Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Edukacja z motywem e-sportowym niebawem w jednej ze szkół na południu Polski!

12 postów w tym temacie

Gram w gry więcej, o wiele więcej... aniżeli powinienem, pewnie nawet od większości ludzi na tym portalu. Grałem w niejednym turnieju online/lan w CoD4 i SC2, a nadal uważam że to przesada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2015 o 17:37, Kirlen napisał:

Gram w gry więcej, o wiele więcej... aniżeli powinienem, pewnie nawet od większości ludzi
na tym portalu. Grałem w niejednym turnieju online/lan w CoD4 i SC2, a nadal uważam że
to przesada :)


I masz 100% racji. Jaki tytuł otrzyma osoba kończąca taką klasę? Technik gracz? Technik Counter Terrorist? Granie to hobby, czasem zawód ale nie przedmiot do nauki w szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I masz 100% racji. Jaki tytuł otrzyma osoba kończąca taką klasę? Technik gracz? Technik
> Counter Terrorist? Granie to hobby, czasem zawód ale nie przedmiot do nauki w szkole...
Za mało szczegółów, by coś powiedzieć sensownego, ale może będą też uczyć np. programowania, albo organizacji imprez masowych? Jakby to dobrze przemyśleli, to mógłby wyjść całkiem ciekawie ten profil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co jest w newsie wynika, że będą praktyczne i teoretyczne zajęcia z CS''a i standardowa ścieżka edukacji szkół technicznych(nie mam bladego pojęcia co autor newsa miał na myśli, skoro tok nauczania w technikum opiera się na ukierunkowanych przedmiotach :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy up
Redaktorowi po prostu nie chciało się przytoczyć fragmentu o tym, że ci uczniowie będą mieli normalne lekcje, jak w każdym innym technikum informatycznym. Będą mieli zajęcia z podstawowych przedmiotów typu język polski, czy matematyka, ale również programowanie, grafika itp. Co oznacza, że absolwenci wraz z ukończeniem szkoły otrzymają tytuł technika informatyka. Będą również podchodzić do matury. Dla mnie nie ma tu nic dziwnego, czy bezsensownego. Co więcej, myślę, że taki zabieg przyciągnie wielu chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Będą mieli zajęcia
> z podstawowych przedmiotów typu język polski, czy matematyka, ale również programowanie,
> grafika itp.

Jeżeli będzie tak jak mówisz, to w sumie szkoda, że nie załapałem się na taką klasę - o ile programowanie i grafika będą na poziomie, a nie podstawy painta i pisanie "programów" w notatniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysł ciekawy. Podejrzewam, że celem szkoły oprócz opanowania przez ucznia podstawowego materiału jaki jest w szkole średniej (polski, matematyka, jakiś język obcy itp.) będzie także, a raczej przede wszystkim wykształcenie zawodowego gracza CS''a, który będzie mógł się ubiegać potem o członkostwo w jakimś klanie. Obecnie może się to wydawać absurdalne, szczególnie że e-sport w Polsce nie jest jeszcze tak rozwinięty jak chociażby w Korei Płd. Pytanie brzmi: czy to u nas przejdzie? :) Bardzo jestem ciekaw jaką odpowiedź przyniesie przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2015 o 23:15, Crad999 napisał:

Jeżeli będzie tak jak mówisz, to w sumie szkoda, że nie załapałem się na taką klasę -
o ile programowanie i grafika będą na poziomie, a nie podstawy painta i pisanie "programów"
w notatniku.


Obecnie technikum informatyczne z tego co widziałem jest bardziej zaawansowane, robienie pętli w Pascalu i instalacja krok po kroku tak skomplikowanego oprogramowania jak Code:Blocks :P No i nie zapominajmy o PowerPoint''cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że się rozwija całkiem dobrze - coraz więcej drużyn powstaje, zagraniczne drużyny zakładają w Polsce teamhouse''y, a sam IEM zachęca do próbowania swych sił w poważniejszym graniu. Ja byłbym dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować