Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zachodni gracze pokochali japońskie visual novel

24 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2015 o 01:48, IrekPOL napisał:

Dzięki za pomoc.
A znacie jakieś dobre gry jRPG na PC (chodzi mi o coś w stylu Persona ).


Final Fantasy XIII i XIII-2 - co prawda konwersja nie powala ale grać się da. Części do X włącznie jeszcze są grywalne na emulatorach (bądź, jak VII i VIII, też mają wersję PC-tową). Poza tym może jeszcze Half Minute Hero.
Co tam dalej... a, Sudeki! Dawno, dawno temu dodawali do CD-Action. Teraz upolujesz też na Steamie. Poza tym jeszcze gry z serii Ys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mu chodziło o dobre gry, a na pewno nie zaliczają się do nich xiii i sudeki. -2 jeszcze nie grałem więc nie wiem, ale rzekomo poprawili nudną walkę.

Jeżeli już chcesz finala to raczej 4-10. Tylko graficznie to już prehistoria.
Mogę jeszcze powiedziec kilka tytułów, ale sam w nie nie grałem. Kupne ale leżą na steamie:
Valkyria Chronicles
Hyperdimension Neptunia Re:birth 1 [niedługo na steamie pojawią się kolejne 2 częsci]
The legend of Heroes: Trails in the sky
Agarest [3 częsci]

Natomiast jak masz możliwośc to znajdź emulator i ściągnij sobie Chrono triger, jest nawet wersja PL
Do tego Persona mi się kojarzy z bijatyką, a jak nie to survival horrorem. Więc ogólnie mi się kłóci z jrpg, ale może czegoś nie wiem. Tłumaczę personę 3.
Ys jest bardziej zręcznościowe i jest tego dużo:D Coś bardziej zręczniościowego i krótkiego to: Foward to the Sky. Przyjemna gierka, ale bez elementu rpg.

FXIII ostatecznie nie jest takie złe, ale dopiero na samym końcu, a jeszcze lepiej po, jak już robisz zadania, walka robi się ciekawa. A tak to nudne, oraz sama fabuła też trochę mnie znużyła z powodu tunelowania świata i unikania interakcji z tym światem. Niby fabularnie to wyjaśniono, ale przez to wydawało mi się to takie płytkie. Dopiero w połowie gry fabuła zaczyna się rozkręcać.

A co do IrekPO, masz na steamie zakładkę Visual novel i masz wtedy wszystkie gry tego typu, a każda ma oceny użytkowników + komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować