Zaloguj się, aby obserwować  
nadol91

Czy będzie Heroes 6? Zapraszam do "gdybania" :D

209 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2006 o 17:10, Monastor napisał:

> > Otóż nie... Są 3, słownie TRZY części gier z serii Heroes of Might and Magic
> moze jeszcze masz na mysli III i oba dodatki? :D
>
Nie :P Mam na myśli części 1-3 ze wszytkimi dodatkami

wiem chyba o co ci chodzi. Pewiem forumowicz ostrzegł mnie, że H5 nie zaliczasz do serii HoMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 20:22, nadol91 napisał:

> > > Otóż nie... Są 3, słownie TRZY części gier z serii Heroes of Might and Magic

> > moze jeszcze masz na mysli III i oba dodatki? :D
> > > > Nie :P Mam na myśli części 1-3 ze wszytkimi dodatkami
wiem chyba o co ci chodzi. Pewiem forumowicz ostrzegł mnie, że H5 nie zaliczasz do serii HoMM

h5 nie należy w żaden sposób do serii HoMM... Nazwa ta jest efektem dziwnego zapisu prawnego, według którego Ubisoft może sobie każdą grę tak nazwać, a niestety prawa (nawet najgłupszego) na ogół się przestrzega.

homm5 nie ma niczego, co mają gry z serii HoMM, nie widzę powodu, żeby go do niej zaliczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to "stfu" mialo byc z pogarda!! w wiekszosci swiatow fantasy krasnoludy wlasnie tak sie do elfow odnosza... a ja osobiscie wole zamek krasnoludow niz jeszcze jeden elfow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 00:42, Bomb a Dil napisał:

wlasnie to "stfu" mialo byc z pogarda!! w wiekszosci swiatow fantasy krasnoludy wlasnie tak
sie do elfow odnosza... a ja osobiscie wole zamek krasnoludow niz jeszcze jeden elfow!!


jeden elfów wystarczy!
a krasnoludy i tak będą :)

założysz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 00:42, Bomb a Dil napisał:

wlasnie to "stfu" mialo byc z pogarda!! w wiekszosci swiatow fantasy krasnoludy wlasnie tak
sie do elfow odnosza... a ja osobiscie wole zamek krasnoludow niz jeszcze jeden elfow!!

Ale stfu... to jes SHUT THE F**K UP!
Nie ma nic wspólnego ze spluwaniem z pogardą, jest to dosyć niegrzeczny zwrot znaczący w delikatnym tłumaczeniu "zamknij się"... nie za bardzo tutaj pasuje do kontekstu

Po tym co zobaczyłem w homm5, po dodatku mogę się spodziewać wszystkiego... nawet dwóch elfich zamków... jednego z krasnoludami jako niewolnikami, a drugiego z orkami w tej samej roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2006 o 00:55, Monastor napisał:

Po tym co zobaczyłem w homm5, po dodatku mogę się spodziewać wszystkiego... nawet dwóch elfich
zamków... jednego z krasnoludami jako niewolnikami, a drugiego z orkami w tej samej roli


wtedy przyznam Ci racje, że HoMM ma tylko trzy części ;)
(no 3,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2006 o 20:29, Monastor napisał:


homm5 nie ma niczego, co mają gry z serii HoMM, nie widzę powodu, żeby go do niej zaliczać

a mógłbyś mi powiedziec co ci sie ie podoba w heroesach. oczywiscie tylko pytam. A no i moge ci powiedziec ze na 100% H4 nie należy do HoMM. Chyba też tak sądzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze dobrze, ale napisalem co to mialo znaczyc uzyte przezemnie... bo jakbym napisal cos w stylu<spluwa>to by glupio wygladalo... wiec zakonczmy juz to... te wymysly pop kultury... no mniejsza oto... mozna liczyc ze Heroesow jest 3,75 czesci (gdy liczymy wszystkie oryginalne zdodatkami oddzielnie, choc moze 3,5 bo SoD bylo samodzielne i 3,90 gdy liczymy z WoGiem... bo w WoGu mozna ustawic w opcjach by bylo H4 na grafie H3, hero nie walczyl tylko rzucajac czary (jak zawsze do H4), bez mozliwosci wrzucenia kilku bohaterow naraz do jednej armii i mozliwosci prowadzenia armi bez hero... dodatkowo wprowadzono generalow- kazdy hero mial przydzielonego 1 na starcie... general mogl walczyc z armia na polu bitwy, levelowal i zdobywal nowe zdolnosci... w WoGu bylo jeszcze pelno innych swietnych pomyslow... mogles zniszczyc zamek wtedy miales tam miasto duchow - chcesz miec nowy zamek to pokonaj zjawy mieszkancow i zaplac za odbudowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 08:33, nadol91 napisał:


> > > homm5 nie ma niczego, co mają gry z serii HoMM, nie widzę powodu, żeby go do niej zaliczać

a mógłbyś mi powiedziec co ci sie ie podoba w heroesach. oczywiscie tylko pytam. A no i moge
ci powiedziec ze na 100% H4 nie należy do HoMM. Chyba też tak sądzisz???

Nie chciałbym się powtarzać... Przejrzyj proszę wątki o homm5, tam znajdziesz mnóstwo moich wypowiedzi.
Chodzi o to, że gra niczym nie nawiązuje do reszty serii, a jej twórcy pokazali dobitnie, że mają HoMM, ich dorobek i znaczenie dla graczy "w głębokim poważaniu".

Kupili prawa do HoMM, a potem stwierdzili chyba, że nie podobają im się te gry... więc zrobili jakąś hybrydę warcrafta z disciples z grafiką WoW. Pod względem grafiki i rozwiązań,, homm5 ma już bliżej do tych gier niż do Heroes, a pod względem fabuły i klimatu jest tak samo daleko od każdej z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 08:48, Monastor napisał:

>
> > > > homm5 nie ma niczego, co mają gry z serii HoMM, nie widzę powodu, żeby
go do niej zaliczać
>
> a mógłbyś mi powiedziec co ci sie ie podoba w heroesach. oczywiscie tylko pytam. A no
i moge
> ci powiedziec ze na 100% H4 nie należy do HoMM. Chyba też tak sądzisz???
Nie chciałbym się powtarzać... Przejrzyj proszę wątki o homm5, tam znajdziesz mnóstwo moich
wypowiedzi.
Chodzi o to, że gra niczym nie nawiązuje do reszty serii, a jej twórcy pokazali dobitnie, że
mają HoMM, ich dorobek i znaczenie dla graczy "w głębokim poważaniu".

Kupili prawa do HoMM, a potem stwierdzili chyba, że nie podobają im się te gry... więc zrobili
jakąś hybrydę warcrafta z disciples z grafiką WoW. Pod względem grafiki i rozwiązań,, homm5
ma już bliżej do tych gier niż do Heroes, a pod względem fabuły i klimatu jest tak samo daleko
od każdej z nich.


A co? Myślałeś, że gra powstała aby dumnie kontynuować serię i bez względu na wszystko w absolutnie antykomercyjny sposób rozwijać dzieło pierwotnych twórców? Sprowadzę Cię na ziemię. Otóż HV (podobnie jak każda gra) powstała po to by generować mamonę! Jeśli się powiedzie (wygenerują zadowalającą ilość kapuchy) będzie następna, następna itd dokąd będzie zysk... A wszystko wskazuje na to, że na razie mogą spać spokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 09:18, holo napisał:

A co? Myślałeś, że gra powstała aby dumnie kontynuować serię i bez względu na wszystko w absolutnie
antykomercyjny sposób rozwijać dzieło pierwotnych twórców? Sprowadzę Cię na ziemię. Otóż HV
(podobnie jak każda gra) powstała po to by generować mamonę! Jeśli się powiedzie (wygenerują
zadowalającą ilość kapuchy) będzie następna, następna itd dokąd będzie zysk... A wszystko wskazuje
na to, że na razie mogą spać spokojnie...

Dlatego nie zasługuje na to by należeć do tej serii, bo te gry to coś więcej... coś poza samym robieniem mamony
za to heroes 5 to zwykła, przeciętna, pozbawiona ducha gierczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 09:20, Monastor napisał:

Dlatego nie zasługuje na to by należeć do tej serii, bo te gry to coś więcej... coś poza samym
robieniem mamony

:) a poprzedni herosi to pewnie byli wydani dla satysfakcji graczy? :) to "coś wiecej" to wlasnie gracze bo firmy zawsze beda myslaly o kasie..
imho nawet po przesunieciu premiery gra wyszla 3 miesiace za wczesnie - brak edytora, malo map - porazka, gracze dostali 70% tego co powinni... mi osobiscie brakuje tego co w III i IV - duzej ilosci kampanii i map

Dnia 25.07.2006 o 09:20, Monastor napisał:

za to heroes 5 to zwykła, przeciętna, pozbawiona ducha gierczyna

no tak, pewnie bys chcial zeby kazda kolejna byla kalka III. problem w tym ze dlatego wlasnie zmienia sie numerek bo zachodza zmiany w rozgrywce imho na lepsze. no moze poza czarami i przyciężkim silnikiem graficznym z silent storma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 09:33, gmx napisał:

no tak, pewnie bys chcial zeby kazda kolejna byla kalka III. problem w tym ze dlatego wlasnie
zmienia sie numerek bo zachodza zmiany w rozgrywce imho na lepsze. no moze poza czarami i przyciężkim
silnikiem graficznym z silent storma...

No to nie mamy kalki HoMM3... za to mamy kalkę kilku innych popularnych gier, które z Heroes nie mają wiele wspónego. Ta seria traci oryginalność, upodabnia się do innych, to zabija sztukę tworzenia gier. Jeśli nie potrafią stworzyć czegoś oryginalnego to niech chociaż czerpią wzory z miejsc sugerowanych przez nazwę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 10:06, Monastor napisał:

No to nie mamy kalki HoMM3... za to mamy kalkę kilku innych popularnych gier, które z Heroes
nie mają wiele wspónego.


no wlasnie ja nie widze tego podobienstwa do innych gier,
zwlaszcza warcrafta nie widze.
a disciples? mozesz sie czepic tego nieszczesnego drzewka, ale jak pominiesz graficzna prezentacje a skupisz sie na zasadach w jakie rozbudowujesz miasto to ja tam widze rozbudowanie III a nie disc. innych podobienstw nie widze.
no chyba ze wszystkie gry gdzie sa smoki sa tkie same... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 10:13, gmx napisał:

a disciples? mozesz sie czepic tego nieszczesnego drzewka, ale jak pominiesz graficzna prezentacje
a skupisz sie na zasadach w jakie rozbudowujesz miasto to ja tam widze rozbudowanie III a nie
disc. innych podobienstw nie widze.
no chyba ze wszystkie gry gdzie sa smoki sa tkie same... :)

Chodzi o generalną zmianę stylu. Twórcy uciekli się do tego, co się najlepiej sprzedaje w społeczeństwach masowych... grafika momentami mocno przypomina stylem WoW, albo japońskie komiksy. Postawiono na dużą ilość mrocznych płomieni i światełek... tandetnych, ale przecież kicz jest w modzie. Najlepsze choppery w USA też są pomalowane "pięknie", to znaczy że widać je z kosmosu i trzeba mieć specyficzny gust, żeby się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 10:17, Monastor napisał:

Chodzi o generalną zmianę stylu.

eh, kwestia gustu. mam kumpla który nie gral w h4 bo mu sie nie podobal widok bohatera na koniu - byl za bardzo wyprostowany :)

mi styl h5 sie podoba, demon wreszcie wyglada jak demon, bohaterowie nie zawsze jezdza na koniach....
tylko ten nieszczesny silnik ss - brakuje szybkosci, precyzji przy kliknieciach... ta gra powinna dawac przedewszystkim przyjemnosc z grania a nie wygladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przed oswietlenie podziemi tymi fosforyzujacymi krysztalami nadali ladny wyglad podziemiom, no i spelniaja funkcje praktyczne oswietlajac podmrok... i widzisz potwora, a nie idziesz hero po omacku i nagle O_O walka np. z czarnymi smokami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie brakuje podzialu u hero na klasy!! bo n. w H3 w castle miales monka i knighta a teraz jest 1 klasa na 1 zamek i to jest straszne, jeszcze dochodzi wyglad, hero specjalizujacy sie w tancerzach ostrzy jezdzi na koniu i strzela z luku!! postac powinna przypominac tancerza ostrza tylko dodac kilka bajerkow by sie wyrozniala podkreslajac ze to hero... no Eruina np. ma specjalna zdolnosc prowadzenia kaplanek i wyglada jak czarnoksieznik!! jest opisane w scenariuszu ze jest kaplanka to niech ma wyglad kaplanki!! w wygladach herow nie ma rowniez podzialu na plcie i wszyscy poprostu wygladaja tak samo!!inni jedynie sa bohaterowie kampanii!! musza to poprawic bo jak w nastepnej czesci tego nie bedzie to bede wsciekly... tym panom z rosji sie poprostu animacji nie chcialo robic...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować