miała by prawa znaleźć się w grze wydanej oficjalnymi kanałami.
Każdy Heroes od IV wzwyż cechował się zmianami w rozgrywce, mimo że baza pozostawała bez zmian. Fani trójki po pewnym czasie z pewnością odnajdą się w każdej części, jednak problemem jest myślenie. Jak dla mnie bardzo dobrze się dzieje, że Heroes stał się zróżnicowany gameplay''owo. Gdybyśmy co 2-3 lata mieli teraz dostawać ''trójkę w nowej szacie graficznej i 2 nowymi, unikatowymi rozszerzeniami'' to hejt na powtarzalność serii nie miałby końca. Swoją drogą, te wszystkie nowe rozwiązania prawdopodobnie będą miały swój wpływ na Heroesa VII. Z wielu relacji można odnieść wrażenie, że ta część połączy najlepsze rozwiązania z każdej części, więc nadzieje są ogromne.
Wiem że pewnie mój post mało czyje zdanie zmieni, ja oczekuję głównie dobrej zabawy, ;) Co do wymagań sprzętowych, to cóż, jak na strategię wydają mi się mimo wszystko za duże. Gra ma śmigać na jednym z najlepiej zoptymalizowanych silników na PC, a do tego strategie nigdy nie są pionerami grafiki. No ale pozostaje nadzieja, że są zwyczajnie mocno zawyżone. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np. wychowałem się na Heroes II, ale w trójkę też przegrałem lata i pamiętam, że większość recenzji w kwestii dodatków do trójki pisało już o odcinaniu kuponów - a dziś taki flame na edycję HD, że bez dodatków wyszła, podczas gdy ludzie nie rozumieją podstawowych różnic jakie ta edycja wprowadziła np. względem moda podnoszącego rozdzielczość. Idealizowanie Heroes III i zakładanie z góry, że każda następna część jest/będzie gorsza to wynik ograniczonego myślenia i ogólnie problem mentalności.

Heroes IV dawał świetny rozwój postaci i ciekawszy system czarów. Heroes V przecież praktycznie nie różni się od trójki gameplay''em - udoskonalono rozwój postaci, wzbogacono więcej jednostek o specjalne umiejętności i oczywiście styl graficzny - chociaż już 3d, nawiązywał ogólną koncepcją do bajkowości korzeni serii, czyli dwóch pierwszych odsłon, od których trójka tak bardzo odstawała. Piątka to nic innego jak bardziej rozbudowana trójka i aż dziw bierze, że miłośnicy trójki nie pokochali części V jeszcze mocniej. Heroes VI z kolei wciągnęło mnie na długie godziny za sprawą świetnych kampanii, designu artystycznego i chyba najlepiej zbalansowanej i rozbudowanej mechaniki walki. Fakt, rozwój postaci i gospadarka ucierpiały, ale klimat był soczysty, muzyka w większości była odświeżoną wersją soundtracku z Heroes II i Dark Messiah.

Poza tym mówicie co chcecie, ale Ubisoft chociaż uporządkował burdel settingu i stworzył świat Might & Magic spójnie od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan serii jestem ciekaw nowej odsłony, ale martwi mnie to zdanie "Zagraj niebem lub akademią". Czy to oznacza, że wszystkie inne frakcje (Inferno, Loch itp.) będą dostępne dopiero za sprawą dodatków i DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 17:52, Alamut napisał:

Jako fan serii jestem ciekaw nowej odsłony, ale martwi mnie to zdanie "Zagraj niebem
lub akademią". Czy to oznacza, że wszystkie inne frakcje (Inferno, Loch itp.) będą dostępne
dopiero za sprawą dodatków i DLC?


"W czasie bety będzie można zagrać dwiema frakcjami: Przystanią i Akademią."

Swoją drogą, różnica między Heaven a Haven to niby tylko jedna literka, ale dość istotna w tym przypadku... Czepnąć by się można było, że nazwa Haven funkcjonuje od piątej części co prawda, ale co tam, każdemu się może zdarzyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2015 o 18:07, Adjatha napisał:

Swoją drogą, różnica między Heaven a Haven to niby tylko jedna literka, ale dość istotna
w tym przypadku... Czepnąć by się można było, że nazwa Haven funkcjonuje od piątej części
co prawda, ale co tam, każdemu się może zdarzyć. ;)


Tak, potem sobie przypomniałem prawidłową nazwę frakcji, ale niestety czas edycji posta minął, a gafa zostanie na wieki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HOMM VII to kicha i bezczeszczenie serii. To rzygi. Wymiociny.


Jako rasowy fan. ODradzam kupowania,ściągania i instalowania tego czegoś. Aby im pokazać, że prawdziwy HOMM to 3 !

Obecnie Horn of Abyss to majstresztyk. A z tym VII niech idą do japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś, kto mądrze pisze (Silvaren)! Mam identyczne odczucia co do całej serii i śmieszą mnie ludzie, którzy twierdzą, że jeśli Heroes to tylko 3 i nic po za tym! A w nowsze części zagrali może z 15 minut albo w ogóle i wydają od razu wyrok.

Seria powinna się rozwijać i tak też jest w tym przypadku. Jakby kolejne części były wzorowane na H3, to z kolei byłyby komentarze typu:"Oho, poprawili lekko grafikę, dodali kilka jednostek i wielce nowa część - na kasę lecą", co pewnie by nie rozwiązało idealizowania H3, bo kto by chciał kupować odgrzewany kotlet? Z resztą widać po ocenach H3 HD (3/10 gram.pl) :P

Dziwi mnie fakt, że takie osoby tracą czas na czytanie każdego newsa związanego z nową częścią Heroes i na pisanie, jaki to H3 był piękny, a jaki to H-X jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> HOMM VII to kicha i bezczeszczenie serii. To rzygi. Wymiociny.
>
>
> Jako rasowy fan. ODradzam kupowania,ściągania i instalowania tego czegoś. Aby im pokazać,
> że prawdziwy HOMM to 3 !
>
> Obecnie Horn of Abyss to majstresztyk. A z tym VII niech idą do japonii.
Panie i Panowie , szanowni fani , cały problem z ortodoksyjnymi fanami homm3 polega na tym , że grali w homm5 raptem 15 min , u mnie był ten sam problem przez pierwszą godzinę nie mogłem się przestawić , po 2 było ok , po 3 homm3 stał się nie grywalny i odszedł do lamusa . Ostatnio próbowałem wrócić ale się nie da , pixele i kwadraty aż kuje w oczy .
Reasumując ; uważam , że 7-ka po przeczytaniu opisów będzie kwintesencją całej serii , już nie mogę się doczekać na BETĘ a ortodoksom hoom3 mogę tylko współczuć , że mają tak ubogie spojrzenie na całą serię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować