Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zachodni gracze pokochali japońskie visual novel

24 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2015 o 13:31, Kadaj napisał:

A Steam nadal cenzuruje vn-ki. : <
Ciekawe jak to jest w przypadku konsol.


Cenzurowana jest tylko konkretna część treści, która mogłaby zostać źle przyjęta, przez zachodni rynek np. pewne sceny z małymi dziewczynkami ;p

Wracając do tematu to VN są fajną formą marnowania czasu. Przyznam tylko, że potrafią być dość drogie jak na swoją zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 14:29, Inferno0009 napisał:

pewne sceny z małymi dziewczynkami ;p

Z dużymi też. A w takim wiedźminie 2 nikomu to nie przeszkadza. ;p

Dnia 01.05.2015 o 14:29, Inferno0009 napisał:

Przyznam tylko, że potrafią
być dość drogie jak na swoją zawartość.

To już zależy. Jednorazowe ukończenie If My Heart Had Wings zajęło mi około 25 godzin - to znacznie więcej niż niejedna gra AAA. Z drugiej strony są i dwugodzinne historyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 14:40, Kadaj napisał:

To już zależy. Jednorazowe ukończenie If My Heart Had Wings zajęło mi około 25 godzin
- to znacznie więcej niż niejedna gra AAA. Z drugiej strony są i dwugodzinne historyjki.


If My Heart Had Wings jest bardzo dobrym przykładem by o tym porozmawiać. Zawiera w sobie to czego można oczekiwać od VN, jest długie, ma wybory, kilka różnych zakończeń. Po za tym cenę nie odstrasza, a z cenzurą można poradzić sobie patch''em. Idealne na zachodni rynek. No ale są też tytuły, które potrafią ceną przytłoczyć ( 35 euro, wtf? ), inne tylko na 2-4 godziny, albo takie Sakura Spirit, które jest zupełnie o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 13:31, Kadaj napisał:

A Steam nadal cenzuruje vn-ki. : <
Ciekawe jak to jest w przypadku konsol.


chyba prawie kazdy przypadek to auto-cenzura by trafic do wiekszej liczy odbiorcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 13:31, Kadaj napisał:

A Steam nadal cenzuruje vn-ki. : <
Ciekawe jak to jest w przypadku konsol.


Bo steam hołduje amerykańskim wartościom, czyli przemoc pod każdą postacią jest ok, ale pokazanie choćby kawałka damskiej piersi to już zbrodnia przeciw ludzkości, dlatego nie ma co liczyć na jakąkolwiek VN w innej wersji niż all ages. Oczywiście jest sporo dobrych VN w wersji all ages, ale jeśli mam już wybór, to wolę unikać takich kwiatków jak w przypadku If My Heart Had Wings, którą to VN moim zdaniem bez restoration patcha nie ma co ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zakupiłem trochę tego na steamie bo lubię mangi itp. i chciałem się dowiedzieć więcej, mam pytanie: jak ma się te patche do wersji steam? Bo skoro steam blokuje to raczej na nim ich nie znajdziemy, znów grywanie cracka to utrata kompatybilności ze steamem. Swego czasu wciągnęły mnie hentaice w formie VN... chociaż nie po to po nie sięgnąłem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 15:47, Meketh napisał:

Bo steam hołduje amerykańskim wartościom, czyli przemoc pod każdą postacią jest ok, ale
pokazanie choćby kawałka damskiej piersi to już zbrodnia przeciw ludzkości

Wiedźmin 2 zdaje się temu przeczyć.

Dnia 01.05.2015 o 15:47, Meketh napisał:

If My Heart Had Wings, którą to VN moim zdaniem bez restoration patcha nie ma co ruszać.

Cóż, ja z powodów ideologicznych przeszedłem wersję dostarczoną przez Steama - chyba bardziej od cenzury (która momentami ocierała o absurd, jak na obrazku) przeszkadzało mi niechlujne tłumaczenie (literówki, płeć Isuki, błędy językowe) - i nadal byłem zachwycony historią.

20150501170313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 17:07, Kadaj napisał:

Wiedźmin 2 zdaje się temu przeczyć.

Wiedżmin 2 to co innego, znana na cały świecie marka. pozatym to co tam mamy to nic w porównaniu z niektórymi eroge i o te właśnie mi chodziło. Wyobrażasz sobie VN eroge na steamie bo ja nie.

Dnia 01.05.2015 o 17:07, Kadaj napisał:

Cóż, ja z powodów ideologicznych przeszedłem wersję dostarczoną przez Steama - chyba
bardziej od cenzury (która momentami ocierała o absurd, jak na obrazku) przeszkadzało
mi niechlujne tłumaczenie (literówki, płeć Isuki, błędy językowe) - i nadal byłem zachwycony
historią.


Ja wolę omijać wersje steam VN szerokim łukiem i zaopatrywać się u wydawcy (np mangagamer lub inne) niż potem, męczyć się z takimi wykastrowanymi, do granic absurdu potworkami. Mam nadzieję iż MoeNovel szybko padnie, niż znowu popełni takiego potworka, przy kolejnym dobrym tytule, bo wtedy zostanie nam tylko znowu liczyć na fanów którzy zechcą naprawić to co spartaczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to już ogólnie jest mała paranoja ze steamem i vn. z jednej strony mamy takie gry jak wiedźmin czy dragon age, gdzie autorzy nie stronią od scen erotycznych (kwestie gier takich jak hatred pominę), a z drugiej się cenzoruje visual novel. trochę tu brak konsekwencji i można podejrzewać wpływ SJW, ale przecież wiadomo, że to co animowane to nierealne i propaguje niezdrowe standardy :)
a tak nieco bardziej serio to oczywiście nikt chyba nie myśli o publikowaniu nukige na steamie, ale jest wiele gier od Alice Soft, czy Eushully, które bronią się przede wszystkim gameplayem, przykładowo Sengoku Rance, Evenicle, Kamidori Alchemy Meister, czy Tenbin no La DEA...
osobiście wolałbym, aby tego rodzaju gry (nie do końca klasyczne VN, ale dalej ADV) miały swoje oficjalne premiery również poza Japonią, zamiast żyć w niepewności czy ktoś amatorsko spróbuje je tłumaczyć.
a co do Sakura Spirit od Winged Cloud i tym podobnych to jednak są to amatorskie (indie) projekt z zachodu i na ogół brakuje im polotu, tak jakby twórcy wzorowali się na tym bardziej negatywnym wizerunku "kultury otaku"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 21:25, rha napisał:

a tak nieco bardziej serio to oczywiście nikt chyba nie myśli o publikowaniu nukige na
steamie, ale jest wiele gier od Alice Soft, czy Eushully, które bronią się przede wszystkim
gameplayem, przykładowo Sengoku Rance, Evenicle, Kamidori Alchemy Meister, czy Tenbin
no La DEA...

W pozostałe nie grałem, ale jeśli chodzi o Rance''a to jest to dość śliski temat bo sam Rance gwałci na lewo i prawo i jest uznawany za bohatera więc mogło by się wydanie tej gry odbić czkawką wydawcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danganronpa to świetna seria ale wątpię żeby jakieś inne VN robiły na zachodzie jakieś większe kariery . Ale mocno kibicuje oczywiście.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś wypisać liste dobrych Visual Novel na PC (mogą być nawet jakieś dobre hetai ) ;)
Jeszcze nie miałem styczności z tym gatunkiem ale ostatnio sporo zacząłem oglądać anime, czytać mange i Light Novel więc wydaje mi się że VN też mi przypadnie do gustu.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2015 o 12:00, IrekPOL napisał:

Czy mógłby ktoś wypisać liste dobrych Visual Novel na PC

Ja natomiast polecam: https://vndb.org/
Możesz sobie wyświetlić według rankingu użytkowników albo szukać po tagach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować