Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Amatorskie tłumaczenia gier, a sprawa polska - nowości, starocie, kariery i dramaty

25 postów w tym temacie

> O co ta kłótnia, skoro zdjęcie flagi ani bandery nie jest ani flagą ani banderą, tylko
> zdjęciem, a autor artykułu nawet nie podpisał tego jako flaga Polski ani bandera, ani
> też nie odnosił się do niej w artykule?

Właśnie też nie rozumiem i sam to zaznaczyłem w poście powyżej, trochę wygląda jak czepianie się na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2015 o 09:55, Afgncap napisał:


Widzę albo mnie nie zrozumiałeś albo specjalnie próbujesz mi coś przypisać wyrywając jedno zdanie z kontekstu. Napiszę więc jeszcze raz bardziej łopatologiczne. Flaga z orzełkiem jest flagą "specjalną" i można ją stosować tylko w kilku przypadkach, które wymieniłem w poprzednim poście. Np. na statkach używa się tej "specjalnej" flagi bo flaga biało-czerwona na statku oznacza "pilot na pokładzie" przez co "normalna" flaga RP by się zwyczajnie myliła. Stosowanie flagi z orzełkiem w innych sytuacjach jest błędem. Nie robiłbym problemu gdyby w tekście było zdjęcie np. budynku polskiej ambasady z flagą z orzełkiem. W końcu pewnie jakoś pokrętnie można byłoby to powiązać z tekstem. Ale to jest zdjęcie samej flagi w zamyśle polskiej a przecież polska flaga jest biało-czerwona. Dziwnie to brzmi ale tak jest a cała niejasność bierze się z bałaganu w przepisach. Dla uproszczenia można powiedzieć, że dla zwykłego Polaka flaga z orzełkiem powinna nie istnieć. Chyba, że pływa po morzach i oceanach :)

Dnia 04.05.2015 o 09:55, Afgncap napisał:

Nigdzie nie napisałem, że popieram bazarowe produkty flagopodobne, te bym zaciekle tępił,
bo są dla mnie przejawem amerykanizacji symboli narodowych, czyli flaga i godło na wszystkim
na co da się je nalepić.

Kolejne niedoczytanie czy próbujesz mi coś (znowu) przypisać? To byłby przykłady na to jak Polacy nie znają swojej flagi i używając powszechnie złej flagi. Przypominam we wcześniejszym poście napisałeś, że nie jest to powszechny błąd. Ostatnio co ze smutkiem muszę stwierdzić coraz więcej sportowców fotografuje się z flagą z orzełkiem. No cóż ;/
Akurat Amerykanów do tego nie mieszaj bo co by o nich nie mówić to wiedzą jak wygląda ich flaga i wyjątkowo ją szanują.

Dnia 04.05.2015 o 09:55, Afgncap napisał:

Właśnie też nie rozumiem i sam to zaznaczyłem w poście powyżej, trochę wygląda jak czepianie
się na siłę.

Nie jest to czepianie się tylko szacunek dla polskiej flagi. Równie dobrze czepianiem można nazwać zwrócenie uwagi w przypadku gdy flaga wisi do góry nogami. Co w tym złego? Kolory się zgadzają, prawda?

Dnia 04.05.2015 o 09:55, Afgncap napisał:

Tak czy siak polecam zakończyć offtop:P

Świetnie :)

hans_olo
Generalnie zgodziłbym się, że to zdjęcie nic nie wnosi do tekstu i jest całkowicie zbędne. Po prostu wychodzi stereotypowe myślenie, że jak się pisze o polskich graczach, "sprawie polskiej" itp. to fajnie jest wstawić polską flagę aby było chyba bardziej patriotycznie. A że najwyraźniej innego zdjęcia fagi polskiej na gramie nie mają (biedny gram) to ciągle wstawiają zdjęcie "specjalnej" flagi zamiast "normalnej" czyt. biało-czerwonej. A czy to dobra flaga czy też nie to nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na miłość boską, flaga z orzełkiem jest polską flagą nieważne czy specjalna czy nie, jest jedną z dwóch flag państwowych. Nie napisałem nigdzie, że błąd nie jest powszechny, natomiast błędem jest twierdzenie, które rozsiewasz czyli, że właściwą flagą jest jedynie dwukolorowa. I naprawdę to nie ja próbuje coś przypisać, zwracasz się do mnie i piszesz o kibicach z orzełkami ze złą ornamentacją itd. Po co? To tekst o tłumaczeniach, czepiłeś się obrazka jak rzep psiego ogona, wikipedie też zaskarżysz? Taka flaga funkcjonuje w dzienniku ustaw i nie do Ciebie należy twierdzenie, która jest właściwsza. Jeśli jutro rząd stwierdziłby, że ten wariant jest dostępny dla wszystkich to nie masz nic do gadania, ba mogą nawet przywrócić wariant średniowieczny i możesz co najwyżej pokrzyczeć na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś już skończyć a ciągle piszesz. Ja już zapomniałem o tym temacie a wchodzę na forum i na pierwszej stronie widzę ten ten temat. Ehhh

Dnia 06.05.2015 o 00:20, Afgncap napisał:

Na miłość boską, flaga z orzełkiem jest polską flagą nieważne czy specjalna czy nie,
jest jedną z dwóch flag państwowych. Nie napisałem nigdzie, że błąd nie jest powszechny,
natomiast błędem jest twierdzenie, które rozsiewasz czyli, że właściwą flagą jest jedynie
dwukolorowa.

Faktycznie nie napisałeś, że nie jest to powszechny błąd a zdanie cytowane poniżej sobie po prostu wymyśliłem.

Dnia 06.05.2015 o 00:20, Afgncap napisał:

Nie ma tu pomyłki to jest jeden z dwóch dostępnych wariantów flagi, akurat ten jest wykorzystywany
przez instytucje państwowe i nie jest to żaden powszechny błąd.

Ponadto nigdzie nie twierdzę, że jedyną flagą jest flaga biało-czerwona. W pierwszym poście pod tym tekstem jedynie zwróciłem uwagę na to, że zaprezentowana na zdjęciu flaga jest niewłaściwa bo (flaga z orzełkiem) ma ona ściśle określone zastosowanie więc nie można jej dowolnie używać. Może zrobiłem to zbyt lakonicznie ale w późniejszej dyskusji chyba wystarczająco to doprecyzowałem.

Dnia 06.05.2015 o 00:20, Afgncap napisał:

To tekst o tłumaczeniach, czepiłeś się obrazka jak rzep psiego ogona, wikipedie
też zaskarżysz? Taka flaga funkcjonuje w dzienniku ustaw i nie do Ciebie należy
twierdzenie, która jest właściwsza.

Po pierwsze napisałem to co mi się nie podoba w tekście z nadzieją, że może ktoś poprawi to zdjęcie. Jednak Ty ciągle ciągniesz ten temat pisząc rzecz oczywistą (mamy dwie flagi <łał>). Po drugie wikipedia nie jest dla mnie wielkim autorytetem więc staram się tam nie wchodzić. Ale skoro Ty tam zaglądasz to proponuję doczytać zastosowanie flagi z orzełkiem czyli w jakich przypadkach jej stosowanie nie jest błędem bo zapewne jest tam wspomniane.

Dnia 06.05.2015 o 00:20, Afgncap napisał:

Jeśli jutro rząd stwierdziłby, że ten wariant jest dostępny dla wszystkich to nie masz nic do gadania,
ba mogą nawet przywrócić wariant średniowieczny i możesz co najwyżej pokrzyczeć na forum.

Czyli jednak zgadzasz się ze mną, że wariant flagi z orzełkiem ma konkretne zastosowanie i stosowanie go w innych okolicznościach jest błędem? A co do gdybania co by było jutro... to naprawdę nie mam na to ochoty.

Generalnie całą sytuację z pomyleniem flagi można porównać do pójścia na eleganckie przyjęcie organizowane za dnia w smokingu. Ja piszę, że smoking jest strojem wieczorowym i założenie go na dzienne przyjęcie jest błędem. Ty natomiast ciągle piszesz, że smoking to elegancki strój (co ja również wiem) i nie widzisz błędu w jego złożeniu na dzienne przyjęcie.

Jeśli jeszcze tego nie zrozumiałeś to już Twój problem. Następnym razem jak zobaczę zdjęcie tej flagi to załatwię tę sprawę z redakcją przez maila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę choćby jeden post dotyczący flagi pod tym postem i rozdam nagrody. Bez wyjątków. I nie będzie mnie obchodziło kto zaczął, a kto nie skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować