Zaloguj się, aby obserwować  
iselor86

RetroBoat 2015

9 postów w tym temacie

Podczas Nocy Muzeów 16 maja br. w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się interaktywna wystawa starych komputerów. Będzie można obejrzeć i pograć na:

Komputery Commodore Amiga:
1. zestaw dla prawdziwych hard-core''owców - Amiga 500 z kompletem działających dyskietek
2. Amiga 600;
3. Amiga 1000;
4. Amiga 1200;
5. Amiga 2000;
6. Amiga 3000;
7. Amiga 4000;
Komputery Apple Macintosh:
1. Macintosh Classic;
2. Macintosh Classic Color;
3. Macintosh LC2;
4. Macintosh LC475;
5. Macintosh LC630;
6. PowerMac G3 Beige;
7. PowerMac G3 Mini Tower;
8. PowerMac G4 Digital Audio;
9. PowerMac G4 MDD;
10. iMac G3;
11. iMac G4;
12. PowerBook 190C;
13. PowerBook G4;
Komputery Atari:
1. Atari ST
Komputery PC:
1. Cyrix 486DX (Commander Keen, Wolfenstein 3d!);
2. Pentium 166MMX (Doom, Quake);
3. dodatkowo około 5 zestawów z procesorami Pentium3, spiętych w sieć do organizacji turniejów multiplayer;
Każdy zestaw jest oczywiście wypchany po brzegi najlepszymi grami i dedykowanym oprogramowaniem z lat 80'' i 90''
Konsole do gier:
1. Sega Master System;
2. Sony Playstation (PSOne);
3. Nintendo 64;
4. Nintendo Game Cube;
5. PONG!;

Oprócz tego na evencie pojawię się także ja. Na wystawę zabieram część ze swojej kolekcji big boxów:) Tak więc jak ktoś jest z Łodzi to zapraszam, można się spotkać i pogadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem będzie można, ale jeszcze się podpytam. Ja nie jestem organizatorem, ot, przychodzę do nich ze swoimi grami i prezentuję swój zbiór ale organizacją całości się nie zajmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 16:11, Zekzt napisał:

Podpinam się pod pytanie kolegi powyżej - jak wygląda kwestia ewentualnego filmowania/fotografowania
na wystawie ?


Czyżbyś miał zamiar się wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 18:53, maniekk napisał:

Czyżbyś miał zamiar się wybrać?


Technicznie rzecz biorąc jest to sobota, więc nie wykluczam, że ruszę tyłek i się wybiorę.
Do Łodzi z Warszawy daleko nie mam =)
Aczkolwiek zobaczymy jak to wyjdzie, chciał bym zawinąć ze sobą kumpelę, raz, że zabrali byśmy się jej samochodem, dwa, że w ekipie weselej, nie wiem tylko jak będzie pracować, ale jest jeszcze kupa czasu to może się uda dogadać jakoś wolne [urlopy mamy oboje do wykorzystania, kwestia roboty prywatnej po godzinach =P]

Impreza zapowiada się zacnie o ile będzie pozwolenie na uwiecznianie eksponatów, chętnie bym zasilił album kolekcją takich antyków elektronicznej rozrywki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2015 o 18:57, Zekzt napisał:



Rozumiem, ja niestety z północy bym ewentualnie jechał, ale zawsze to lepiej w towarzystwie chodzić niż samemu, zwłaszcza po nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bywałeś do tej pory na Nocach Muzeów - to uwierz na słowo, pora dnia nie będzie miała znaczenia i zapewne jak w Warszawie zjawią się dzikie tłumy xD
Pamiętam onegdaj w stolicy te kosmiczne kolejki do Muzeum Powstania Warszawskiego, tam się dopiero działo =P

Generalnie jeśli się jednak zabiorę to bankowo dam tutaj info, do 16stego może i inni gramowicze tez się zdecydują wyruszyć, a jak jest okazja to żal nie skorzystać, żeby bodaj nie przybić przysłowiowej "piony" z ludźmi z którymi na forum pisze się już tyle lat [o głupotach mniejszych lub większych ^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować