Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek_K

Petycja o wprowadzenie podzialu na meskie/zenskie statusy...

968 postów w tym temacie

Witam

Od jakiegos czasu siedze juz na tym forum i... czegos mi brakuje :/. Patrze sobie po statusach i czytam... robotnik... przodownik... przewodniczacy... i... nagle dostalem olsnienia! A gdzie sa nasze ''kofane'' ;) robotniczki, przodowniczki czy zwykle obywatelki ?! Dlaczego tak bardzo dyskryminuje sie ta, jakze w koncu cudowna!, czesc naszego spoleczenstwa?? Dlaczego nie zauwazono, ze zycie w swiecie samych ''facetow'' nie jest ani przyjemne ani mile! Jestem pewien, ze nie jestem w moim odczuciu odosobiony. Zycie na Tym ( tak innym forum od wszystkich innych!) przestaloby byc takie ... bezplciowe! W koncu Bog sworzyl tak samczyka jak i samiczke! A sami przyznajcie, ze czasami trudno poznac po ksywce czy tresci w postach czy rozmawiasz z kobieta czy mezczyzna. Ilez to razy czytalem jak np. do TYHE zwracano sie per Pan ;)? (Przepraszam za wykorzystanie tego przykladu :))

Dlatego tez w imieniu swoim jak i wszystkich Pan na naszym forum... ''Zglaszam oficjalna petycje o skorzystanie z wzorcow z forum cdprojekt.info, gdzie taki podzial istnial i wprowadzenie podzialu statusow na meskie/zenskie
Proponuje rowniez takie, czy tez zupelnie inne, nazwy statusow:

Wróg Ludu - bez zmian
Wywrotowiec - bez zmian
Bumelant - bez zmian
Obywatel - Obywatelka
Robotnik - Robotniczka
Przodownik - Przodowniczka
Brygadzista - Brygadzistka
Delegat - Delegatka
Przewodniczący - Przewodniczaca
? - Zenskie ?
Własny tytuł - Zenski wlasny tytul ;)"

Kazdy, kto rowniez jest za ta idea proszony jest o wpisanie sie do tego tematu. Prosze jednak uszanowac moja wole i nie spamujcie tutaj. Mysle, ze wystarczy pokazac jak wielu ludzi chce tych statusow, bez bezsensownych prosb, grozb czy pytan KIEDY sie pojawia. Udowodnijcie, ze taka zmiana wyszlaby tylko na lepsze :).

Dziekuje za uwage ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:00, Venom napisał:

> asdasdasdasdasdasdasdasd

Było już ostrzeżenie. Teraz ban.



/me slaps Venom.

Ja chciałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Może to być ciekawy pomysł , ale będzie trzeba dodać opcję przy rejestracji "Twoja płeć". Bumelant - Bumelantka bym dał , a Wywrotowiec może Wywrótówka (chociaż to naciągane) , ale może poprawi to życie forum.
Nie widzę w tym nic złego , tylko wszystko zależy od CD-Projektu. Ok , to podpisuję się pod tą petycją.

Uzupator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo za:) sam nieraz mylę się i wychodzą nieciekawe sytuacje, a tak przynajmniej forum przestałoby być takie jakby to ująć "bezpłciowe"(co tyczy się oczywiście tylko statusów:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze niech się jakaś pani wypowie, nie wiem po co uszczęśliwiać je na siłę, zwłaszcza, ze pewnie więcej by było roboty niż pożytku. Ewentualnie jakiś symbol płci przy statusie mógłby być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie i w 100 % zgadzam :D To doda uroku na forum i wreszcie wprowadzi porzadek :D bo niektóre nicki nie określaja jasno płci uzytkownika :P
Jednak ja widziałbym jeszcze bumelant - bumelantka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się. Żeńska część forum ( większość, mniejszości nie będę wymieniał ;-) ) Jest wspaniała i zasługuje na coś, co będzie wyróżniać kobiety z tłumu. Podpisuję sie, podpisuję się i jeszcze raz podpisuję się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za ...
ale od razu też rozróżnijcie status Moderator-Moderatorka. Biednej Tyhe nie będą wtedy więcej błędnie określać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:09, WorldWar3PL napisał:

Podpisuję się. Żeńska część forum ( większość, mniejszości nie będę wymieniał ;-) ) Jest wspaniała
i zasługuje na coś, co będzie wyróżniać kobiety z tłumu. Podpisuję sie, podpisuję się i jeszcze
raz podpisuję się !



Popieram,też się podpisuje.W końcu płci żeńskiej na forum jest całkiem duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla mnie Delegatka i Brygadzistka jest zbyt bardzo naciągane. Te statusy są ciężkie do odmienianie na rodzaj żeński. Wolałbym żeby był jakiś symbol może obok statusu, a nie odmieniane statusy. Chociaż jak płeć piękna forum będzie chciała mieć damskie statusy to ja nie widzę przeszkód!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niom, ja popieram Kukowsky''ego, najlepiej dać znaczki ♀ ♂ koło nicka. Oczywiście jeśli panie wolą damskie statusy, to też można zmienić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Można by wprowadzić symbole damskie i męski, bo przecież już coraz rzadziej się mówi:

- pani prezydentowa, tylko pani prezydent
- panie prokuratorka, lecz pani prokurator itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>> Geot
>> ale od razu też rozróżnijcie status Moderator-Moderatorka.
>> Biednej Tyhe nie będą wtedy więcej błędnie określać ;)
No tak :/. Wpisalem jak jako przyklad, a zapomnialem o Jej Moderatorstwie :/. Jak widac nadal nie moge sie do tego przyzwyczaic ;)


>>> Abi Dalzim
>> Robotnica
O fuuuj :/. Robotnica jakos tak nie bardzo. Za bardzo mi sie z pszczolami kojarzy ;)


>>> ReNeG4De
>> najlepiej dać znaczki ♀ ♂ koło nicka.
Pomysl jak najbardziej godny przemyslenia :-). Mysle, ze kazda forma rozroznienia bylaby dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Czasami ludzie się mylą niewiedząc jakiej płci jest dana osoba i piszą w złym rodzaju. Podpisuje się:

XXX

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecne statusy są OK.
Kobieta może być przodownikiem, obywatelem itp.
Używa się tego i nie jest to żadnym pominieciem kobiet. Po prostu te nazwy są nazwami które nie zawierają przekazu co do płaci. Te słowa sa rodzaju męskiego, stad wrazenie ze dotyczą tylko meżczyzn.
To tak jakby się czepiać o np: tłumacz <imie nazwisko>, pomocnik do spraw praw konsumenta.
Takie uszczesliwianie na siłe :)
Nie jestem przeciwny, ale nie widze sensu wprowadzania podziału na statusy meskie/żeńskie.

Co do porzadku na forum, to niech kobiecie zalezy pokazać, ze jest kobieta a nie tam statusy jakieś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować