Zaloguj się, aby obserwować  
Vastor

Jaka to piosenka?

2529 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2015 o 00:48, meryphillia napisał:

Nazywanie tej grupy "zespołem jednego utworu" świadczy tylko o muzycznej ignorancji...
A że są dobrym rockowym zespołem udowadniają to czwartym już albumem po comebacku w 2004,
a który ukaże się już niebawem i na pewno będzie co najmniej tak dobry jak te wcześniejsze.


Nie zrozum mnie źle. Użyłem tego określenia, ponieważ przyznasz mi rację, że ten kawałek jest jednak najbardziej eksploatowany. Jakby nie patrzeć, jest jednak uniwersalny. Myślę, że bez problemu każdy wskazałby właśnie tego wykonawcę, jeśli puścisz im sampel. Jednak nie oczekuj, że wymienią inne utwory. Coś tam w życiu liznąłem i pewnie Europe też zaszczycił mnie kilkoma innymi utworami, ale żeby od razu ignorancja? ;)

Tak czy inaczej, zapodałeś mi dobrego questa na noc. Prześledzę twórczość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tak tylko się przekomarzam, bo to całkiem sprawna grupka warta uwagi, szczególnie po powrocie, gdy pokazuje bardziej dojrzałe oblicze rockowe.
Choć "The Final Countdown" przesladuje ich do dzisiaj, to mimo wszystko tłumy pipczących lasek nie waliły szturmem na ich koncerty tylko dla tego utworu.
Tak samo i obecnie nawiedzający koncerty, to nie tylko muzyczni Janusze idący posłuchać "The Final Countdown", ale też i wieloletni fani w tym i pipczące czterdziestolatki (moja siostra chociażby ;D).

Dobrze chociaż że zaintrygowałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 01:05, meryphillia napisał:

Choć "The Final Countdown" przesladuje ich do dzisiaj, to mimo wszystko tłumy pipczących
lasek nie waliły szturmem na ich koncerty tylko dla tego utworu.
Tak samo i obecnie nawiedzający koncerty, to nie tylko muzyczni Janusze idący posłuchać
"The Final Countdown", ale też i wieloletni fani w tym i pipczące czterdziestolatki


No to widzę, że mamy podobnie. Być może nie mierzę równomiernie zespołowo, ale mam podobne odczucia, jak niektórzy myślą, że The Wall składa się tylko z 3 części Another Brick in the Wall. Cóż. Na koncercie Watersa byłem, rękę bym sobie odgryzł, gdybym nie pojechał.

Kończąc ten (paradoksalnie) lekki off top, zabieram się do słuchania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba znalazłem, jestem tak na 80% pewien :D. Przekopywanie biblioteki się chyba opłaciło - prawdopodobnie jest to Huey Lewis and the News - Back in Time. Dzięki wszystkim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może komuś uda się mi pomóc. Otóż chodzi mi o piosenkę prawdopodobnie z lat 70'', w której cienkimi głosami śpiewają kobiety. Nie znam konkretnie słów, ale zapamiętałem tylko "Are you ready..." lub coś w tym stylu. Komuś coś to mówi? Generalnie piosenka jest bardzo żywa i rytmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 22:48, Paluch_222 napisał:

Czy ktoś z forumowiczów kojarzy tytuł utworu granego na początku i końcu poniższego materiału,
gitarowe solo?

Brzmi jak theme song z Metro: Last Light, ale gitara jakby bardziej przywodziła na myśl Stalkera.
https://www.youtube.com/watch?v=M5N1b3SYtc4&list=PL43B056149A010645&index=2

EDIT: Było blisko, to theme song Metro 2033 :)
https://www.youtube.com/watch?v=an0rZ-knfpI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych.

Jakby ktoś też szukał.... bo szukałem, szukałem i udało mi się dorwać kawałek z trailera do Avengers: Age of Ultron. =)

http://www.2kmusic.com/en/webvideo/noage/Aa4-F5UtOLI/versus-hi-finesse-no-strings-on-me-avengers-age-of-ultron-trailer-music

Polecam utwór. Koniecznie na dobrym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu utworu z roku między 2001-2004, instrumentalny folk pop duetu braci Szwedów lub Niemców, klip przedstawiał, jak sobie grają w wiosce na tych swoich fujarkach.

Ktoś kojarzy? Fajna melodyjka, strasznie wpada w ucho, słyszałem utwór przez kilkanaście sekund, a pamiętam go do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama samochodu - niestety nie pamiętam jakiego ale chyba w reklamie był koloru białego, do tego muzyka taka no ... reklamowa, nieco elektroniki i bodajże damski wokal. Niemal na pewno leci teraz gdzieś w tv. Ktoś kojarzy piosnkę albo chociaż reklamę to też może łatwiej będzie mi znaleźć co to za kawałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować