Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - garść nowych informacji i materiałów z gry

47 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2015 o 13:15, TojaSmuggler napisał:

Zasada jest prosta: dobry produkt obroni się sam

Gdyby ta zasada obowiazywala, w TV mielibysmy o wiele mniej reklam.


W sumie to właśnie napisał. Skoro nie ma mało reklam to nie ma tam nic dobrego ;) Więc jak zasada obowiązuje to znaczy że produkt jest dobry, jak nie to znaczy że jest zły ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 13:15, TojaSmuggler napisał:

A w najnowszym CDA juz sa wrazenia z 20 godzin intensywnego grania w finalna wersje :P

Ten szmatławiec kupuję wyłacznie wtedy, gdy są jakieś dobre pełniaki - do tej pory zrobiłem to chyba 4 razy. Niestety, ale całe pisemko jest biedne IMO, więc szkoda mi kasy na coś tak niskich lotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 13:22, Black_Druid napisał:

oczywiście, że recenzja będzie minimum 100/10, CDP płaci CDP wymaga, nie pamiętam by
gnioty z Ubisoft, Activision czy EA miały niskie noty od portali z grami, a później oceny
graczy... średnia 2/10.
Co nie znaczy, że nie wierzę w Wiedźmina, choć Wiedźminem 2 jestem rozczarowany po całości...


A bierzesz pod uwagę fakt, że część ocen 2/10 to zwykły hejt?
Podobnie jak część ocen 10/10, lub mian najlepszej gry ( np. zachwycanie się Skyrimem ) to przegięcie w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A bierzesz pod uwagę fakt, że część ocen 2/10 to zwykły hejt?
> Podobnie jak część ocen 10/10, lub mian najlepszej gry ( np. zachwycanie się Skyrimem
> ) to przegięcie w drugą stronę.

Biorę i to pod uwagę, Skyrim to dobry przykład, przez wielu uważana za "najlepszą grę ever made", a jak dla mnie to Skyrim nie jest nawet najlepszy z serii Elder Scrolls, Wszystko ma swoich fanboyów i hejterów, co nie zmienia faktu że... na ogół "rzeczowe" / "prasowe" recenzje gier są overhyped z tego czy innego względu, Wiedźmin 2 miał na gram.pl 9/10, słusznie? dla jednych tak, dla mnie nie, dyskusjom nie było końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 14:06, lis_23 napisał:

A bierzesz pod uwagę fakt, że część ocen 2/10 to zwykły hejt?
Podobnie jak część ocen 10/10, lub mian najlepszej gry ( np. zachwycanie się Skyrimem
) to przegięcie w drugą stronę.

To coś jak ta święta krucjata fanatyków Dragon Age 2 którzy wychwalali jak nic i gnoili każdą inna grę, a zwłaszcza wiedźmina 2. I co ciekawe ta krucjata trwa nadal mimo wydania DA:I o_O!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pajonk - Spoko, po takim tekscie na pewno ci sie e-penis wydluzyl do az 3 cm.

Ponapinaj sie jeszcze jaki jestes zajebisty, ze nas NIE kupujesz :)

Podpowiem tylko, ze Polska to jakies 37 mln. ludzi za zakladajac optymistycznie, ze kupuje nas 100.000 ludzi, to NIE kupujac jestes w jakze elitarnej 99.8% wiekszosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 13:52, Kafar napisał:

> Zasada jest prosta: dobry produkt obroni się sam
>
> Gdyby ta zasada obowiazywala, w TV mielibysmy o wiele mniej reklam.

W sumie to właśnie napisał. Skoro nie ma mało reklam to nie ma tam nic dobrego ;) Więc
jak zasada obowiązuje to znaczy że produkt jest dobry, jak nie to znaczy że jest zły
;P



Hm, ostatnio widzialem reklamy niemieckich samochodow za minimum 100.000 i szwajcarskich zegarkow. Pewnie badziew, skoro reklamuja.

A jakie znacie np. ZAJEBISTE pasty do zebow, ktore nie sa reklamowane ale sie wybronily jakoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 14:23, kris987 napisał:

Przejdziecie wnet tą grę na trailerach.


Taa, zważywszy że ciągle jest pokazywane to samo i są to aktywności poboczne i exploring. A gra jest długa i jest w niej dużo do zrobienia. Nie mówiąc o tym że prawie w ogóle fabuły nie pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 14:26, TojaSmuggler napisał:

Hm, ostatnio widzialem reklamy niemieckich samochodow za minimum 100.000 i szwajcarskich
zegarkow. Pewnie badziew, skoro reklamuja.


Pracowałem w branży TV i reklamy sa po to aby sprzedać produkt. A nie oznacza to nigdy że produkt jest dobry. Tutaj już wpada naiwnośc i łatwośc w manipulacji ludzmi. Wystarczy poakzac im samochód za 100tyś np. Tobie jak widać, i on wg. Ciebie musi być dobry bo go reklamują ;)

W przemysle gier za duzo reklamy to nakręcanie tak zwanego hype. Nie znam produkcji która by ten hype utrzymałą po premierze.

Wiesz jak w marketach masz reklamy/gazetki co jest reklamowane? Zazwyczaj coś co nowego wchodzi lub coś co zalega na magazynie :) W żadnym przypadku nie oznacza to że coś jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.05.2015 o 14:40, Kafar napisał:

Pracowałem w branży TV i reklamy sa po to aby sprzedać produkt.



>>>No pacz pan, a ja tyle lat kombinowalem po co sa reklamy... Thx, cpt. Obvisly :)

A nie oznacza to nigdy

Dnia 05.05.2015 o 14:40, Kafar napisał:

że produkt jest dobry.


NIGDY? Aha.

Tutaj już wpada naiwnośc i łatwośc w manipulacji ludzmi. Wystarczy

Dnia 05.05.2015 o 14:40, Kafar napisał:

poakzac im samochód za 100tyś np. Tobie jak widać, i on wg. Ciebie musi być dobry bo
go reklamują ;)


No fakt, indyjskiego Taty nie reklamuja, zatem musi byc dobry.

Dnia 05.05.2015 o 14:40, Kafar napisał:


> W przemysle gier za duzo reklamy to nakręcanie tak zwanego hype. Nie znam produkcji która

Dnia 05.05.2015 o 14:40, Kafar napisał:

by ten hype utrzymałą po premierze.


Hype byl i bedzie, ale znam pare hajpowanych gier, ktore faktycznie byly dobre. Jedno drugiego nie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 14:43, TojaSmuggler napisał:

Hype byl i bedzie, ale znam pare hajpowanych gier, ktore faktycznie byly dobre. Jedno
drugiego nie wyklucza.


Dobre, bardzo dobre a hype to zupełne rózne pojęcia. Srednie gry też są dla innych dobre. Tak czy siak nie było gier w przemysle które były lepsze niż hype który był nakręcony. Nawet nie były na równi z nim. Dobrym przykładem jest bardzo popularny i świetnym moim zdaniem Skyrim sam się doskonale bronił. Tytuł zapwoiedziany pol roku przed premierą, bez zbędnej pompy rozwijana kampania.

Ostatni przykład Watch_Dogs który był moim zdaniem bardzo dobrą grą ale w historii zapisała się jako przehypowana. Gdyby przereklamowanie i oszustwa graczy nei było była by to gra powszechnie znana być może jako bardzo dobra.

Chciałbym zaznaczyć że każda reklama KAŻDA jest manipulacją. Czesto słyszałem mamy tu produkt "xxx" i słabo się sprzedaje i żeby stworzyć reklame w agencji reklamowej w której pracowałem. I tak zawsze jest ;) systemu się nie zmieni ;)

Dobra temat za duży na pisanie. Tak czy siak popieram że produkt sam się potrafi obronić i mógłbym godzinami tytuły gier wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 14:49, Kafar napisał:

Tytuł zapwoiedziany pol roku przed premierą, bez zbędnej pompy rozwijana kampania.


W Polsce. W USA kampania reklamowa była spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak gracze nadal mnie zadziwiają ;)

Kafar, Ty jedziesz po Wiedźminie 2 a zachwalasz takiego Skyrima, który jest grą płytką, nudną, schematyczną i brzydką w dniu premiery i na pewno nie zasługuje na miano najlepszej gry RPG ever.
W2 wygrywa jeżeli idzie o fabułę, postaci, dialogi, klimat i uniwersum Sapkowskiego. Owszem, gra jest inna niż jedynka ale to dlatego, że jedynka była adresowana przede wszystkim do polaków, a dwójka miała poszerzyć grono odbiorców, stąd zmiana klimatu ze słowiańskiego na bardziej europejski, bliższy reszcie świata.
Także fabuła uległa zmianie: z lokalnej na ogólny, polityczny konflikt. Ale to nie stoi w sprzeczności z twórczością Sapkowskiego, gdyż tam polityka i liczne intrygi są na porządku dziennym. Dlatego nie rozumiem tego hejtu na dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz zbyt duże uogólnienia ;) Zdarza się, że dobry produkt broni się sam, zdarza się, sprzedaż słabego produktu ratuje tylko szeroka kampania reklamowa, jednak mnostwo jest przypadków, gdy znakomity produkt nie sprzedaje się, bo nie było kampanii reklamowej.
Redzi muszą reklamować Wiedźmina, bo Sapkowski za granicą nie ma takiej marki jak u nas, a Redzi nie są tak znani jak Bethesda czy BioWare. Gra musiała kosztować sporo, więc dużym ryzykiem byłoby olanie kampanii reklamowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 15:02, lis_23 napisał:

Jednak gracze nadal mnie zadziwiają ;)

Kafar, Ty jedziesz po Wiedźminie 2 a zachwalasz takiego Skyrima, który jest grą
płytką, nudną, schematyczną i brzydką w dniu premiery i na pewno nie zasługuje na miano
najlepszej gry RPG ever.
W2 wygrywa jeżeli idzie o fabułę, postaci, dialogi, klimat i uniwersum Sapkowskiego.


Ale przepraszam bardzo, ja nie jade po Wiedzminie 2. Stwierdziłem że gra była nudna, po prostu słaba. Co nie znaczy że wszystko w niej było słabe albo złe.

Co do wyglądu to nie wiem, jest to element który jest na ostatnim miejscu w gram z gatunku cRPG. Chociaż nigdy nie mówiłem że wiedźmin 2 był brzydki ;) bo był śliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2015 o 14:52, Henrar napisał:

W Polsce. W USA kampania reklamowa była spora.


To ja nie wiem jak było w USA. Ja mówie jak było w europie (niemcy i UK). W Polsce nie wiem wtedy jak było. Chciałbym zaznaczyć że mówie tu o ostrej kampanii a nie że w ogóle nie było bo były wielkie bilbordy na budynkach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można toczyć pianę, można krzyczeć, ale można też poczekać na premierę - nie recenzje - sprawdzić samemu, bądź ocenić na podstawie materiałów które pojawią się w sieci bardzo szybko, od graczy dla graczy. W wysokie jakości, z porównaniami graficznymi, testami związanymi z optymalizacją od ekip które się na tym znają.

Do tego panuje opinia, że dobre oceny to za łapówki w formie gotówki; gdzie tam nic bardziej mylnego, zaproszenia, dostęp do ekskluzywnych materiałów, piękne paczki z grą czy inne obietnice przyszłej ścisłej współpracy.

Wystarczy sprawdzić co dzieje się za oceanem ;)

P.S Wiedźmin i tak mniej jak 9 nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2015 o 15:04, pawbuk napisał:

Stosujesz zbyt duże uogólnienia ;) Zdarza się, że dobry produkt broni się sam, zdarza
się, sprzedaż słabego produktu ratuje tylko szeroka kampania reklamowa, jednak mnostwo
jest przypadków, gdy znakomity produkt nie sprzedaje się, bo nie było kampanii reklamowej.


Owszem, zgadzam się. Zdarzają się takie przypadki.. niestety :(

Dnia 05.05.2015 o 15:04, pawbuk napisał:

Redzi muszą reklamować Wiedźmina, bo Sapkowski za granicą nie ma takiej marki jak u nas,
a Redzi nie są tak znani jak Bethesda czy BioWare. Gra musiała kosztować sporo, więc
dużym ryzykiem byłoby olanie kampanii reklamowej ;)


To też prawda. Lecz bardziej zwróciłem uwagę na to w swoim problemie że mimo tak podobno dużej zawartości jest głównie pokazywane to samo. Ktoś na tym forum napisał że "A co chciałbyś by wszystko od razu pokazali?". Jako że zazwyczaj na głupie teksty nie odpisuje to "podobno" tak duzego świata chciałbym zobaczyć chociaż inny biom.

Więcej górzystych terenów czy co tam jest. Chciałbym zaznaczyć że czytałem ksiażki ale nie jestem specem ze świata Wiedzmina i nigdy nie będę, ot zwykłe fantasy dla mnie i tyle. Więc fajnie gdyby pewne elementy reklamy pokazywały coś nowego, innego.. a nie żeby ich mniej było.

Ja bardzo czekam by zagrać więc to nie jest tak że anty Wiedxminowski jestem bo tlyko 2 uwazam za średniaka. W 3 jeszcze nie grałem. Pewnie znając mnie ciachne ją w 5-6 dni jak nic (1 obciachałem na maksa w 100h). I wtedy ocenie, jednak kampania reklamowa jest jednym słowem o. Nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2015 o 15:24, Kafar napisał:



Ale przepraszam bardzo, ja nie jade po Wiedzminie 2. Stwierdziłem że gra była nudna,
po prostu słaba.


Taki jest właśnie Skyrim ;)

Dnia 05.05.2015 o 15:24, Kafar napisał:

Lecz bardziej zwróciłem uwagę na to w swoim problemie że mimo tak podobno dużej zawartości jest głównie pokazywane to samo.


Ale wiesz, że większość gameplayów pochodzi z prologu gry?
Jest też jeden materiał z tych wyspiarskich terenów, ale większość pochodzi z m. w. tego samego miejsca w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować