Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zobacz gameplay z wersji na PS4

50 postów w tym temacie

> Odnoszę wrażenie, że roślinność i oświetlenie wyglądają nieco słabiej, niż na wcześniej
> pokazywanych materiałach. Co wcale mnie nie cieszy, bo sam posiadam PS4. Oczywiście,
> Wiedźmin to Wiedźmin. Grać zapewne będzie się świetnie. Mimo wszystko - kolejny raz z
> przykrością muszę stwierdzić, że trochę ta next-genowość obecnej generacji konsol taka
> mało... next-genowa ;P
Moc obliczeniowa ps4 wiadoma jaka jest, wiadoma jest też moc obliczeniowa gtx980 (na którym głównie był prezentowany do tej pory Wiedźmin 3), znany jest też poziom cenowy obu (w przypadku pc trzeba doliczyć oczywiście cenę pozostałych komponentów), a mimo to oczekuje się że tworcy gier staną na głowie i stworzą grę która będzie wyglądać identycznie na każdej platformie. Oczywiście da się zrównać do poziomu konsol, ale tu pojawią się komentarze że konsole hamują rozwój gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo ładnie co mnie cieszy gdyż posiadam Ps4:). Co do tematu draw distance to jest dobrze bo obawiałem się że będzie on też tyczył się budowli i będzie widać ewidentną różnicę modeli. Na tym filmiku tego nie uświadczyłem. Co do FPS, możecie mnie linczować ale 30 klatek na sekundę gdy konsola bądź nawet Pc podłaczony pod dobry telewizor z dużą częstotliwością odświeżania naprawdę daje radę i to doskonale o ile nie ma dropu klatek ponizęj 30:) Granie przy obecnej generacji konsol na monitorze nawet FullHd to profanacja. Dlaczego? Ponieważ sam grałem na Tv 40 cali i ostatnio zmieniłem na 55 cali. Co wam powiem? To to że ilość szczegółów które zacząłem wyłapywać jest dużo większa. Pc pamiętam jeszcze takie hity jak magic carpet, quake i red alert czy też tomb raider. Obecnie trzeba grać na minimum 40 calach aby móc cieszyć się tym co przygotowali twórcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało materiałów oglądałeś - na materiałach youtuberów i nawet kilku oficjalnych gameplayach jest całkiem sporo fragmentów, gdzie wiatru praktycznie nie ma, lekko powiewa, drzewa się lekko bujają, jest sielsko i spokojnie, halnego nie ma.

Polecam dobejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 12:52, Berkel napisał:

Drzewa jak drzewa, to tylko tło, ale kurde, koleś skacze w miejscu na wysokość 1,5 metra.


Toć to wiedźmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda to bardzo ładnie co mnie cieszy gdyż posiadam Ps4:). Co do tematu draw distance
> to jest dobrze bo obawiałem się że będzie on też tyczył się budowli i będzie widać ewidentną
> różnicę modeli. Na tym filmiku tego nie uświadczyłem. Co do FPS, możecie mnie linczować
> ale 30 klatek na sekundę gdy konsola bądź nawet Pc podłaczony pod dobry telewizor z dużą
> częstotliwością odświeżania naprawdę daje radę i to doskonale o ile nie ma dropu klatek
> ponizęj 30:) Granie przy obecnej generacji konsol na monitorze nawet FullHd to profanacja.
> Dlaczego? Ponieważ sam grałem na Tv 40 cali i ostatnio zmieniłem na 55 cali. Co wam powiem?
> To to że ilość szczegółów które zacząłem wyłapywać jest dużo większa. Pc pamiętam jeszcze
> takie hity jak magic carpet, quake i red alert czy też tomb raider. Obecnie trzeba grać
> na minimum 40 calach aby móc cieszyć się tym co przygotowali twórcy:)
Przecież interpolacja to złooooooooo. Ty chyba sobie żartujesz ? 55 cali mam rozumieć 8k tam masz ? Beka z typa xD przecież gry masz renderowane na konsolach w 720p-900p, tylko niektóre w 1080p także jak możesz lepiej widzieć cokolwiek lepiej na 55 calach w uhd obstawiam ? Żadnej różnicy nie ma, jedynie gorzej się gra bo masz skalowanie ekranu ^^ Tylko i wyłącznie dobry monitor, telewizory nie są do grania tylko do oglądania filmów/seriali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój pc nie da rady uciągnać go na przyzwoitych ustawieniach więc jestem zmuszony zamówić wersję na PS4 ale z tego co widzę to nie mam czego żałować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 14:05, Leos8 napisał:

To chyba mało materiałów oglądałeś - na materiałach youtuberów i nawet kilku oficjalnych
gameplayach jest całkiem sporo fragmentów, gdzie wiatru praktycznie nie ma, lekko powiewa,
drzewa się lekko bujają, jest sielsko i spokojnie, halnego nie ma.

Polecam dobejrzeć.


Oglądałem wszystko to co wyszło do tej pory i nie przypominam sobie. Mi chodziło o filmik gdzie nie ma w ogóle wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wygląda to bardzo ładnie co mnie cieszy gdyż posiadam Ps4:). Co do tematu draw distance
>
> > to jest dobrze bo obawiałem się że będzie on też tyczył się budowli i będzie widać
> ewidentną
> > różnicę modeli. Na tym filmiku tego nie uświadczyłem. Co do FPS, możecie mnie linczować
>
> > ale 30 klatek na sekundę gdy konsola bądź nawet Pc podłaczony pod dobry telewizor
> z dużą
> > częstotliwością odświeżania naprawdę daje radę i to doskonale o ile nie ma dropu
> klatek
> > ponizęj 30:) Granie przy obecnej generacji konsol na monitorze nawet FullHd to profanacja.
>
> > Dlaczego? Ponieważ sam grałem na Tv 40 cali i ostatnio zmieniłem na 55 cali. Co
> wam powiem?
> > To to że ilość szczegółów które zacząłem wyłapywać jest dużo większa. Pc pamiętam
> jeszcze
> > takie hity jak magic carpet, quake i red alert czy też tomb raider. Obecnie trzeba
> grać
> > na minimum 40 calach aby móc cieszyć się tym co przygotowali twórcy:)
> Przecież interpolacja to złooooooooo. Ty chyba sobie żartujesz ? 55 cali mam rozumieć
> 8k tam masz ? Beka z typa xD przecież gry masz renderowane na konsolach w 720p-900p,
> tylko niektóre w 1080p także jak możesz lepiej widzieć cokolwiek lepiej na 55 calach
> w uhd obstawiam ? Żadnej różnicy nie ma, jedynie gorzej się gra bo masz skalowanie ekranu
> ^^ Tylko i wyłącznie dobry monitor, telewizory nie są do grania tylko do oglądania filmów/seriali

Jesteś kolego ignorantem bądź też nie zrozumiałeś o co mi chodziło, a styl wypowiedzi sugeruje młodą osobę. Zatem kolego renderowanie w podanych przez ciebie rozdzielczościach to głownie domena xone a nie ps4 gdzie większość tytułów dla Ps4 chodzi w natywnym 1080p. Tematu rozdzielczości nie poruszałem a jedynie róznicę w powierzchni, dzięki czemu wszystko jest większe a wiec coś co ma krawędzie długości powiedzmy 2mm u mnie ma 5,5mm przez co optycznie cały szczegół jest większy dzięki czemu jego odbiór jest łatwiejszy, przyjemniejszy i dlatego twierdzę że lepszy. Dwa interpolacja a częstotliwość odświeżania to różne rzeczy. Jeżeli uważasz że na monitorze 22 cale będziesz wstanie zobaczyć te same szczegóły na drugim bądź trzecim planie to bardzo mi przykro ponieważ albo potrzebujesz wizyty u okulisty albo nie masz skali porównawczej i bronisz tego co masz. Generalnie masz prawo obstawiać przy swoim ale w domu mam różnorodny sprzęt, który sam wybierałem dostosowując go do potrzeb i generalnie 55 cali jest naprawdę optymalne ponieważ rozmiar (powierzchnia wszystkiego jest znacznie większa przez co nie trzeba przyglądać się mega mocno aby widzieć co zostało nam przedstawione, to po prostu widać i w moim odczuciu jest tego więcej niż na małym ekraniku 22cale). Co do rozdzielczości to 1080p jest dla mnie wystarczające na tą chwilę. 30Fps to minimum zapewniające płynność. Jednak duża częstotliwość odświeżania robi swoje i wszystko w ruchu prezentuje się znakomicie. Dodatkowo algorytmy wyostrzania w Tv są na tyle fajne i ciekawe że podnoszą jakość. Celowo nie podałem na jakich telewizorach grałem ponieważ dopiero co nie którym by przysłowiowa żyłka pękła, a shit storm nam niepotrzebny:) Na Witchera urlop klepnięty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na gameplayu wygląda porządnie i ładnie, trzeba poczekać do dnia premiery i w jakimś Saturnie zobaczyć ją w ruchu. Jeśli tutaj wygląda dobrze, to jak będzie na żywo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja sobie przypominam, że było całkiem sporo fragmentów kompletnie bez wiatru. Nie mówię o całych filmikach, ale o poszczególnych ujęciach - trwających po kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 13:32, Kash28 napisał:

ale 30 klatek na sekundę gdy konsola bądź nawet Pc podłaczony pod dobry telewizor z dużą
częstotliwością odświeżania naprawdę daje radę i to doskonale o ile nie ma dropu klatek
ponizęj 30:)


Ale bzdurę wymyśliłeś. Myślisz, że 30 klatek wygląda płynniej na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120/144Hz niż przy standardowych 60Hz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie pomiędzy mną a kolegą, które musicie rozstrzygnąć :)
Na jakich ustawieniach pójdzie mi Wiesiek przy takowym kompie:
- Intel Core i3 2120
- Geforce GTX 760 OC
- 12GB RAM
Niby wszystko nawet nawet ale razi po oczach ten procek :/ Dla porównania GTA V chodzi mi na ultra oprócz MSAA X4 w stałych 30 FPS. No ale gdzie grafice GTA do Wieśka :D Proszę o radę Panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dostrzegania szczegółów w danej rozdzielczości zależy od wielkości ekranu i odległości z jakiej się na niego patrzy. Czy to 55, 42 czy 60 cali z odpowiedniej odległości szczegółowość będzie tak samo dobrze widoczna.

Jak dla mnie konsola to tylko i wyłącznie na TV. Granie na monitorze mija się z celem. I mam tu gdzieś kwestie rozdzielczości, odświeżania i tym podobnych bzdur jakimi sobie ludzie niepotrzebnie zaprzątają głowę. Tu chodzi o wielkość ekranu. Leżenie na kanapie przed wielkim tv zawsze > niż siedzenie przed 20 calowym monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 15:33, SplitGrave napisał:

Ale bzdurę wymyśliłeś. Myślisz, że 30 klatek wygląda płynniej na monitorze/telewizorze
z odświeżaniem 120/144Hz niż przy standardowych 60Hz?

Oczywiście, że wygląda, bo telewizory mają coś takiego jak frame interpolation.
Inną sprawą jest to, że logika gry i tak jest liczona wtedy w 30FPS a i sama interpolacja dodaje liczony w setkach milisekund dodatkowy input lag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 16:03, SplitGrave napisał:

No i co ma dawać niby odświeżanie 144Hz/120Hz, skoro gra ma ogranicznik do 30fps? Nic.


Obraz jest jednak płynniejszy. Widać to wyraźnie na lepszej klasy telewizorach. Różnica między 50Hz matrycą a 200Hz w grach jest widoczna gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 16:03, SplitGrave napisał:

No i co ma dawać niby odświeżanie 144Hz/120Hz, skoro gra ma ogranicznik do 30fps? Nic.

Płynność obrazu.

Myślisz, że mod do Dark Souls dający 60FPS co dawał? Albo wszystkie mody 60FPS do pierwszego Dooma - 60FPS było, obraz płynniejszy był, a gra jak nadal się liczyła 35 razy na sekundę, tak nadal się liczy, bo tego capa nikomu nie udało się zdjąć (bo wymagałoby to napisania dużej części gry na nowo).

Anyway, telewizory mają jeszcze jedną zaletę nad monitorami. Telewizorów na matrycach TN praktycznie nie ma, monitorów komputerowych opartych na tej technologii jest od cholery a każda inna (np. VA, IPS, PLS) jest droższa w porównaniu do TN. Mam nadzieję, że nie muszę dodawać, dlaczego TN jest słabą technologią...

Spoiler

Tak, wiem, istnieją też słabe IPSy i dobre TN, ale za rzeczywiście dobry monitor na bazie TN trzeba słono zapłacić a w tych cenach już są IPSy i reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 16:35, Henrar napisał:

Anyway, telewizory mają jeszcze jedną zaletę nad monitorami. Telewizorów na matrycach
TN praktycznie nie ma, monitorów komputerowych opartych na tej technologii jest od cholery
a każda inna (np. VA, IPS, PLS) jest droższa w porównaniu do TN. Mam nadzieję, że nie
muszę dodawać, dlaczego TN jest słabą technologią...


Żadna przewaga. Nie kupisz dobrego telewizora za 1 tys. Za tyle dostaniesz badziewnego Samsunga albo LG, w których obraz nie jest lepszy od TNek za 400 zł. Natomaist w tej kwocie można już dostać fajne monitory na matrycach IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale w takich telewizorach dostaniesz matrycę 50Hz (CMR i inne marketingowe wynalazki reszty konkurencji mnie nie interesują) i wyblakłe kolory zupełnie jak w słabych monitorach TN. Jak chcesz mieć dobry TV do gier to niestety trzeba dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować